SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

SandoBG

New member
Здравейте, исках да попитам някой който е наясно как стоят нещата с онлайн магазини. Идеята е следната - онлайн магазин, който ще продава видео файлове, направени от мен (то ест авторски неща), качват се в онлайн магазин и се продават само като даунлоад, без физически носители, също така сайтът ще има membership който ще струва определена сума за определен период от време. Сайтът е таргетиран за чужбина предимно. Разплащания ще стават с PayPal. Въпросът ми е: трябва ли да регистрирам фирма или може да се мине и без фирма, и какво друго ще трябва да се прави относно данъци и счетоводство? Благодаря предварително.
 
Re: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

За всяка търговска дейност се изисква регистриране на фирма - така, че да (разбира се може и без фирма, но по закон се иска)

Като за начало може да продаваш видеата си тук:
iStock Photo: Royalty Free Stock Photography, Vector Art Images, Music & Video Stock Footage | iStock
Stock Photos | Shutterstock: Royalty-Free Subscription Stock Photography & Vector Art

Преди много често влизах в 1 сайт, който в момента за съжаление не успях да намеря.
 
За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

Благодаря за отговора, тези сайтове не ми вършат работа, ще си правя собствен. При положение, че трябва да си регистрирам фирма, малко ми е под въпрос как точно ще осчетоводявам продажбите, тъй като евентуалните приходи ще ги получавам чрез PayPal, а и как да издавам касови бележки и да ги пращам на хората по света ли? Малко ми звучи абсурдно, естествено може да се прави за целите на данъчното облагане, за това и търся някакъв съвет. Ако някой знае нещо повече, моля пишете. Благодаря.
 
Re: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

Касови бележки издаваш само при плащане в брой. Ако всички пари ще минават по банков път, не ти е нужен касов апарат. Ако си регистрираш фирма, трябва тази фирма да има управител - минималните осигурителни прагове мисля, че се вдигнаха от тази година и за този вид длъжност, май е 800 лв, но има хора, които повече разбират от тези неща - попитай ги.
 
За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

А някой може ли да каже, къде мога да получа адекватна консултация, някой който има опит в счетоводни и данъчни казуси, свързани с онлайн търговия?
 
Re: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

Ами има правен форум lex bg (надявам се, че не дразня модераторите) но там като питаш нещо такова ще ти се издразнят, защото искаш консултация без пари, но все пак може да опиташ.

Моя съвет е направи си го, като почнеш да изкарваш пари, тогава го узакони, аз не знам някой колега да плаща данъци за парите които получава по Paypal
 
Re: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

За една безплатна консултация много фирми ще ти направят консултацията, аз лично така си намерих добри счетоводители, но въпроса е в това, че след регистрацията на фирмата ще трябва да си плащаш абонаментно обслужване.

Инак тук има достатъчно много хора с опит да ти дадат точен отговор, аз не смея, защото съм насочен към вътрешния пазар.

Както ivok каза, не ти е нужен касов апарат, paypal се води като банкова сметка.
 
Re: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

Здравейте,

Пишете ми на Skype: veda.accounting

Ще се радвам да помогна. :)
 
За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

Здравейте, исках да попитам някой който е наясно как стоят нещата с онлайн магазини. Идеята е следната - онлайн магазин, който ще продава видео файлове, направени от мен (то ест авторски неща), качват се в онлайн магазин и се продават само като даунлоад, без физически носители, също така сайтът ще има membership който ще струва определена сума за определен период от време. Сайтът е таргетиран за чужбина предимно. Разплащания ще стават с PayPal. Въпросът ми е: трябва ли да регистрирам фирма или може да се мине и без фирма, и какво друго ще трябва да се прави относно данъци и счетоводство? Благодаря предварително.

Както вече споменаха по-горе ако само чрез PayPal ще приемаш плащания касов апарат не е необходим. Еквивалента на касовата бележка е банковото бордеро. Освен регистрирана фирма ти трябва и банкова сметка по която да получаваш парите от PayPal. Осигуровките са върху 420 лв., ако нямаш нает управител, за повече инфо се свържи с тази фирма те ще ти обяснят всичко http://firmeni-uslugi.com/contact.html
 
За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

За: Спечифичен онлайн магазин, трябва ли да регистрирам фирма?

Може тази дейност да се извъpшва и без pегистpация на фиpма.
Има и дpуг начин.
Ако се заинтересувате пишете ми aaccountants@abv.bg
 

Горе