SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Социална мрежа за онлайн игри

fridge

Senior Member
Имам удоволствието да ви поканя в една социална мрежа, но понеже тези за новини са твърде много така или иначе, решихме да направим една за онлайн игри :) - http://igraigri.net

Сайта го направихме, защото не намерихме друг такъв... Има толкова много сайтове с онлайн игри и нито едно място, където могат игри от различни сайтове да се предлагат, гласуват и обсъждат....

За администраторите на сайтове за игри - каним ги да добавят игри от сайтовете си в нашата мрежа, както вече правят някои :)

Процесът е лесен и бърз и се надяваме да имате полза от нашата мрежа като:
- привлечете нови посетители във вашия сайт;
- набавите линкове към вашите игри;

Някои данни за сайта:
- Уникални посещения на ден – около 350 и нарастват, повечето от Google
- PR – все още 0, сайтът е на 2 месеца (имаме добри линкове и на следващ ъпдейт очакваме 3 или 4)
- Място в Google при търсене на игри – 34
- Място в Google при търсене на онлайн игри – 14

Линковете от нашия сайт са напълно реални, без редиректи и nofollow и водят директно към игрите, дори и от началната ни страница :)

(Може да разгледате и брояча под страницата, който е открит)

Сайтът ще бъде развиван постоянно с помощта на още линкове, постове по социални мрежи и форуми, така че се надяваме скоро ще надмине 1000 уникални посещения на ден...

Няма никакви ограничения за броя на игрите, които се добавят, така че може да оприличите нашия сайт и на една бездънна тематична директория :)

И така след поканата, ще се радвам ако кажете какво още може да се подобри по сайта и оптимизацията му (освен дизайна, за него си знам и едва ли ще остане така, че е много постен). Това ми е първи опит със социални мрежи и ще се радвам на всякаква полезна критика ;)

Re: Социална мрежа за онлайн игри

Сайта изглежда доста приятен. Няколко неща, които ми направиха впечатление:
в страницата с профила:
Лесно изпращане на игра - това нещо не сработи при мен с Firefox3
при промяна на профил - полето: IRC: (начинать с irc://) - превода ми е странен и там стои и мейла на потребителя.
При добавяне на игра - стъпка 3 трябва ли да я има? Не е ли излизшна.

Пак относно карето Лесно изпращане на игра
Ако имате сайт можете да сложите dao.bg бутон за добавяне и гласуване
<script type="text/javascript" src="http://dao.bg/evb/check_url.js.php"></script>
този текст според мен трябва да мине или в края или в началото защо преди него се говори за нещо което се довършва след него.
Освен това каква е логиката за този dao.bg бутон? Не трябва ли там да бутона за конкретния сайт? :)http://igraigri.net/live.php

http://igraigri.net/live.php - липсват преводи на тази страница, преводи също липсват и в главното меню,
http://igraigri.net/upcoming.php - не става ясно на потребителя как се добавя съдържание в тази секция :)

Иначе сайта наистина има доста голям потенциал. Мисля да го ползвам, успех и продължавайте да го оптимизирате.

Последно редактирано:

Мерси за препоръките! Повечето от несъответствията се дължат на факта, че съм използвал превода на Pligg, направен от Oggin (сърдечни благодарности!) за dao.bg и предназначен за новинарски сайт... Даже останалия бутон на дао.бг го бях видял, но забравих да го оправя... Преводите ще ги оправя от панела на сайта и в най-близко бъдеще ще трябва да си направим бутон...

Харесва ми сайта,но една препоръка
Използвай Url Method 2
Смени си favicon
Когато сайта ти има много линкове ще зарежда по бавно.
Добави си индекс в базата данни.Това става така Отиваш в phpmyadmin отваряш дб-то си даваш на сял и пишеш това
alter table pligg_links add index(link_status);
Това правиш и с всички други като променяш само links

Ако искаш да разменим линкове или банери с моята социлана мрежа http://aown.eu

Благодаря за съветите :) Опитах с по-хубави URL, но нещо ми се срина htaccess-a, затова го върнах така. Фавиконка трябва да измисля, а за базата си прав, не съм обърнал внимание досега :)

Засега няма да разменям линкове, защото се опитвам да градя оптимизацията почти само с релевантни линкове (имам много сайтове и блогове за шах, което е много близко до игри). Това обяснява и изненадващия за мен успех на сайта засега...

Сайтът взе да прави по 700 посещения на ден... заповяйдате и събмитвайте :)

Ъпдейт от 3 април:

Сайта има 1100 - 1600 посещения на ден, 95% от Google. На 2-ра страница е за думата игри обикновено, от време на време прескача и на първа.

На ъпдейта хвана ПР3, а всичките категории имат PR2, има и други вътрешни страници с ранк.

Всяка игра, добавена в подходяща категория, има ПР2 линк за един месец. Линка си остава и после разбира се, просто не е от толкова силна страница вече. Обаче може да продължава да носи трафик, защото страниците на сайта се посещават по търсене на над 500 различни фрази на ден :)

При такива добри показатели наистина недуомявам защо само от 2 сайта се добавят игри системно... за чудене си е.

Ъпдейт от 17 юни:

Сайтът има 1500-2000 посещения на ден, за думите "igri" и "игри" се движи между 10-15 място.

На последния ъпдейт получи PR4, а на повечето категории PR3. Припомням, че линковете от сайта са толкова хубави, колкото могат да бъдат - директно към добавените игри (дори от началната) и без nofollow. Ще наливаме още линкове към сайта, за да може на следващия ъпдейт да е с PR5 (а категориите с 4) и ако е възможно да се задържи на 1 страница за "igri" и "игри".

Все още се добавят системно игри само от 2 сайта, което е меко казано учудващо :)

За прецаканите като мен, използващи Pligg - следете си големината на кеш файла (забележете единственото число :D ), че може да ви докара голееееми проблеми. Във форумите на Pligg има инструкции как да му попречите да става прекалено голям с половин ред код, добавен на съответното място.

Горе