SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Странно съобщение от Гугъл

diabolic.bg

The Old Wastelander
Здравейте, колеги!
Както повечето от вас сигурно знаят, основният ми сайт е наказан от Гугъл по неизвестни засега причини.
Вчера като влязох в уебмастърските инструменти, намерих за първи път нов раздел в табовете отляво, който се наричаше нещо като "Ръчни мерки предприети срещу сайта" и в него пишеше:
Неестествени връзки към сайта Ви
Google установи модел на неестествени, изкуствени, измамни или манипулативни връзки, пренасочващи към страници в този сайт. Те може да са следствие от купуване на връзки с цел отговаряне на изискванията на PageRank или участие в измамнически схеми с връзки.
Дотук нищо странно. Странното е, че до следобед съобщението и съответният раздел изчезнаха и днес също ги няма.

Никога не съм купувал и продавал връзки. Както всички, имам някакви регистрации по разни директории от преди години, но над 95% от връзките ми са наистина естествени. Съмнявам се, че може да са ме ударили заради линковете към директорията Даркстар, която е под-директория на основния сайт. Затова вчера разпратих писма на собствениците с молба да ги махнат - някои от тях са сайтуайд и се повтарят стотици пъти с един анкор.

Това тотално ме обърка и се нуждая от съвет. Нужно ли е да взема под внимание това съобщение, след като вече го няма и евентуално как ме съветвате да разбера кои връзки са "неестествени"?

Благодаря за всеки съвет!
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

От Google пуснаха официално съобщение, че махат за малко новия инструмент... мисля, че беше заради бъг. До няколко седмици ще е обратно на линия ;)

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2013/08/manual-actions-viewer.html

Update (12:50pm PT, August 9th): Unfortunately we've hit a snag during our feature deployment, so it will be another couple days before the feature is available to everyone. We will post another update once the feature is fully rolled out.
 
Последно редактирано:
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

Старите не идват. Иво Апостолов се оплака, че много пъти е писал за някакъв сайт и са му отговаряли, че няма наказание, а сега е цъфнало
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

От Google пуснаха официално съобщение, че махат за малко новия инструмент... мисля, че беше заради бъг. До няколко седмици ще е обратно на линия ;)

Official Google Webmaster Central Blog: View manual webspam actions in Webmaster Tools
Благодаря за конкретния отговор!
Това обаче ми породи нови въпроси. Като видях снимката на съобщението и ми светна споменът, че пишеше, че засяга всички адреси на сайта. Това вероятно ще иска чистене и на други сайтуайд линкове, които са към домейна ми, а не към директорията.
Чудя се обаче, какво да предприема например със сайт, който беше по моята тематика навремето (Фолаут), най-добронамерено е поставен линк към всеки подобен сайт по света и е напълно релевантен, но се повтаря стотици, ако не и хиляди пъти. За да не бъда голословен, ето го адреса:
Код:
hxxp://fallout3.wordpress.com
Проблемът е, че този сайт отдавна е изоставен и нямам никакъв начин за връзка със бившия му собственик. От друга страна, Опен сайт експлорера му дава много високо ниво на доверие и не знам дали няма да се прецакам сам, ако искам премахване на линка чрез инсрумента на Гошо?!?

Та ще ви бъда много благодарен, ако дадете конкретни съвети какво да предприема.
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

Защо такава омраза към сайтуайд линковете :). Това е най-натуралното нещо на планетата.
Според мен този въпрос трябва да зададеш на Гугъл. Аз лично си ги обичам, но като гледам линк профила в уебмастърските инструменти, всичко натежава в тази посока. Повече от две години аз нямам добавен нов линк, което значи, че ме заяждат за стари натрупани и забележи, релевантни линкове в случая. Писна ми от техните вечни "подобрения" на алгоритмите.
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

По логиката на гугъл, едва ли скоро ще останат неестествени връзки!
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

Най-добре изчакай да пуснат този нов инструмент и да видим както точно ще изпишат там. То не пише, че ще е след няколко седмици, а пише след няколко дни. Така че не е голямо чакане (ако спазят срока).
Ако е заради беклинкове би трябвало да ти дадат примери.
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

Съобщението се появи отново вчера и сега си стои, но ми дойде на ум да проверя другите си сайтове и се оказа, че абсолютно всички показват еднакво съобщение. Това ми доведе мисълта, че гледам поредния тъп експеримент на Гошо и не трябва да бързам и да правя нищо.

