SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайт линкс въпрос

Kalin4y

ORM / SEO
имам едно въпросче ... в уебмастъртулс ми пише, че имам сайт линк, а при сърч не излизат :( защо?
Това ми е проблем на още 3-4 сайта...сега ги прегледах в центъра :(

Прикачени файлове

• seo-bulgaria.jpg
    seo-bulgaria.jpg
    73 KB · Преглеждания: 0
Re: Сайт линкс въпрос

Гугъл крие повечето от линковете. Ти си ги имаш, но не се виждат при търсене. при заявка link:IDONTWANTTOADVERTISE.COM гъгъл ми казва, че имам 30 линка, в действителност имам линкове на поне 300 сайта. Не знам що го прави (може би е свързано с ранкинзите) ама е факт. Не бих се притеснявал толкова от това. По- важно е да не те набара гугъла, че участваш в някакви фермерски изпълнения...

ам за ко да крие сайтликс ??? Нали те са затова, да се показват или аз нещо не мога да схвана.
Не участвам в линкферми, ако това имаш впредвид и никога няма да участвам.
Мастъра е по спама :p

Ами честно казано, нямам идея що го прави, ама го забелязах може би преди година-две. Допускам, че така крият информация от спамърите, за да не им е ясно кое работи и кое не, но това са само лични предположения...

Защо ми се струва че говорите за две различни неща? :)

Ау, вярно, направо окъках пеизажа. Ного сори, въобще не погледнах тъмбнейла и реших че говорим за линкове към сайта... Дзвинявам се и дано това да ми е още една обеца на ушото :-/

Ами Калин пита за сайтлинкс а някой му отговарят за баклинкс май, а има и друго, че сайтлинкс не ги показва от всяко DC поне на моите сайтове е така :) Тия сайт линкове не ме кефят :) гледайте защо :) сайта ми за SEO вади сайт линкс на един субдомейн :) и даже два сайт линка има тоя сайт но не и на основния :)
ето първия ето и втория е ха сега ми кажете що вади на един субдомейн резултати от друг :)

Отидох да проверя и се получи същото - в уебмастъртулс имам 3 сайтлинкс, при сърч -- нъцки, следователно въпросът остава открит.

Ходих да чета полвин час по темата, блъсна ме глава и се отказах, но това, което мисля че открих е следното: (1) никой си няма ясна идея от това, щото изглежда е по- секретно и от "Алгоритъмъ" (всъщност, то ще да е част от Вездесъщия Алгоритъм, ама нейсе); (2) вероятно е свързано с позицията -- някои предполагат, че като си номер 1 и гугъл ти обръща повече внимание (това не го вярвам, щото съм н1 от първата седмица за опр.заявка а нема резулт) (3) изглежда става периодично, ако е като ПР-то да се ъпдейтва веднъж на полвин година, начи е нормално да излизат бавно (4) изглежда е свързано с търсената заявка (5) и от кой точно сървър извира резултатът в конкретния момент... Но това са само общи допускания...

Относно неадекватните сителинкс -- изглежда заради това гугъл предлагат изключване (block) до изредените в уебмастъртулса сителинкове.

Повече няма да се обаждам по тази тема, че хората ще вземат да си мисля че офтопвам :)

Ходих да чета полвин час по темата, блъсна ме глава и се отказах, но това, което мисля че открих е следното: (1) никой си няма ясна идея от това, щото изглежда е по- секретно и от "Алгоритъмъ" (всъщност, то ще да е част от Вездесъщия Алгоритъм, ама нейсе); (2) вероятно е свързано с позицията -- някои предполагат, че като си номер 1 и гугъл ти обръща повече внимание (това не го вярвам, щото съм н1 от първата седмица за опр.заявка а нема резулт) (3) изглежда става периодично, ако е като ПР-то да се ъпдейтва веднъж на полвин година, начи е нормално да излизат бавно (4) изглежда е свързано с търсената заявка (5) и от кой точно сървър извира резултатът в конкретния момент... Но това са само общи допускания...

Относно неадекватните сителинкс -- изглежда заради това гугъл предлагат изключване (block) до изредените в уебмастъртулса сителинкове.

Повече няма да се обаждам по тази тема, че хората ще вземат да си мисля че офтопвам :)
ти направо искаш да си направиш 15-те мнения още неска и пускаш само тъпи постове.
PR ъпдейт не е на 6 месеца, а е random !!!
За да имаш сайт линкс ТРЯБВА ДА СИ НА ПЪРВО МЯСТО ЗА ТЪРСЕНЕТА ДУМА
Аз лично въобще не искам гугъл да ми обръщат повече внимание :D

Ей това и обичам на България!

