SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Система за безплатна размяна на баннери. -Наблюдения

lipa

New member
Такива системи на последък станаха много, по- рано имах един сайт, който беше включен в такава система за безплатна размяна на банери, и мислех, че всичко ще е наред и по-честно му, но не беше така. Когато преглеждах банерите на сайтовете, които пращаше системата за реклама ми стана ясно, че малко сайтове, който се отваряха съдържаха банер от същата система. Обикновенно се отваряха сайтове, на странични рекламодатели, които не съдържат дори банер на системата. Общо взето когато се опитах да намеря своят баннер на някой сайт ми трябваше мнооого време за да го намеря. След около час рестарт на съответната страница намерих своя банер, направи ми впечетление, че около 20 процента, сайтовете имаха банер на системата.

Така, че новобрански съвет от мен не ползвайте системите за размяна на банери. Те няма да ви донесат никакъв трафик, а само ще ви наспамят сайта.
 
За: Система за безплатна размяна на баннери. -Наблюдения

За: Система за безплатна размяна на баннери. -Наблюдения

Благодаря за съвета, аз не съм пробвал засега.
 
За: Система за безплатна размяна на баннери. -Наблюдения

За: Система за безплатна размяна на баннери. -Наблюдения

Такива системи на последък станаха много, по- рано имах един сайт, който беше включен в такава система за безплатна размяна на банери, и мислех, че всичко ще е наред и по-честно му, но не беше така. Когато преглеждах банерите на сайтовете, които пращаше системата за реклама ми стана ясно, че малко сайтове, който се отваряха съдържаха банер от същата система. Обикновенно се отваряха сайтове, на странични рекламодатели, които не съдържат дори банер на системата. Общо взето когато се опитах да намеря своят баннер на някой сайт ми трябваше мнооого време за да го намеря. След около час рестарт на съответната страница намерих своя банер, направи ми впечетление, че около 20 процента, сайтовете имаха банер на системата.

Така, че новобрански съвет от мен не ползвайте системите за размяна на банери. Те няма да ви донесат никакъв трафик, а само ще ви наспамят сайта.

В крайна сметка всичко зависи от вида на системата и от собственика. В моята система няма нито един платен банер, който да е "закован", за да се показва постоянно. Всичко се базира на броя на импресиите, направени от даден сайт - колкото повече импресии на чужди банери има, толкова по-често ще се показва неговият собствен. А тези, които нямат никакви импресии, просто не се показват никога, независимо, че са регистрирани в системата.
Който не вярва, може да провери сам на banner.wasteland-bg.com.
 

Горе