SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СЕО Бизнес план

sonique3011

New member
Здравейте,
можете ли да ми дадете идея (или да посочите източници), как да напиша сео бизнес план, за портал за недвижими имоти.
Благодаря предварително!:)
 
Re: СЕО Бизнес план

Нещо от типа на ден 90 сме на 1-ва позиция и имаме 123 уникални посетителя ??? Звучи ... свежо :)
 
Re: СЕО Бизнес план

Нещо от типа на ден 90 сме на 1-ва позиция и имаме 123 уникални посетителя ??? Звучи ... свежо :)
Това ми хареса :)
А за плана ти трябва да изучиш конкуренцията.
Да им вземеш бековете и да определиш кои са платени, кои естествени, кои от директории.
След това да си направиш план:
- директории - трябват ми толкова линка
- купени
Трябват ми
С PR 6 - например 2 линка
PR 5 - 4
PR 4 - 12
PR 3 - 30
PR 2 - 40
PR 1 - 79
PR 0 - 400
Цени:
PR6 - 2х80$=160$
и т.н.
и получаваш месечните разходи :)
След това регистрации в закрити сайтове, например в 500 сайта от които 200 с линкове напр. 100$ еднократно и 300 статии - 300$ еднократно.
Ако някой ще ти пише статиите и ще ти ги размножава напр. 50$ за работата.

Ако е за Гугъл, можеш спокойно да сложиш срок за излизане в ТОП-а 2 месеца.
Ако е за Яндекс...там от 2 месеца на горе :)
Успех :)
 
Re: СЕО Бизнес план

Това ми хареса :)
А за плана ти трябва да изучиш конкуренцията.
Да им вземеш бековете и да определиш кои са платени, кои естествени, кои от директории.
След това да си направиш план:
- директории - трябват ми толкова линка
- купени
Трябват ми
С PR 6 - например 2 линка
PR 5 - 4
PR 4 - 12
PR 3 - 30
PR 2 - 40
PR 1 - 79
PR 0 - 400
Цени:
PR6 - 2х80$=160$
и т.н.
и получаваш месечните разходи :)
След това регистрации в закрити сайтове, например в 500 сайта от които 200 с линкове напр. 100$ еднократно и 300 статии - 300$ еднократно.
Ако някой ще ти пише статиите и ще ти ги размножава напр. 50$ за работата.

Ако е за Гугъл, можеш спокойно да сложиш срок за излизане в ТОП-а 2 месеца.
Ако е за Яндекс...там от 2 месеца на горе :)
Успех :)

Този план не е ли твърде детайлен?

Все пак продаваш услуга а не знание :)
 
Re: СЕО Бизнес план

Този план не е ли твърде детайлен?

Все пак продаваш услуга а не знание :)
Не, не е :)
За да го постиге човек, трябва още много други неща :)
 
Re: СЕО Бизнес план

С увеличаването на линковете, рангът пада. И при мен така се получава понякога ;)
Едит: Аз го разбрах в друг смисъл първоначално, сега схванах, че става въпрос за друго.
 
Re: СЕО Бизнес план

Cloxy : сега ти видях сигнатурата :)

Има място за още един ред - нещо от сорта : Кърти, чисти, извозва неоптимизирани сайтове :)
 
Re: СЕО Бизнес план

Cloxy : сега ти видях сигнатурата :)

Има място за още един ред - нещо от сорта : Кърти, чисти, извозва неоптимизирани сайтове :)

Много оригинално ще е, може да вкарам и връзки, но може да не ме разберат :cool:
 
Re: СЕО Бизнес план

Здравейте,
благодаря много за съветите. Ще ги взема предвид!
Желая успех на всички.
 
Re: СЕО Бизнес план

Cloxy : сега ти видях сигнатурата :)

Има място за още един ред - нещо от сорта : Кърти, чисти, извозва неоптимизирани сайтове :)
Между другото, тук в Русия имаше един интересен проект, само че за забанени сайтове :)
Гробище за сайтове, там си постваш твоя сайт (платно) и му поръчваш литургия, опявят го и т.н. белким възкръсне :)))))
И бая сайтове имаше там де :)
Може една такава църква на оптимизатора да направим, където ако някой сайт не излиза в ТОП-а да му пеят ;)
Сори за оф-топика, ама се сетих и не се сдържах ;)
 
Re: СЕО Бизнес план

Между другото, тук в Русия имаше един интересен проект, само че за забанени сайтове :)
Гробище за сайтове, там си постваш твоя сайт (платно) и му поръчваш литургия, опявят го и т.н. белким възкръсне :)))))
И бая сайтове имаше там де :)
Може една такава църква на оптимизатора да направим, където ако някой сайт не излиза в ТОП-а да му пеят ;)
Сори за оф-топика, ама се сетих и не се сдържах ;)

Ебати сайта

Такова нещо не бях си и помослял, че може да има :)
 
Re: СЕО Бизнес план

Seo-pi4 напълно те разбирам защо не си се сдържал :D :D
това е супер сайт, няколко минути се смях. Помогнете на бабичката, или пък на момчето с лаптопа, направе превод , има си вип гробище, първа и втора линия... който го е измислил доста си е блъскал главата :D
 

Горе