SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Случва се нещо ненормално...

fozzy

New member
Влизам в Google и пиша думата, сайта го няма на първа страница. Цъкам втора и след това веднага (1-2 сек.) първа и излиза на 10-та позиция. Цял ден. Не е моментен денс.

На друг да му се е случвало подобно нещо?
 
Re: Случва се нещо ненормално...

Наблюдавал съм подобно нещо, точно когато почна голямата лудница след последния ъпдейт. Един от сайтовете ми който беше на 4-та позиция на 1-ва страница ей така изчезваше. Натискам 2-ра страница, после обратно първа и той пак се появява там. Първоначално реших, че е някакъв кеш при мен, но не беше.

Лошото е, че след като се нормализираха нещата при мен беше с лош резултат, сайта изпадна от 1-ва на 3-та страница.
 
Re: За: Случва се нещо ненормално...

Re: За: Случва се нещо ненормално...

Пробвай с няколко браузъра.

Отделно - има кукита, сесии, история и т.н. други фактори, които днес определяме като "персонализация" ;)

Повярвай ми, наясно съм как да накарам Google да не вади персонализирани резултати ;)
 
Re: За: Случва се нещо ненормално...

Re: За: Случва се нещо ненормално...

Има е персонализация по IP адрес, както и още няколко други детайла - ако ще и от Луната да търсиш ;) Но ти си знаеш...

Да, каквато и персонализация да е останала, след проверка от 5 различни устройства от Плевен, София, офиса, Варна и Пловдив през последната седмица, вярвам, че не ме е засякал :)

Не искам да спорим на тази тема, на 100% съм убеден, че резултатите не са персонализирани, а е много странен денс, който не мога да си обясня и питам дали друг не е имал подобни случки.
 

Горе