SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с админ панел в phpBB форум

miraco

New member
Днес влизам във форума и невиждам долу във футера линка за администраторският панел. Прегледах файловете..сравних ги с файловете от другият форум и всичко е наред. Някой може ли да каже къде е проблема и какво да променя.
Става въпрос за форума в подписа ми.
 
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Виж във файла overall_footer.html на темата, която ползваш, дали го има <a href="{U_ACP}">{L_ACP}</a>
 
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Виж във файла overall_footer.html на темата, която ползваш, дали го има <a href="{U_ACP}">{L_ACP}</a>

Гледах, има този ред...от другият ми форум качих целият overall_footer.html и пак нищо. Но като ми писна да се занимавам тази нощ с това писах на супорта на Суперхостинг и ми възстановиха бекъп от преди три дни и сега всичко е ОК.
 
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Ако горното е налично (вероятно да), главния админ ти е махнал правата. Виж в линка екип излизаш ли и като какъв.

п.п. Писали сме заедно. Щом възстановяването е оправило нещата, това потвърждава липсата на права. Съхраняват се в БД в профила ти.
 
Последно редактирано:
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Ако горното е налично (вероятно да), главния админ ти е махнал правата. Виж в линка екип излизаш ли и като какъв.

п.п. Писали сме заедно. Щом възстановяването е оправило нещата, това потвърждава липсата на права. Съхраняват се в БД в профила ти.

Ама то аз съм си главният админ ;) ...лошото е че след възстановяване на всичко от супорта на суперхостинг аз си влизах като администратор. Но сега ъпдейтнах форума от 3.0.8 до последната версия 3.0.10 и пак изчезна линка за администратор...:mad:
 
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Щом се е получило след ъпдейта, потърси информация във форума на рнрвв - phpBB • Free and Open Source Forum Software. Може да е някакъв бъг, който се проявява при ъпдейта.
 
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Още не съм ъпдейтвал до версия 3.0.10, нито един форум, та нямам наблюдения. Виж си модовете нещо да не ти бъркат. Виж в БД дали наистина си главен админ в момента, в който ти изчезва линка. Ако е така, проблема е интересен. Дали не ти сменя някой правата? Виж в базата какви админи има. Особено непознати за теб!
 
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Извинявам се за въпроса ако е ламерски, но с phpBB не съм работил...
Няма ли директен линк за вход в администраторския панел - както при WP (/wp-admin) и Joomla - (/administrator)?
 
За: Проблем с админ панел в phpBB форум

За: Проблем с админ панел в phpBB форум

Не, входът винаги става със сесия и ако напишеш директно админ адреса те препраща към главната.
 

Горе