SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Срив на посещения от Google след смяна на домейн...

kodbg

New member
Някой може ли да помогне с ценен съвет?
Преди месец смених домейна на страничката си. Всичко е направено както трябва - редирект 301 от стaрия към новия, задал съм смяната в Webmaster Tools, направиха много нови регистрации къде ли не, размених нови линкове със страници с добър PR.

Днес направих сравнение на данните - има намаление с около 19% на посетители, идващи след търсене от Гугъл и 70% намаление от Google.bg referral.
Друг основен проблем - много рядко минава бота на Google и много рядко индексира страницата ми - 1, максимум 2 пъти на ден. Преди смяната, страницата се индексираше многократно - около 5 до 20 минути след публикуването на информация на нея ставаше откриваема в Google.

Отделно страничните очаквани ефекти - PR на стария домейн стана от 5 на 0, а на новия естествено си остана 0, не се вдигна до 5 :)

Струва ми се, че съм направил всичко необходимо, но... резултатите са малко по-лоши от очакваното, смятах че с много работа ще задържа спада в рамките на 10-12%, но... не се получава.
Някакви съвети...?
Също така, начини да накарам бота по-често да се отбива в моята къща?

И каква информация може да се извади от спада - защо при търсене в Google е 18% /не че е малко.../ а при google.bg / referral каквото и да е това е 70%?

ПС - Принципно става дума за страница с относително добра посещаемост и би следвало резултатите, които извадих да са представителни и да не се влияят от други случайни елементи.
 
Последно редактирано:
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Има един основен принцип - ако нещо работи, не пипай. Сега можеш само да стоиш и да чакаш. Междувременно си прави линк билдинг на новия домейн и си работи по сайта.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Не е по темата, но ако може ще кажеш ли какво стана със setcom.bg и защо смени толкова авторитетен домейн?
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Защото за setcom плаща по 20000000000 лева а за setcombg.com дава по 10 долара. И аз да бях и аз щях да го сменя.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Не е по темата, но ако може ще кажеш ли какво стана със setcom.bg и защо смени толкова авторитетен домейн?

Причини... много. Например, имаше подфорум с над 15000 мнения, озаглавен Hack & Crack. Който по ред причини, една от които е .бг домейна трябваше да се скрие... Просто имам вътрешното усещане, че рано или късно трябваше да се направи, за съжаление го имам от няколко години и трябваше да е по-рано, но... когато и да е щеше да има... леки сътресения.
А и .бг домейна си е тук, всичко си редиректва докато има необходимост, а когато вече няма... ще го мисля. Предвид колко ме е дразнела организацията около .бг домейните през последните 10 години...
Немаловажна причина е експеримента, писна ми на работа да получавам неясни оферти от СЕО фирми, за неясни услуги. Смяната на домейна е добър начин да разбера какво имат предвид и защо някои хора губят толкова време и усилия в някаква изкуствена и измамна помоему схема, измислена от 2-3 търсачки, вместо да обръщат внимание на съдържанието на страниците си...
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Смяната на домейна е добър начин да разбера какво имат предвид и защо някои хора губят толкова време и усилия в някаква изкуствена и измамна помоему схема, измислена от 2-3 търсачки, вместо да обръщат внимание на съдържанието на страниците си...

И все пак около тях се върти всичко, нормално е да обръщат внимание и на тях, освен на съдържанието си.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Причини... много. Например, имаше подфорум с над 15000 мнения, озаглавен Hack & Crack. Който по ред причини, една от които е .бг домейна трябваше да се скрие...
.
.
.
Немаловажна причина е експеримента, писна ми на работа да получавам неясни оферти от СЕО фирми, за неясни услуги. Смяната на домейна е добър начин да разбера какво имат предвид и защо някои хора губят толкова време и усилия в някаква изкуствена и измамна помоему схема, измислена от 2-3 търсачки, вместо да обръщат внимание на съдържанието на страниците си...

Аз бих жертвал хак секцията пред домейна, но ти си собственика. След като си направил всичко нужно, остава да чакаш да възстановиш старите позиции. До няколко месец може би ще стане. :)

За последната част на поста ти, мисля вече си разбрал защо толкова много хора жертват толкова време за "измамна помоему схема, измислена от 2-3 търсачки". :)

Гледам, че setcom.bg изтича скоро, съвета ми е да го регистирираш за поне още 2-3 години. Иначе губиш много линкове, а и някой конкурент веднага ще го лапне и върви въстановявай стари позиции...
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Да съм разбрал - не съм, но почвам да разбирам :)
А иначе естествено ще се регистрира и за в бъдеще .бг-то.
Още един въпрос - в WT се възстановиха sitelinks и за новия домейн и за форума на новия домейн. Но си се виждат само там, а в резултатите не излизат? Някаква идея защо? Пак е въпрос на... чакане предполагам :)?
 
Последно редактирано:
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Аз виждам sitelinks на forum.setcombg.com :)

Edit: И на setcombg.com вижмда 3 броя: Форум - Електронната цигара - Тестове на пет 40-ги...
 
Последно редактирано:
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Мерси. Шантава работа, преди 2 дни не се визуализираха, а сега ги има наистина.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

E какъв е смисъла да смениш домейна, при положение, че ще поддържаш и плащаш и стария домейн? Нещо няма голяма логика.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Ако търсиш логиката в 100-ина лв повече или по-малко годишен разход за домейн - нормално, няма да я намериш...

Продължавам да не разбирам защо спада при Google търсенето е около 18%, а при google.bg refferal е около 70%?
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Ако търсиш логиката в 100-ина лв повече или по-малко годишен разход за домейн - нормално, няма да я намериш...

Не търся логиката в парите, а в самия домейн. Не разбирам с какво новия домейн е по-хубав от стария. Чисто любопитство.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Мда, задал съм България и за сайта и за форума.
Сега видях, че за www-то не съм задал, но там отива незначителен трафик.
Да не би да съм направил грешка?
В интерес на истината се двуомях дали да задам и да кажем 2 седмици не беше зададена локация, а в последствие я зададох.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

При местене винаги има спад и то не малък и всичките фактори като възраст на домейна и хубав квартаи итн играят роля, но възможно ли е да си забравил нещо при пренасочването и гугъл да си мисли за дублирано съдържание. Цялата история с това поддържам единия, ама и другия ама тука това там онова е доста опасна и може да води сама по-себе си до спад.
 
Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Re: Срив на посещения от Google след смяна на домей

Не мисля, че нещо е забравено. В случая говорим защо има коренно различен спад от Organic / Refferal.
 

Горе