SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем със СЕО !!

inlov4yy

New member
Здравейте,
имам една директория за линкове вече от 1 г. и седи много назад в класацията на търсачките по ключови думи ползвам един инструмент за да си проверя позицията (Free motion for google) там по ключови думи началната ми страница изобщо не се показва или се показва блога или някоя др. страница ,но индекса по нито една ключова дума не се появява сайта е Littern.com
ключови думи: директори,уеб директория,каталог,каталог сайтове
Приемам всякакви критики за дизайн и функционалност и СЕО т.н. ,защото мисля че ще са ми от полза.
 
За: Проблем със СЕО !!

За: Проблем със СЕО !!

Здравейте,
имам една директория за линкове вече от 1 г. и седи много назад в класацията на търсачките по ключови думи ползвам един инструмент за да си проверя позицията (Free motion for google) там по ключови думи началната ми страница изобщо не се показва или се показва блога или някоя др. страница ,но индекса по нито една ключова дума не се появява сайта е Littern.com
ключови думи: директори,уеб директория,каталог,каталог сайтове
Приемам всякакви критики за дизайн и функционалност и СЕО т.н. ,защото мисля че ще са ми от полза.

1. Вероятно имаш предвид Free Monitor For Google?
2. Какво имаш на индекса, което искаш да се показва? Има само линкове, реклами и поле за търсене. Реално нямаш никакво съдържание в индекса, което да е ценно за търсачката. Да не говорим, че то не се и обновява често (или изобщо).
3. Бориш се в трудна ниша... Има много и силна конкуренция за "дирекория" и "уеб директория", но за "директории за сайтове" и "уеб директории" съвсем лесно можеш да влезеш в ТОП 5. Не съм гледал търсенията как са и дали си заслужава, но от прикачения файл (Виж файлът Littern.pdf) ще видиш, че по тези думи си доста по-напред, отколкото по останалите. Просто конкуренцията там е по-малка.
4. Външни линкове? OpenSiteExplorer показва, че имаш към 65 външни линка. Малко са. Наистина са много малко. 21 C-Blocks и 36 Root Domains е окей, но външни DoFollow, High PR & Trust линкове са ти малко.
Просто не се сещам в момента какво можеш да добавиш на началната си страница, което да е интересно, полезно, да се обновява/допълва често, че да се индексира.

Прекарай го през WooRank, виж какво ще ти каже за OnPage SEO-то и подобри каквото можеш. Останалото са линкове (ама да не се отплеснеш и после Пингвина да реже).
 
За: Проблем със СЕО !!

За: Проблем със СЕО !!

1. Вероятно имаш предвид Free Monitor For Google?
2. Какво имаш на индекса, което искаш да се показва? Има само линкове, реклами и поле за търсене. Реално нямаш никакво съдържание в индекса, което да е ценно за търсачката. Да не говорим, че то не се и обновява често (или изобщо).
3. Бориш се в трудна ниша... Има много и силна конкуренция за "дирекория" и "уеб директория", но за "директории за сайтове" и "уеб директории" съвсем лесно можеш да влезеш в ТОП 5. Не съм гледал търсенията как са и дали си заслужава, но от прикачения файл (Виж файлът 932) ще видиш, че по тези думи си доста по-напред, отколкото по останалите. Просто конкуренцията там е по-малка.
4. Външни линкове? OpenSiteExplorer показва, че имаш към 65 външни линка. Малко са. Наистина са много малко. 21 C-Blocks и 36 Root Domains е окей, но външни DoFollow, High PR & Trust линкове са ти малко.
Просто не се сещам в момента какво можеш да добавиш на началната си страница, което да е интересно, полезно, да се обновява/допълва често, че да се индексира.

Прекарай го през WooRank, виж какво ще ти каже за OnPage SEO-то и подобри каквото можеш. Останалото са линкове (ама да не се отплеснеш и после Пингвина да реже).

Имам само една реклама в индекса .Съдържанието се обновява почти всеки ден пиша статии (показват под търсачката). Сега почнах да пиша коментари по блогове и поставям подписи в форуми. От къде другаде мога да си набавя DoFollow, High PR & Trust ??
Иначе мерси за помощта.
 

Горе