SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Промяна на основен адрес

silistar

New member
Ще повлияе ли на оптимизацията на един сайт промяната на основния адрес. За да съм по ясен давам пример - в момента основния сайт завършва на .net, а .bg e пренасочен към него. И двата адреса са на един собственик. Ако се направи обратното - за основен се направи адреса завършващ на .bg, а .net се пренасочи към него, ще се срине ли сайта в Google?

Благодаря предварително!
 
За: Промяна на основен адрес

За: Промяна на основен адрес

Напълно нормално ще бъде да загуби част от позициите си, но според мен ще е по-добре защото .bg е по-силен домейн от .net
 
За: Промяна на основен адрес

За: Промяна на основен адрес

Колегата горе ви е подвел. Стига да се направи правилно трансфера, няма да загубите позиции. А за тежестта на .bg, .com и т.н. - това е незначително от SEO гледна точка :) Окончанието има значение само за хората и брандирането.
 
За: Промяна на основен адрес

За: Промяна на основен адрес

Благодаря за насоките... Мисля, да го направя!
 

Горе