SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Странно поведение на адсенс.

INDIRNIK

New member
Бързо въвеждане в ситуацията.
Става въпрос за сайт с 1500 уникални на бг, носещ ежедневно по 2 евро средно.

Преди месец решавам да му сменя дизайна и скрипта, правя го. посещенията спадат ежедневно, за 2 седмици остават 300 униклани и незначима печалба от центове дневно.
Съкрушен от това си казвам ужасен нов скипт, връщам стария, това и правя, връщам стария,
като единствените промени са:
Махам ектрийм тракинг и слагам аналитик.
В това време сайта го банва адсенс заради една снимка, за която може да се спори много но няма смисъл.
Пиша писмо на гугъл и махам спорния контент.
Пускат ми отново адсенс на следващия ден.
През това време сайта в старото си състояние, започва пак да си връща уникалните и достигат почти старите цифри.
Изненадващото в случая е че приходите от сайта скачат от 2 евро на 8-10 евро на ден...
Никакви промени не съм правил по банерите и по местоположението им нито типа им на реклама.

Според вас, някакво обяснение?

Не мисля че е от значение за ситуацията, но съм махнал също ткаа и един скрипт който ми генерираше няколко текстови реклами подобни на адсенс но към други мои сайтове.
Но когато го слагах и когато го махах не е имало никаква промяна в нищо.
 
За: Странно поведение на адсенс.

За: Странно поведение на адсенс.

Аз не бих приел нищо от гугъл за странно

В последните години започнаха да правят измекярски номера
аз какво ли не съм виждал в адсенс акаунта си и съм им писал и все обяснение като за глупаци ми връщат

Трай си и почерпи приятелите за добрите приходи :)
 
За: Странно поведение на адсенс.

За: Странно поведение на адсенс.

....приходите от сайта скачат от 2 евро на 8-10 евро на ден...
Виж си CPC-то и броя на кликовете. Ако се е вдигнало CPC е добре. Трябва от 2-3 цента да е станало 8-9. Но ако са се дигнали кликовете 4 пъти при старото CPC е обезпокоително.
 
Re: Странно поведение на адсенс.

Нищо не може да ме учуди вече с тоя адсенс и всичките промени на Гошо....
 
За: Странно поведение на адсенс.

За: Странно поведение на адсенс.

Ами това е интересно, защото няма някакъв рязък скок нито на брой кликове нито на цена на клик...
средното в момента е 5 цента на клик, все пак сме за бг и това е прекалено много :)
на 1300 уникални 160 клика - 8 евра

опреди няколко месеца средно беше:

1800 уникални 150 клика - 2,5 евра.

Като се загледаш не е толкова кой знае какво, но при положение че не са правени промени е странно :)
Ако е заради спиране и пускане на адсенс или заради смяната и после връщането на дизайна и посещенията, да го правя и с другите сайтове и да се пенсионирам :)
Някой да ми препоръча място с много слънце, хубав пясък и море и да няма насекоми, акули и крокодили/ особенно двукраки :)/
 
За: Странно поведение на адсенс.

За: Странно поведение на адсенс.

Да не би да имаш някой и друг чуждестранен клик, например от българи в чужбина. Десетина такива клика са достатъчни за да вдигнат парите.
 
За: Странно поведение на адсенс.

За: Странно поведение на адсенс.

Да не би да имаш някой и друг чуждестранен клик, например от българи в чужбина. Десетина такива клика са достатъчни за да вдигнат парите.
Може и да не са от чужбина, а може и някои да са. Гугъла следи какво си гледал и по какви сайтове си ходил и предлага реклами на подобни неща. Ако са се сменили посетителите (профила на посетителите) може вече да идват такива които се интересуват от неща на които рекламите са по-скъпи. Паднали са посетителите с близо 1/3, а кликовете са пораснали малко. Значи има по разнообразни реклами и по-малко посетители кликат по-често. А и цената се е вдигнала.
 
За: Странно поведение на адсенс.

За: Странно поведение на адсенс.

Товсичко е така, но защо е станало сега, защо се наложи първо сайта почти да умре, за да излети после отново и то четворно по-високо.

Явно е че с тази случка, без да искам съм направил чистка, като са изтрещяли кухите посещения,
нещо подобно се случи преди година две, когато гогле смени разни там простотийки, при голямата панда май.
Тогава всичките сайтове, станаха с по млако посещения, без това да се отрази на печалбите.
Явно е нещо от сорта, зачистване на случайните влизания по-погрешка един вид.

Не знам защо и как, но продължава вече втора седмица това и не е като да съм недоволен от тези 6-7 евра горница ежедневно...
:)
 
Re: За: Странно поведение на адсенс.

Re: За: Странно поведение на адсенс.

Може и да не са от чужбина, а може и някои да са. Гугъла следи какво си гледал и по какви сайтове си ходил и предлага реклами на подобни неща. Ако са се сменили посетителите (профила на посетителите) може вече да идват такива които се интересуват от неща на които рекламите са по-скъпи. Паднали са посетителите с близо 1/3, а кликовете са пораснали малко. Значи има по разнообразни реклами и по-малко посетители кликат по-често. А и цената се е вдигнала.
Малко не ми е ясно тук, но да попитам - Гугъл не слага ли реклами които са подобни на съдържанието на сайта? Или наистина следи, какво си гледал и по какви сайтове си ходил и предлага реклами на подобни неща. Може ли по-запознатите хора да кажат по какъв начин се определя какви реклами да ти сложат на сайта?
 
Re: Странно поведение на адсенс.

О, следи и още как. Дори има една услуга в адуърдс, наречена ремаркетинг (ретаргетинг), при която като посетиш даден сайт и после не можеш да се оттървеш от банерите му по други сайтове. :)
 
За: Re: Странно поведение на адсенс.

За: Re: Странно поведение на адсенс.

О, следи и още как. Дори има една услуга в адуърдс, наречена ремаркетинг (ретаргетинг), при която като посетиш даден сайт и после не можеш да се оттървеш от банерите му по други сайтове. :)

Не съм сигурна. В моя случай, при ползван таргетиран канал (нещо такова ми обясниха), ми лепнаха реклами за отслабване. На начална страница на финансов сайт! Разкарах всички реклами оттам незабавно. Лошото е, че това нещо не може да се блокира. Доколкото се ориентирахме, т. нар. чувствителни категории за България не работят. Не сработи и тулчето с наслагване на реклами в Chrome. Не намерих имейл на техен съпорт. Опитът ми да се свържа с тях, доведе до съобщение, което ми обяснява, че сайтът е на самообслужване. Някой има ли контакти с тях? Имам много други въпроси ...
 

Горе