SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Риск от наказан сайт за останалите сайтове от хост акаунта

Federal

New member
Какво става, ако имаме 3 сайта в един хост акаунт и по някаква причина, бъде наказан един от тях?

- бъде свален от индекса на Гугъл
- минал през панда

За останалите има ли риск, ако всички те са с домейни и хост от една и съща фирма?

*питам хипотетично
 
За: Риск от наказан сайт за останалите сайтове от хост акаунта

За: Риск от наказан сайт за останалите сайтове от хост акаунта

Имал съм един наказан ЕН сайт хостнат с още 3-4 сайта. Не оказа никакво влияние на тях, само той го издуха. Случката е около май месец.
 
За: Риск от наказан сайт за останалите сайтове от хост акаунта

За: Риск от наказан сайт за останалите сайтове от хост акаунта

Има риск дори, ако на същото IP има достатъчно много други заразени сайтове. Препоръчвам ти винаги да си вземаш отделно IP за твоите и за всеки случай да махаш от там наказаните. За Панда това може и да не важи, но за доста други наказания е добра идея
 
Re: Риск от наказан сайт за останалите сайтове от хост акаунта

при положение че на едно и също IP в суперхостинг има по стотина сайта не би трябвало да има значение според мен
 
Re: Риск от наказан сайт за останалите сайтове от хост акаунта

Според мен има риск /изпитано/. Но проблема не е толкова IP-то и хостинг компанията, колкото WMT акаунта и името на собственика.
Предполагам, ако един собственик на сайт е наспамил сериозно с един сайт, ще се пробва и с другите, това е по-логично обяснение.
 

Горе