SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

Kaipi

New member
Здравейте колеги,

интересувам се дали е възможно да се направи така, че категориите в WordPress да не показват последните публикации, а да са статични страници.

Например, както знаете в WordPress има възможност за избор какво да показва началната страница на блога - последните публикации или статична страница.

Дали има начин същото да се направи и за отделните категории? Тоест, самите категории да станат статични страници (да речем landing pages, които съдържат привличаща информация), а вече едно ниво по-навътре да са публикациите.

Да, знам, че мога да използвам страници и съответно под-страници и ще постигна същият резултат.

Но тук се появява проблема: ако имам няколко стотин или няколко хиляди публикации за всяка една категория, ако използвам архитектурата на страниците и подстраниците, трудно ще го намирам родителската страница.
 
За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

Нещо такова ?

 
За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

@oggin, благодаря за видеото. До голяма степен решава проблема ми. Само, че имам още един въпрос: когато редактирам дадена категория, никъде няма полета в които да се напише различно заглавие и описание, както е показано във видеото. Може би това става с някакъв плъгин, който не е споменат във въпросното видео или може би самата тема, която използва човека поддържа такива функции.
 
За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

Може и да е от темата, може да е и с plugin.

Лично аз предпочитам да използвам WordPress › All in One SEO Pack , но има и много по-добри.
 
Re: За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

Re: За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

@oggin, благодаря за видеото. До голяма степен решава проблема ми. Само, че имам още един въпрос: когато редактирам дадена категория, никъде няма полета в които да се напише различно заглавие и описание, както е показано във видеото. Може би това става с някакъв плъгин, който не е споменат във въпросното видео или може би самата тема, която използва човека поддържа такива функции.
Ако сложиш Seo Platinum плъгина имаш възможност да задаваш title + meta на всяка страница.
 
За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

За: Статична страница, заместваща стандартните категории в WordPress

Аз ползвам WordPress › WordPress SEO by Yoast - за мен това е по-добро от All in One.

И двата плъгина са много добри, но в крайна сметка е въпрос на личен избор и потребности.
 

Горе