Някои от тези сайтове нямат почти никакви линкове. Например този за обмена на банери, когато го пуснах съм направил по една публикация в десетина социалки и това е. Друг сайт е портфолио на приятел - художник и има само няколко линка пуснати от него в 2-3 форума за 3Д анимация, където участва.

Това или е поредната глупост, или Гугъл иска да си премахнем линковете изобщо и да разчитаме само на неговото благоволение. :clap:
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

При мен на няколкото сайта, които са добавени там, пише че нямат наказания. Не знам защо при теб на всички пък пише, че имат. Може и да е бъг. Изчакай малко, но после пробвай със заявка за преразглеждане може би. То всъщност както пишат че е проблема? Има ли примери с лоши връзки?
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

При мен на няколкото сайта, които са добавени там, пише че нямат наказания. Не знам защо при теб на всички пък пише, че имат. Може и да е бъг. Изчакай малко, но после пробвай със заявка за преразглеждане може би. То всъщност както пишат че е проблема? Има ли примери с лоши връзки?
Според тях всичките ми връзки са лоши. Не ми е ясно как връзки поставени в 1-2 форума в профила на човека може да му докарат наказание, ама е факт. Говоря за художника, чието портфолио хоствам.
От друга страна, кодът на обмена на банери е с iframe и линкът, който се вижда на всеки банер, води към съответния сайт. Самият сайт за обмен от това не печели никакви връзки. Както писах преди, имам няколко публикации в социалките за него и това е. И въпреки всичко е наказан. Кодът е:
Код:
<IFRAME SRC="http://banner.домейна.com/work.php?ID=юзер" width=468 height=60 marginwidth=0 marginheight=0 hspace=0 vspace=0 frameborder=0 scrolling="no"></IFRAME>
Подозирам, че Гошо се опитва да направи роботите им да четат и фреймове и сайтът е пострадал по принципа "покрай сухото гори и суровото", ама не знам мога ли на линка във фрейма да сложа nofollow.
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

Ми то с форум профил линкове много се спами, принципно. Но 1-2 не би трябвало да са проблем.
Обмен на банери.... Хм... Звучи малко като манипулативна пирамида :). Може да ги отчита като връзки, не знам.
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

Ми то с форум профил линкове много се спами, принципно. Но 1-2 не би трябвало да са проблем.
Обмен на банери.... Хм... Звучи малко като манипулативна пирамида :). Може да ги отчита като връзки, не знам.
Точно по тази причина и аз премахнах линковете от профилите си по всички форуми, където участвам. Както виждаш, оставил съм само линк към домейна тук. По другите форуми и толкова нямам. Ще искам премахване и на линковете от някои сайтове към директорията и после ще подам искане за преразглеждане, пък ще видим.
Що се отнася до обмена на банери, има десетки подобни сайтове и едва ли всички са наказани. Може и да са, ама кой ти казва?
Пък и както споменах, моят код не дава директен линк към моя сайт. Освен това е на под-домейн и не би трябвало заради него да се наказва и домейна. Ама гошовската логика е странна...
 
За: Странно съобщение от Гугъл

За: Странно съобщение от Гугъл

Не знам какво се опитва да направи Гошо с оптимизаторите, но и от обикновена юзерска гледна точка вече цяла година вади по-тъпи резултати от едно време. Направо се дразня вече като работя с него и все по-трудно намирам нужното. Повторения, остарели страници, мизерни страници и т.н. Едно време бяха символ, а сега са една гадна корпорация, която цели единствено да ни профилира и да ни продава на други корпорации.

Ето нещо от вчера:

"Неправителствената организация Consumer Watchdog е открила обяснение до съд в САЩ, подадено от адвокати на Google, в което се казва, че потребителите на Gmail не могат да очакват неприкосновеност на личната си информация, съхранявана на сървърите на компанията, предаде RT.

Става дума за писмено обяснение, дадено пред Областния съд на северна Калифорния от защитата на Google. В него се казва, че информацията на потребителите на имейл услугата на компанията може да се използва за множество различни нужди, като таргетирането на реклами.

„Също както когато получавате писмо на работното си място и не може да сте изненадан, ако вашият асистент го отвори първи, така и когато сте потребител на уеб-базирана имейл услуга трябва да очаквате доставчика (на услугата бел. ред.) да го обработи" казват още от Google. "В действителност, човек не може да очаква неприкосновеност на информацията, която получава чрез трети лица" завършва описанието си защитата на калифорнийския гигант пред съда."
 

Горе