SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Разумно обяснение на следното ....

ge_or_gi

New member
Докато си тествам конкуренцията в интернет се натъкнах на странно явление.

Ако влизам на сайта като потребител всичко е ок и се вижда всичко, но ако влезна на сайта като Google Bot, Yahoo Slirp или MSN bot - директно ме хвърля в един под-домейн който се зарежда без да спира.

Накой да има идея каква е целта на всичко това. Преди време имаше нещо наречено BotTrapping но сега нещо не ми се връзва понеже не изкарва никаква информация от суб-домейна няма смисал да прехвърля към абсолютно праза страница.
 
Re: Разумно обяснение на следното ....

И аз реших че е за Cloacking но се прави за да покаже различно съдържание от това което е на сайта за потребителите. В случаят не показва нищо NULL нищо :) чудна работа.
 
Re: Разумно обяснение на следното ....

Нищо, единица, двойка или каквото и да е друго, щом е различно това, което виждат бот и човек, значи е клоукинг.
 
Re: Разумно обяснение на следното ....

мм да съгласен съм с теб за това.

Сега само остава да разбера каква е целта на цялата тази игра с cloakinga за да я експлорвам за мой цели :).

Някой да знае как може да броузвам като гугъл-бот + съотетното IP. НЯкой подобен сървис в интернет???
 
Re: Разумно обяснение на следното ....

в вебмастерс-тулс има но е само за сайтове който са твой, а аз искам да видия сайт който не е мой.

а инструментите в интернет неми вършат работа защото са от други IP та не на гугал бота. И по този начин инфото което получавам не е коректно защото ме засичат по IP
 
Re: Разумно обяснение на следното ....

а инструментите в интернет неми вършат работа защото са от други IP та не на гугал бота. И по този начин инфото което получавам не е коректно защото ме засичат по IP

Е няма как да сложиш IP на истински Google Bot. Заявката по http ще е или от твоето IP, или от IP на някое Proxy или на Online Servica който ползваш. То ако можеше всеки да си слага IP-та и да браузва ....
 
Re: Разумно обяснение на следното ....

мм да съгласен съм с теб за това.

Сега само остава да разбера каква е целта на цялата тази игра с cloakinga за да я експлорвам за мой цели :).

Някой да знае как може да броузвам като гугъл-бот + съотетното IP. НЯкой подобен сървис в интернет???

По-дборе се запознай с официалните правила на 'играта' преди да се правиш на бот :)
 

Горе