SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Скандал за крадено съдържание

horoskop4e

New member
Крадена статия предизвика над 104 коментара до момента.

Според вас, от ИНВЕСТОР.БГ АД-София ще изтрият ли статията заедно с коментарите, след като собствениците ЛЮБОМИР КОСТАДИНОВ ЛЕКОВ, АЛЕКСИ ПЕТРОВ АНДОНОВ и НИКОЛАЙ АНГЕЛОВ МАРТИНОВ получат нотариално заверена покана, документираща несъгласието на автора на оригиналната статия тя да бъде публикувана на сайта на ЛЮБОМИР КОСТАДИНОВ ЛЕКОВ, АЛЕКСИ ПЕТРОВ АНДОНОВ и НИКОЛАЙ АНГЕЛОВ МАРТИНОВ?

Тяхната "авторка" Марина Боева, която по цял ден се занимава с това, да се представя за блогърка, крадейки оригинално съдържание, с активен линк, но с изричното несъгласие на истинските автори на текстовете, твърди, че проблемът е на ИНВЕСТОР.БГ АД София.

Според вас правото на чия страна е?
 
Re: Скандал за крадено съдържание

Защо не поканите авторката на кафе и просто не си поговорите(В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ГОВОРЯ ЗА БОЙ!!!!) и наживо проблема ще се изглади доста по-лесно(обикновено в такива случаи и двете страни са по-склонни да допуснат компромиси)?
 
Re: Скандал за крадено съдържание

"Авторката" е, да кажем - един вид темерут и отговаря от сорта на: "Marsh ot bloga mi! Oplakvai se kadeto iskash .Moderatorite shte reshat ne ti................pisna mi ot gluposti"

Ами аз не бих пил кафе с такъв човек...

(Редактирах поста - сложих кавички на "авторката").

Авторът на оригиналния текст е съвсем друг и с него бих пил и кафе, и каквото трябва, а собствениците на блога са ИНВЕСТОР.БГ АД София.
 
Последно редактирано:
Re: Скандал за крадено съдържание

Аз бих контактнал модераторите на блог.бг, защото едва ли някой от управляващите на инвестор.бг ще ти помогне.
 
Re: Скандал за крадено съдържание

Благодаря за съвета! Писахме им на модераторите още на обяд, но явно защото е почивен ден, въпросните модератори отдъхват. "Авторите" обаче - за тях няма почивен ден. Те не отдъхват.

И коментаторите не отдъхват. 104 коментара си е добре за всяка статия, дори и в работен ден!

Ако ти, bgkulinar, получиш 104 коментара под своя готварска рецепта, качена на готварски сайт, който ти я е откраднал, ще се зарадваш ли?

Пуснах за всеки случай тема в http://www.facebook.com/1milionbulgari разчитайки на това, че коментаторите не спят. А модераторите и собствениците - те нека си спят!

Редакция: Ако модераторите бяха сговорчиви, щях ли да пиша до http://www.webmasterbg.org/index.php ? Последната инстанция... преди нотариуса и прокуратурата...
 
Последно редактирано:
Re: Скандал за крадено съдържание

Благодаря за съвета! Писахме им на модераторите още на обяд, но явно защото е почивен ден, въпросните модератори отдъхват. "Авторите" обаче - за тях няма почивен ден. Те не отдъхват.

И коментаторите не отдъхват. 104 коментара си е добре за всяка статия, дори и в работен ден!

Ако ти, bgkulinar, получиш 104 коментара под своя готварска рецепта, качена на готварски сайт, който ти я е откраднал, ще се зарадваш ли?

Пуснах за всеки случай тема в http://www.facebook.com/1milionbulgari разчитайки на това, че коментаторите не спят. А модераторите и собствениците - те нека си спят!

Редакция: Ако модераторите бяха сговорчиви, щях ли да пиша до http://www.webmasterbg.org/index.php ? Последната инстанция... преди нотариуса и прокуратурата...

А не бихте ли се ядосали, ако нямаше коментари?!

Просто, ако това ви е защитата пред модераторите, ще е много смешно. Всяко авторска статия, трябва да си я отстоявате, дори да не е коментирана нито веднъж, а лично моят подход към въпросната личност която ми отговаря така, бих отишъл при нотариус да завери доказателствата, че статията ви наистина е ваша и от там веднага в съда. Въпросът не е в това, че ще загубите коментари и известност, а по-скоро, че ако позволите да им се размине 1 път, всеки път ще ви крадат, а и малко медийна реклама, не би ви навредила :)
 
Re: Скандал за крадено съдържание

Мисля че много преекспонирате нещата. В нета да се оправят тези неща трябва малко повече време.
Представи си че ти имаш платформа за блог в която всеки си пише, и някой твой потребител е откраднал съдържание. Преди малко беше финала на световното, всички сме пийнали и на никой не му се занимава да си следи работата, независимо дали собственици на сайтове, модератори или каквито ще да са.

