SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Промяна на линкове при смяна на домейн?

Sigma

New member
При прехвърляне на домейн с 301 редирект сайта изгуби 6 позиции в класирането. В началото в резултатите се показваха и двата домейна като новия беше на 8-мо място, а стария си беше на 2-ро място. След 3-4 дни остана само новия на 8-мо. Предприех пренасочване на адреса от GWТ. След 2-3 дни смених вътрешните линкове към новия.

Имам връзки от тематични сайтове. Те трябва ли да се сменят с новия домейн или да си седят така? Мисля да си пазя и 2-та домейна за в бъдеще.
 
Сигурен ли си, че си спазил всички стъпки от прехвърлянето през GWT? В смисъл не просто да успееш да преминеш през тях, а примерно наистина всяка една страница да пренасочва с 301 към съответната в новия сайт.

Провери ли историята на новия домейн? Имало ли е нещо на него преди? Какви връзки има към него?

Прилагам и моето видео по темата, може да ти е полезно:
 
Сигурен ли си, че си спазил всички стъпки от прехвърлянето през GWT? В смисъл не просто да успееш да преминеш през тях, а примерно наистина всяка една страница да пренасочва с 301 към съответната в новия сайт.

Провери ли историята на новия домейн? Имало ли е нещо на него преди? Какви връзки има към него?

Прилагам и моето видео по темата, може да ти е полезно:

Благодаря за видеото наистина е полезно! Гледах го преди да направя пренасочването :) Грешката ми е че изчаках 4-5 дни преди да предприема стъпка 4 (Стария сайт беше добавен в GMT, след което добавих и новия и преминах към пренасочване през GWT).
Предполагам това е правилната стъпка в случая?


Всяка страница си зарежда съответната, а не главната. Новия домейн няма история.
Още няма връзки към него. Сега си мисля дали да променям линковете от външни сайтове с новия домейн или просто да си пазя и двата домейна?

Хората, който поддържат сайта направиха пренасочването. И преди са го правили от 3 домейна към един и ефекта беше положителен, но едва след месец.
И тогава имаше първоначално лек спад в класирането.
 
Последно редактирано:

Горе