SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Регистриране на фирмен профил в AdSense

Cashout

New member
Здравейте, след няколко дни четене, писане и питане по форуми установих, че няма мърдане - трябва регистрация по ДДС, за да получаваш пари от Google AdSense.

Бих искал да попитам тези, които са си направили фирмен профил там две неща:

1) Как сте изписали името на фирмата в профила? Например Ime na firma EOOD или Name of company Ltd.?

2) Може ли човек да поиска регистрация за сайт, който в момента показва реклами от личен профил, или първо трябва да закрия личния профил или поне да махна рекламите на Гугъл, за да ми приемат регистрацията? Може ли да направят регистрация на юридическо лице към сайт, ако физическо лице вече върти реклами там?

Ами, това е.... предварително ви благодаря! Ако някой все пак е намерил вратичка без регистрация по ДДС ще съм благодарен да ми пише, преди да съм се регистрирал :(
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Благодаря bgkulinar, явно е така, оставяме настрана екстравагантните идеи като фирма-офшорка :)

А по втория въпрос, ако някой иска да ме обори, но нали така или иначе различни хора може да са се споразумели да си "разделят" дадено рекламно пространство на сайт, примерно фирмата за хостинг да си сложи един банер, собственикът на сайта друг.. та надявам се по точка две не е проблем.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Само искам да допълня нещо за изписването на името на фирмата:

1) Ако при регистрацията на фирмата си подал в Агенцията по вписванията как да се изписва името на фирмата ти на английски, и това е легалното й наименование при справка в сайта brra.bg, поле "Изписване на чужд език", дали не мога да я регистрирам като "Name of Company"?

2) Можете ли да ми кажете как по стандарт се транслитерират комбинацията "дж" и буквата "ъ"?

Гледам страницата http://bg.wikipedia.org/wiki/Транслитерация_на_българските_букви_с_латински

и там по различните системи е различно. Например "ъ" може да е "u" и "y", аз в чатове ползвам "y". Знаете ли някакво "официално" правило, специално за тези два казуса? Името на фирмата ми би изглеждало доста абсурдно на латиница и съм сигурен, че в банките ще се пулят по 10 минути, като осребрявам чек...
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

BGkulinar, безкрайно съм ти благодарен, аз съм филолог и знаех, че има няколко системи, но че има закон - НЕ! Спести ми допълнителни въпроси към счетито, и без това му треснах сега изненада, че искам по ДДС...

А иначе - за регистрацията - имам предвид, щом в "Агенцията по вписванията" има официално изписване на името на фирмата (и то не спазва закона за транслитерация, а е както се изписва думата на английски), може би бих могъл да го ползвам, при регистрация в Google AdSense...
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Аз като минавах на дирмен акаунт си затворих стария и със сайт от затворения ме приеха във фирмения. Бях чел доста по темата и така препоръчваха хората да се направи.
Остатъка от парите от стария акаунт не ги видях за съжаление :(
Пишеше че ги пращат в рамките на 90 дни от закриването ама ...
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Ако искаш нормално да си осребриш чека изпиши си фирмата така ime na firma EOOD и не прави експерименти и разсъждения на тема какво пише в ТР за изписването на чужд език. Ако фирмата ти е изписана като Name of Company ще имаш сериозни проблеми при осребряване на чека - поне в някои български банки, а в някои от тях ще е и невъзможно да го осребриш.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Благодаря много, откакто видях, че има закон ще заложа на сигурното и ще пиша Ime na firma EOOD.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Ако ми позволите и още два уточняващи въпроса, но все пак по темата :)

1) Към момента има ли консенсус коя банка взима най-евтино за осребряване на чекове?

2) Вярно ли е, някъде четох, че Google засега не прибира по 10 - 15 евро ако пожелаеш доставка на чека с DHL? Малко слагам коня пред каруцата, предвид, че още нямам рег., но от понеделник ще започне процедурата. Представям си и Гугъл да ми откаже рег. на фирма, а да съм вече по ДДС, но май ще изчакам първо да се регистрирам и после да отварям профил в Гугъл. Иначе трябва да им подам неверни данни за ДДС номер...
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

1) Сосиете Женерал - 0,1%, но минимум 10 лв

2) Дори $24, когато все още получавах чекове.

3) Гугъл все още не иска ДДС номер за регистрация!!! И за да уточним, говорим за регистрация по чл.97а от ЗДДС, а не за доброволна такава. С други думи, докато не вземаш пари, нямаш нужда от тази регистрация.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Ами аз ще се регистрирам на общо основание, защото е добре човек да има данъчен кредит - все пак като държавата ме кара да се регистрирам, и аз да изкяра нещо :) Така или иначе счетоводната такса е съща при член 97а и при общо основание.