Смяташ, че съм дошъл да ви спамя форума? Ами замисли се дали нямаше да си пробутам някое линкче тогава -- като например в поста горе, дет си играх да пиша, че не искам да рекламирам тука -- а ако си мислиш, че ми трябват линкове в български сайтове, 'ного се лъжеш. Просто, понеже съм джо бързия, не дочетох въпроса, дадох неадекватен отговор, почувствах се виновен, отидох да потърся повече информация, споделих каквото разбрах и толкоз. Сериозно ли ми казваш га е ъпдейта -- ами за такива кат теб, харошо, признавам, не е на 6 месеца. Бих обещал, че оттук нататък ще обяснявам изрично когато говоря образно, за да не предизвиквам настървение в душата на старите членове (които са започнали само с 5 поста първия ден), обаче не го обещавам, първо защото не знам дали изобщо ще се обадя повече в тоз форум, и второ - защото съм си такъв, и няма да тръгна да се променям на дърти години... За твоя информация, netsurfer: надали ще дочакаш скоро деня, в който ще си окача салтанатите под ника, най-вече защото не ми е нужно. Моля, не позволявай на геймърското в теб да си мисли, че хората правят всичко заради ранкове и глъмави титли -- най - вероятно ще си остана джуниър мембер доста дълго, след като така хубаво ми подряза крилцата -- къв е смисълът да споделяш мнения, след като са вредни за социума? Май най добре ще е директно да се махна, че да не създавам лоши емоции сред народа...

Ееех, как ми се искаше реинкарнациите на лошата българщина да се случват само в спомените ни...

Чао за днес, и извинявай много за неучтивото ми поведение. Най вероятно

Ей това и обичам на България!

Смяташ, че съм дошъл да ви спамя форума? Ами замисли се дали нямаше да си пробутам някое линкче тогава -- като например в поста горе, дет си играх да пиша, че не искам да рекламирам тука -- а ако си мислиш, че ми трябват линкове в български сайтове, 'ного се лъжеш. Просто, понеже съм джо бързия, не дочетох въпроса, дадох неадекватен отговор, почувствах се виновен, отидох да потърся повече информация, споделих каквото разбрах и толкоз. Сериозно ли ми казваш га е ъпдейта -- ами за такива кат теб, харошо, признавам, не е на 6 месеца. Бих обещал, че оттук нататък ще обяснявам изрично когато говоря образно, за да не предизвиквам настървение в душата на старите членове (които са започнали само с 5 поста първия ден), обаче не го обещавам, първо защото не знам дали изобщо ще се обадя повече в тоз форум, и второ - защото съм си такъв, и няма да тръгна да се променям на дърти години... За твоя информация, netsurfer: надали ще дочакаш скоро деня, в който ще си окача салтанатите под ника, най-вече защото не ми е нужно. Моля, не позволявай на геймърското в теб да си мисли, че хората правят всичко заради ранкове и глъмави титли -- най - вероятно ще си остана джуниър мембер доста дълго, след като така хубаво ми подряза крилцата -- къв е смисълът да споделяш мнения, след като са вредни за социума? Май най добре ще е директно да се махна, че да не създавам лоши емоции сред народа...

Ееех, как ми се искаше реинкарнациите на лошата българщина да се случват само в спомените ни...

Чао за днес, и извинявай много за неучтивото ми поведение. Най вероятно
не така ве човек, спокойно, просто ти казах какви са ти грешките ...
За последните 5 месеца имаше 2 PR ъпдейта ако не знаеш.
Добре си дошъл във форума и се надявам да ти помогне престоя ти както помогна на мен. То и аз съм нов, има няма месец ;)
Успех и явно грешно си ме разбрал ...

Нарушавам си обещанието, че няма да се обаждам повече днес, само за да се извиня публично (защото извиненията трябва да са публични) на нетсърфър: ако съм те обидил с нещо, моля, приеми извиненията ми! Просто все бързам кат' шиле пред майка си и се паля от време на време кат на зил спирачките. А иначе -- Джони ни затапи всичките. Thanks and May the Force be with us :)

Аз квото виждам в webmasters tools това го има и про търсене, даже от вчерашния ъпгрейд дет имам на линковете се виждат в webmasters tools, така де няма разминаване.

ПС. мойте сайт линкс се виждат от всички ДЦ/та

Направих сайт за хотели, преди всичко за собствено удоволствие и като тренировка - www.turizym.com. Не зная дали ключовите думи са достатъчно - просто не исках да губя времето на посетителите с излишни дрънканици. На сайта няма линкове към други сайтове, това оказва ли влияние за ранка в Гугъл?

На сайта няма линкове към други сайтове, това оказва ли влияние за ранка в Гугъл?

Не, рангът зависи от линковете в други сайтове към твоя.

Горе