SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проверка за достъпност на сайт

ted

New member
Тези дни се мъча с един проблем и не знам дали решението което съм намерил досега е най-доброто в случая. Та ...

Дублирал съм част от съдържанието на сайта на друг хост.
Правя периодична проверка дали сайта на другия хост е достъпен чрез fopen () - на празен файл.

Дали няма нещо по бързо и по подходящо за случая? Целта е ако не е достъпен другият хост да върна ползването на файловете от основния хост.
 
Re: Проверка за достъпност на сайт

А с един ICMP пакет няма ли да се свърши подобна работа? Иначе най-доброто решение е High availability cluster, но трябва да прецениш дали е оправдано.
 
Re: Проверка за достъпност на сайт

Тези дни се мъча с един проблем и не знам дали решението което съм намерил досега е най-доброто в случая. Та ...

Дублирал съм част от съдържанието на сайта на друг хост.
Правя периодична проверка дали сайта на другия хост е достъпен чрез fopen () - на празен файл.

Дали няма нещо по бързо и по подходящо за случая? Целта е ако не е достъпен другият хост да върна ползването на файловете от основния хост.
Направи го в обратна посока. Т.е. помощния да се отчита през известно време и си записвай времето. Предимството е, че няма да чакаш за проверката на основния сървър и би могло да е по чувствително. Това е начин да паднеш под socket timeout, ако това ти е целта.
 

Горе