SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Придаване на PR с 301

Virosss

New member
Един малко странен въпрос, но интересен ( поне за мен ). Някой има ли наблюдение дали при 301 се придава PR от пренасоченият домейн и евентуално кога? При частичен PR ъпдейт или на майорен? Някой да има наблюдение?
 
За: Придаване на PR с 301

За: Придаване на PR с 301

Предава се, едно към едно в голяма степен и за вътрешните. Колкото си е бил на стария сайт, толкова става и на втория, дори и на вътрешните страници и категориите. За времето не съм сигурен, но мисля че в рамките на един месец ми се е получавало. Преди 3-4 години последно правих такъв редирект
 
За: Придаване на PR с 301

За: Придаване на PR с 301

Правил съм го това няколко пъти и до колкото си спомням трябва да мине ъпдейт. Същия PR си хващаше както преди. А преди ъпдейта стои на 0.
А то частичен или майорен каква е разликата? Просто такъв какъвто обхваща твоя сайт :).
 
Re: Придаване на PR с 301

И без ъпдейт си прехвърля PR-то. Поне при моите наблюдения.
 
За: Re: Придаване на PR с 301

За: Re: Придаване на PR с 301

И без ъпдейт си прехвърля PR-то. Поне при моите наблюдения.

Със сигурност трябва да мине поредния ъпдейт, за да стане видимя промяната. Може би средно 2-3 месеца трябва да минат.
 
Re: Придаване на PR с 301

Хм.. кога беше последния ъпдейт, за да направя справка. :)
 
Re: Придаване на PR с 301

Хм.. кога беше последния ъпдейт, за да направя справка. :)

Това е един много добър въпрос, има ли сайта някъде където може да се следи кога последно е имало ъпдейти? То е ясно че постоянно се правят промени но говоря за големи индексирания отново и промяна в серпа и т.н.
 
За: Re: Придаване на PR с 301

За: Re: Придаване на PR с 301

Това е един много добър въпрос, има ли сайта някъде където може да се следи кога последно е имало ъпдейти? То е ясно че постоянно се правят промени но говоря за големи индексирания отново и промяна в серпа и т.н.

http://bit.ly/IrHCdf ;)
 
За: Придаване на PR с 301

За: Придаване на PR с 301

Редиректнах с 301 към нов домейн, сайтовете като съдържание и структура бяха 1:1, ПР на стария беше 3 и по думите които ме интересуват беше на топ позиция при търсене. В момента с новия домейн ПР е 0, но пак съм на топ позиции, което за мен е по-важното. Минаха вече почти 3 месеца.
Явно трябва да мине ъпдейт от Г за да се промени ПР.
 

Горе