SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Скрити линкове и чичо Г.

B

bedio

Guest
Имам следния въпорс. Ако скрия линк както е например тук:

http://avtorentacarizmami.wordpress.com/

Има ли вероятност Г. да ме **** в **** ?

А ако го направя с размер 0.1 линка ?
 
Последно редактирано:
Re: Скрити линкове и чичо Г.

А за това че "ще го.." - някакви доказателства? :)
Аз от над 6м. наблюдавам един сайт, който се "оптимизира" от колега, който е на форума - няма да показвам с пръст :)
Та колегата си използва скрити линкове, jpg с размери 1х1 пексела, с ключови думи в alt-a и т.н. методи :)
Ами сайта е на 1-во място по думата по която го "оптимизират" в достатъчно сериозна ниша, вече около половин година :)
Такива линкове са няколко стотин и Гугъл не им обръща никакво внимание :), т.е. взима ги напълно сериозно и не наказва никого :)
Така че си правете изводите сами.
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

А за това че "ще го.." - някакви доказателства? :)
Аз от над 6м. наблюдавам един сайт, който се "оптимизира" от колега, който е на форума - няма да показвам с пръст :)
Та колегата си използва скрити линкове, jpg с размери 1х1 пексела, с ключови думи в alt-a и т.н. методи :)
Ами сайта е на 1-во място по думата по която го "оптимизират" в достатъчно сериозна ниша, вече около половин година :)
Такива линкове са няколко стотин и Гугъл не им обръща никакво внимание :), т.е. взима ги напълно сериозно и не наказва никого :)
Така че си правете изводите сами.
моя сайт за коли имаше скрит текст и един светъл ден получих писмо в GWT :)

Иначе има доста такива сайтове, които все още са си в индекса, ама все някога ще изчезнат ...
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

Иначе има доста такива сайтове, които все още са си в индекса, ама все някога ще изчезнат ...
Ами за около половин година няма никакви изменения :)
Аз го наблюдавам от любопитство, защото сам мислех че такива номера вече не минават.
Но се оказа, че си минават :)
А и до колкото почти всички сайтове с такива линкове са на WP, се съмнявам че собствениците са в час за тези линкове :)
Най-вероятно са поставени чрез взлом :), но това вече е моя версия :)
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

Ето темата за скрити линкове в блога на огин
и в моя блог

и ето моя пост в блога на оггин
Код:
Ето ти още един
http://www.topmycar.com/
и още един :) - http://abto.bg/ Заради тях и аз си бях сложил, но след report предполагам от калинчу получих съобщение в GWT и го махнах :)
 А тези 2 сайта аз знам за скрития текст от 1 година, а откога имат - незнам.
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

А аз не искам да го топя :)
Искам да видя сам Гугъл дали ще се справи :)
То с топене е ясно, че ще потъне :)
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

budalata : репортнах ги за шоу-то

На следващия ден единия се раздели с малко PageRank и падна на 3

За другите никакви промени - нито в SERP , нито в PR

Изглежда ще излезе правилна тезата, че добрите рекламодатели или публицисти не биват наказвани.
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

Само да добавя, преди време мой колега беше правил репорт за сайт на свой конкурент, който ползваше подобни техники :)
Та значи прати на Гугъл над 1000 такива площадки.
И какво мислите, че се случи?
Не познахте :)
Забаниха акаунта на човека който направи репорта, а конкурента си остана да си виси в СЕРП-а на ТОП-ове позиции :))))))))))
Та такива ти ми неща също се случват :))))
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

budalata : репортнах ги за шоу-то

На следващия ден единия се раздели с малко PageRank и падна на 3

За другите никакви промени - нито в SERP , нито в PR

Изглежда ще излезе правилна тезата, че добрите рекламодатели или публицисти не биват наказвани.
autohop са си с 3-ка от доста време
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

Та колегата си използва скрити линкове, jpg с размери 1х1 пексела, с ключови думи в alt-a и т.н. методи :)
По тази логика Гугъл трябва да банне всички каунтъри.
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

Мен пък са ме учили да спазвам закона. Може и да е лош, но е закон. Дали ще е законът в България или законът на Google, добре е да се спазва. Разбира се, може да се търсят вратички, но само когато нещо не е изрично забранено.

Макар, че в конкретният случай се оправда лафа : законът е закон, защото е за кон, а не е за лъв !
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

По тази логика Гугъл трябва да банне всички каунтъри
В десятката. Не ми се вярва Гугъл да си правят списък на всички броячи като изключение, че да не ги пипат. Санкциите се отнасят повече за новите спам-техники линк към шпация тип <a href="alabala.bg"> </a> , а не към картинките 1x1 (но при навъртане на броячи в класации си действат по сигнал)
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

В случая по-страшното е че ако пострада, ще пострада чужд сайт.
Значи човека си плаща за т.н. "оптимизация" и позиции в СЕРП-а и в един момент може да се окаже че сайта ще пострада от това.
Ако някой го прави със своите си сайтове, то има право да прави каквото си иска.
Ама с чужди...и пари да взима за това, мисля че не е много правилно :)
Но това е мое менение разбира се :)
А и пак казвам, не съм решил да топя никого, нека си взима мизерните 200лв, той си знае кое е и поздрави на Ямбол ;)
Просто го казах като доказателство за това че метода работи и ако никой не "чукне" на Гугъл и не покаже с пръст, то и проблем няма да има :)
 
Re: Скрити линкове и чичо Г.

Санкциите се отнасят повече за новите спам-техники линк към шпация тип <a href="alabala.bg"> </a> , а не към картинките 1x1

Изтръпнах като прочетох за сайта alabala... но за щастие е ставало дума за .бг, не за .орг. :)
 

Горе