SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Странна промяна на Title tag

TZahariev

Senior Member
Здравейте хора. Без да исках попаднах на това търсене в гугъл https://www.google.com/search?pws=0&q=weight+loss

Сайта който е на 6-то място weightloss(.)com(.)au се появява само с Тайтъл WEIGHT LOSS но влезеш ли в сайта тайтъла е WEIGHT LOSS | WEIGHT LOSS RECIPES | WEIGHT LOSS DIETS | WEIGHT LOSS PRODUCTS | WEIGHT LOSS FORUM | WEIGHT LOSS TIPS | WEIGHT LOSS ARTICLES | WEIGHT LOSS DIRECTORY | WEIGHT LOSS DISCOUNTS | WEIGHT LOSS STORIES | WEIGHT LOSS WORKOUTS | WEIGHT LOSS SURGERY

Това някаква техника да залъжеш бота ли е? някой има ли представа.
 
За: Странна промяна на Title tag

За: Странна промяна на Title tag

Може да е това, което наричат cloaking, но гледам, че в кешираната версия излиза дългия тайтъл
 
Re: Странна промяна на Title tag

От известно време насам, Гугъл понякога поставя тайтъли, които смята, че са по-релевантни на търсенето, отколкото съществуващия. Особено креативно се вихри на страници без тайтъли.
 
Re: Странна промяна на Title tag

От известно време насам, Гугъл понякога поставя тайтъли, които смята, че са по-релевантни на търсенето, отколкото съществуващия. Особено креативно се вихри на страници без тайтъли.
Тези тайтъли не зависят ли от конкретното търсене ?
 
Re: Странна промяна на Title tag

Official Google Webmaster Central Blog: Better page titles in search results
Доколкото разбирам може да има повече от 1 алтернативни заглавия, т.е. за различни заявки може да има и други заглавия... Това ми беше първоначалната идея. В случая с посочения сайт явно е приложено следното:
Lastly, we also try to replace unnecessarily long or hard-to-read titles with more concise and descriptive alternatives
 
Re: Странна промяна на Title tag

Гуглето си слага каквито иска тайтъли. Особено имам един сайт, където съм сложил домейна като заглавие с оглед брандирането и по които и думи да се покаже началната страница, тайтъла е каквото е търсил юзъра.
 
За: Странна промяна на Title tag

За: Странна промяна на Title tag

Мда, както казаха по-горе, гугле си променя тайтъла ако реши. И като е видял тоя дългия гаден тайтъл и е реших да го смени. Иначе с такъв тайтъл спокойно може да се каже, че от сайта са използвали черната и забранена техника наречена keyword stuffing :). Нека начинаещите не се бъркат и да не мислят, че заради него се ранква добре. Просто въпреки него се ранква добре.
 
За: Странна промяна на Title tag

За: Странна промяна на Title tag

ОК а когато даден сайт му изченат описането и тайтал от страницата с резултатите. Изглежда така:

Site.com
www.site.com
да подчертая че е сложен редирект по IP за текущата държава. До сега прихващаше инфото от site/en.
 
За: Странна промяна на Title tag

За: Странна промяна на Title tag

Аз пък знам за случаи, когато Г слага заглавието на текста, като тайтъл.Това вероятно го прави ако не си хареса тайтъла.Изглежда че в случая не става съпрос за клоукинг.
 

Горе