SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с индексиране на страници от Google

aradia

New member
Привет,
става дума за стар сайт и домейн. В момента програмисти работят над него и преди седмица изпадна от всякакви позиции и в момента видях, че и Гугъл индексира едва 7 страници, а реално са над 100-150. Не му е правен агресивен линкбилдинг.
Програмистите не виждат проблем онпейдж :rules:

Идеята да пиша тук е - при какви условия знаете, че се получава така?
И ако искате да не хвърляте боб, сайтът в момента е на 1 позиция в подписа ми(после ще го махна).
 
Последно редактирано:
За: Проблем с индексиране на страници от Google

За: Проблем с индексиране на страници от Google

При проблем с robots.txt или забранителни meta robots тагове може да се получи такъв проблем, едва ли става дума за наказание. Виж в WMT пуснат ли е сайтмапа, колко са изпратените урл адреси и колко са индексирани, изкарва ли някакви грешки при обхождането. Дори заглавната не е индексирана, а страници с robots.txt и sitemap са индексирани, което ме навежда на мисълта, че проблемът си е точно onpage.
 
За: Проблем с индексиране на страници от Google

За: Проблем с индексиране на страници от Google

Ако говориш за bonita . bg , колко пъти съм го отварял без да искам заради BONITA BPM .
 
За: Проблем с индексиране на страници от Google

За: Проблем с индексиране на страници от Google

Пращал си sitemap в Google Master Tools, както е казал колегата виж колко са индексирани, много от линквете в сайта водят до несъществуващи страници.
 
За: Проблем с индексиране на страници от Google

За: Проблем с индексиране на страници от Google

Според мен има някакво наказание, щом сайта не излиза на първа страница по бранд, даже по точна ключова фраза от заглавието на сайта, а излизат всакакви други щуротии като фейсбук страници и прочее.

Кога е пуснат сайта и някога класирал ли се е добре?
 
За: Проблем с индексиране на страници от Google

За: Проблем с индексиране на страници от Google

Днес се класира по името на бранда(което наистина беше абсурдно), но още седят само няколко индексирани.
Стар е сайтът, но го преместиха на нова платформа и нещо стана.
Благодаря за съветите!
 
За: Проблем с индексиране на страници от Google

За: Проблем с индексиране на страници от Google

При мен не излиза нито на Бонита, нито на тавани Бонита, нито на опънати тавани Бонита...
 
Re: Проблем с индексиране на страници от Google

При мен като търся тавани Бонита и опънати тавани Бонита си излиза.
 
За: Re: Проблем с индексиране на страници от Google

За: Re: Проблем с индексиране на страници от Google

При мен като търся тавани Бонита и опънати тавани Бонита си излиза.

Той за излизане излиза, но е извън първа страница. За тавани Бонита е на 11 позиция и при това вътрешна страница. Има някакъв филтър но нямам време да изследвам подробно сайта, да видим от какво е.
 
Re: Проблем с индексиране на страници от Google

Нещо, което забелязвам първо, като вляза в сайта, е че всички страници са вързани по между си чрез rel=prev/next релации в хедъра. Реално казвате на търсачката, че искате всички страници да ги обедини и класира като една.
 

Горе