SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем със structured data

vkusno

New member
Здравейте, имам някакъв странен проблем със structured data. С инструмента на Goolge www.google.com/webmasters/tools/richsnippets страниците ми имат всичко рейтинг, брой гласове, снимка и breadcrumbs но при самото търсене не излизат. Можете ли да ми дадете някаква идея защо се получава така?
 
За: Проблем със structured data

За: Проблем със structured data

Питай Гугъл. До преди месец-два излизаха, сега ги няма и не виждам също и по чуждите сайтове. Явно пак нещо реорганизират.
 
За: Проблем със structured data

За: Проблем със structured data

За да не отварям нова тема, ще попитам тук за моите "ричснипети" за продукти. Направил съм ги преди 4-5 месеца, GWT ми ги откри с времето всички (около 500), проверени са с тестера му, но все още не ги виждам в търсачката. Ще взема да им пиша, но колко време сте чакали, преди да вземе да ви ги показва?
 
За: Проблем със structured data

За: Проблем със structured data

Аз все пак четох някъде из документацията на Гугъл, че препоръчват да им се пише, ако не ни излиза "структуред датата" в търсенето след няколко месеца. Ще пиша и ще споделя, ако нещо интересно отговорят.

То поне да казват в GWT, че няма да я ползват, щото там в менюто "структуред дата" си се трупат открити снипети и човек се надява, а и инвестира усилия (средства), за да си маркира данните.
 
За: Проблем със structured data

За: Проблем със structured data

Аз все пак четох някъде из документацията на Гугъл, че препоръчват да им се пише, ако не ни излиза "структуред датата" в търсенето след няколко месеца. Ще пиша и ще споделя, ако нещо интересно отговорят.

То поне да казват в GWT, че няма да я ползват, щото там в менюто "структуред дата" си се трупат открити снипети и човек се надява, а и инвестира усилия (средства), за да си маркира данните.
При всички случаи има смисъл да се ползват снипети.Това, да ти излизат звездички, събития и др. в резултатите на гугъл е един от плюсовете.Това, че гугъл ги ползва дори и да не излизат видимо в търсенията е "сигурно е, че е вярно" :) С други думи, според мен: Трупай снипети!
 
За: Проблем със structured data

За: Проблем със structured data

Да попитам нещо и аз за звездичките в серпа. Този сайт има звездички и за началната си страница:

kRpTqMnl.png


Понеже се мъча за един сайт на уордпрес да направя нещо подобно, но излизат звездички само за страницата, където са написани препоръките. Прегледах другите теми и не разбрах дали да ползвам плъгин, да си направя шаблон за страницата и т.н. Пък и нямаше скорошни мнения по въпроса.
 

Горе