SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Свързване на AdSense и Analitycs

web3

New member
Имам 2 профила в Г - единият за аналитикс другият за адсенс. Как да ги свържа така че в аналитикса като отида в
Съдържание > Adsense > Общ преглед
да ми изкарва някакви данни, а не само 0 ...

Следвам стъпките в адсенс:
Настройки > Интегриране с Google Анализ > Редактиране > Свързване
от там избирам "Собственостите в Google Анализ" които искам да са свързани, добавям "Кодов фрагмент" в сайтовете,
кликам на "Запазване на промените" и това е.

Обаче данни няма .... нито с единият профил, нито с другият. В настройките на адсенс ми показва "Интегриране с Google Анализ - Свързани профили (0)" ...
 
За: Свързване на AdSense и Analitycs

За: Свързване на AdSense и Analitycs

Трябва да добавиш още едно малко парче код в сайта.

Само с javascript-а за analytics-a не става.

Code-a е нещо такова:
<script type="text/javascript">
window.google_analytics_uacct = "UA-......";
</script>
 
Re: Свързване на AdSense и Analitycs

Е аз като съм ги свързал, дава коренно различни резултати в аналитика. Половината кликове не ги отчита, и то не е само с 1 сайт така.
а всичко съм си поставил както трябва.
 
За: Свързване на AdSense и Analitycs

За: Свързване на AdSense и Analitycs

Предполагам искаш да следиш за подпрофил. Влез в аналитикса, в настройките на главния профил има едно Източници на данни, с подменюта адвордс и адсенс, отиди на адсенс и направи свързване на подпрофила
 
Re: За: Свързване на AdSense и Analitycs

Re: За: Свързване на AdSense и Analitycs

Трябва да добавиш още едно малко парче код в сайта....
добавил съм кода ....

Източници на данни, с подменюта адвордс и адсенс, отиди на адсенс и направи свързване на подпрофила
и това съм го направил


сега прекратих връзката с адсенс и я добавих на ново, като сложих друга "основна собственост" със същите вторични собствености....

едит: връзката с GWT работи идеално, проблема е само с адсенс
 

Горе