търпение му е майката. И на мен не ми е кеф като ме откраднат, но решението на проблема не става са минути. А пък на съд ще има да чакаш години
 
Re: Скандал за крадено съдържание

За съжаление модераторите не работят. Тях ги няма.

Кражбата обаче си е кражба. Ако те не бяха откраднали материала на автора, той щеше да има (по мои изчисления) над 3500 посещения от търсачки, вместо 1000.

При нас това се плаща и авторът реално губи от такива кражби. Отговорността за загубите на автора е изцяло на собствениците на блога, а не на "блогерката", представяща се като Лоран.

Редакция: По мои изчисления - авторът е загубил около 950 лева.

Не е сериозно да кажем, че лудинката Марина му ги дължи, но поне ИНВЕСТОР.БГ АД да му ги даде, при положение че те така са лудо влюбени в Марина Мр**хлата
 
Последно редактирано:
Re: Скандал за крадено съдържание

Намирате добър адвокат и той ще ви каже, кой можете да осъдите най-лесно. От там си доказвате собствеността в съда, както и пропуснатите ползи... Не би трябвало да имате проблеми в съда, ако нещата са както обясняваш. Делото ще отнеме около година-две, ама това не трябва да те притеснява.
 
Re: Скандал за крадено съдържание

Много ми е интересно как определи тези 950 лева загуба от импресиите, които пак не знам как определи? То ако се печелеше от БГ сайт 950 лева за 2000 импресии, тук всички щяха да са милионери в лилаво (евро).
 
Re: Скандал за крадено съдържание

Много ми е интересно как определи тези 950 лева загуба от импресиите, които пак не знам как определи? То ако се печелеше от БГ сайт 950 лева за 2000 импресии, тук всички щяха да са милионери в лилаво (евро).

И на мене малко ми се струва преувеличено откъм загуби... , но все пак затова са съдилищата... да определят каква да е компенсацията в такива случаи :)
 
Re: Скандал за крадено съдържание

Коментар на блога на ИНВЕСТОР БГ АД София:
Инвестор единствено печели от чуждите копираните материали от лоран, така че никога не биха предприели действия срещу нея. Дори я поставят винаги на видно място и по този начин я насърчават. Предприемете действия и за компенсация на причинените вреди от лоран и инвестор. Успех.
 
Re: Скандал за крадено съдържание

А защо става въпрос за кражба?

Кражбата е едно от най-често срещаните престъпления. Тя спада към престъпленията против собствеността, защото засяга имуществени права.


Как и къде са засегнати правата, ако още в самото начало тя пише ЧЕ НЕ Е АВТОР и посочва линк към АВТОРА
Публикувано от Каролина Церовска

На сайта ти не успях да открия информация за:
1. Условия за ползване. което означава, че може да се копира? Или не? къде е написано, че не може.
2. И ти не си автор на статия? Имаш ли някакви права върху нея - да кажеш, че тя е ТВОЯ и че е била открадната точно от теб? (т.е. взаимоотношенията ти с авторите не са ясни. И къде и при кого се намират авторски права върху тази статия е голям въпрос). (примерно ако момиче от БлоГ Бг и от твоя сайт - едно лице и ти нямаш договор с нея. Кой е автор? кой е пострадал? ).

Мисля, че много силно ще се издъниш и внимавай да не те съдят после за това.
Виждайки пред очите си загубени 1К лева от 3К бг трафик - ти забравяш за някои фундаментални неща. Не си мисли, че и от инвестор ще ги забравят и не се учудвай, ако те попитат как плащаш на автори и да не се появи послe един топик с псувни в посока НАП...

Тя, като потребител се съгласява с
Като потребител на Blog.bg вие се съгласявате да не публикувате и разпространявате материали, текстове и/или изображения в разрез със закона за авторското право и сродните му права.

Даже и да си прав - просто ще изтрият блога й. И това ще е. Защо ги заплашваш с нотариални покани и други глупости - не знам.


В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПОДКРЕПЯМ копиране НА ТЕКСТОВЕ.
 
Последно редактирано:

Горе