А относно чека... благодаря много... явно трябва сериозно да помисля как да го получавам. Все пак ще съм благодарен ако има някой с фирмен профил да потвърди, че му взимат пари. Защото все пак не е справедливо да поемат таксата за Western Union, а за чека не.. но кой те пита.

P.S. А от думите ти разбирам, че още сега мога да подам молба за регистрация в Гугъл, но все пак май е най-сигурно да изчакам, защото има tools за проверка дали дадена фирма е регистрирана по ДДС или не. Въпреки че с това Ime na firma EOOD на практика според мен Гугъл няма как да ме провери.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Cashout каза:
Ами аз ще се регистрирам на общо основание, защото е добре човек да има данъчен кредит - все пак като държавата ме кара да се регистрирам, и аз да изкяра нещо :) Така или иначе счетоводната такса е съща при член 97а и при общо основание.
Няма такси за регистрация по ДДС. Ако счети ти е казал така, смени го веднага.

Cashout каза:
А относно чека... благодаря много... явно трябва сериозно да помисля как да го получавам. Все пак ще съм благодарен ако има някой с фирмен профил да потвърди, че му взимат пари. Защото все пак не е справедливо да поемат таксата за Western Union, а за чека не.. но кой те пита.
Гаранция, че си плащаш DHL доставката. Ако не искаш да плащаш, има получаване с обикновена поща.

Cashout каза:
P.S. А от думите ти разбирам, че още сега мога да подам молба за регистрация в Гугъл, но все пак май е най-сигурно да изчакам, защото има tools за проверка дали дадена фирма е регистрирана по ДДС или не. Въпреки че с това Ime na firma EOOD на практика според мен Гугъл няма как да ме провери.
След като не искат документ дали си регнат, едва ли проверяват този факт. За тях е важно да декларираш дали си бизнес или физическо лице с нестопанска дейност. Имай предвид, че новата процедура по кандидатсване е доста тегава и ще мине доста време преди да започнат да се показват реклами, за пари - да не говорим.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Хмм... нова процедура? :( Май още сега отивам да се регистрирам. А иначе за счетито - ОК е май, имам предвид колко той ще ми вземе, ако съм регистриран по ДДС... ще ми вземе двойна такса месечно, но май е нормално. Какво да направя...

Можеш ли само да ми обясниш защо ще мине доста време?
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Относно DHL - не вземат такса. Сериозно. Аз от 7-8 месеца съм заявил експресна доставка и си получавам чековете с куриер, но не ми вземат такса за това от гугъл.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

account-bg, сериозно ти благодаря :) Bgkulinar мисля с право ме наплаши, и аз още отсега си пуснах заявка за регистрация, няма смисъл да плащам двойна счетоводна такса, без да имам акаунт, я :)

Само не разбрах защо ще се чака дълго.. пише одобрение на профила до една седмица, вярно после има и получаване на код по пощата, но други пречки не виждам?
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Само не разбрах защо ще се чака дълго.. пише одобрение на профила до една седмица, вярно после има и получаване на код по пощата, но други пречки не виждам?

Зависи от сайта, този с който аз кандидатствах беше одобрен за 2 часа и след 6 часа вече насъбираше пари за верификация на адрес която уж я пращат като стигнеш 10 евро, но подраниха като за края на месеца. Та сега си чакам верификацията, което ме навежда на въпроса за ддс номера, че не видях къде да си го въведа в новия дизайн, не че ме бърка уж. :)

ПС. Иначе за банка разчитам изцяло на прокредит! ;)
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Е явно на мен няма да ми ги одобрят за два часа, пък и може би е до късмет, плюс това е неделя.

Тъй като на мен фирмената сметка ми е в "Прокредит" - таксите за осребряване съизмерими ли са с на Сосиете женерал?
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Няма да ти троша ентусиазма от самото начало ;).

Иначе, не се разбрахме, моята позиция е, че докато не започнеш да взимаш пари, недей са се регваш по ДДС.
 
Re: Регистриране на фирмен профил в AdSense

Е кажи де... единствените ми притеснения са, ако имам много рекламодатели, които са си насочили рекламите към полета, които съм създал в стария профил. А иначе, счетоводителят ми каза, че регистрацията по ДДС става до 15 дни (или две седмици, нещо такова), така че надявам се дотогава ще са ми одобрили сайта и ще съм започнал да събирам пари за чек... ама моля те кажи, ако има нещо друго :)
 

Горе