SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

В wordpress в папката uploads имам над 1000 снимки. Като кача 1 снимка през админ панела, WP създава около 5 други с разнообразни размери, които не ми трябват. Тоест мога да изтрия голяма част от снимките. Това ще подобри ли бързината на сайта или не си струва? Хостинга е споделен.

Поздрави.
 
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

Ще намали дисковите операции, което е добре. Отделно вече много хостинги имат ограничение за inodes.

След като го изчистиш използвай това, за да не прави WP повече по 5 варианта, а само този, който си качил:

PHP:
add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 100;});

Edit: Този код не съм сигурен дали ще стане точно за целта, но за това са ми го давали някъде.
 
Последно редактирано:
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

gzip ? cache?

схтото другите размери мойе би са ти тумбнаили, или пук за мобилни жерсии и т.н.

(сори за езика, на комп с фонетицхна сум :mad: )
 
Последно редактирано:
За: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

За: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

само не мога да разбера, какво общо имат снимки, който седят на файловата система и не се ползват със скоростта на зареждане на сайта ? :)
 
Re: За: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

Re: За: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

само не мога да разбера, какво общо имат снимки, който седят на файловата система и не се ползват със скоростта на зареждане на сайта ? :)

да, Калин е прав
но мойе би се прави заявка кам тях в някои случаи - както писах по-горе
 
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

Едва ли ще има голям положителен ефект от разчистването. Щом ги създава, значи е вероятно да се ползват. При мен се ползват постоянно 3 размера. По-добре погледни настройките в wp-admin -> Dynamic Images -> Enable Dynamic Image Resizer и другите под него. Ако не те притеснява дисковото пространство на хоста, няма за какво да ги триеш. Когато се зарежда сайта, не се зареждат с него всичките налични снимки.
 
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

Нека поясня още по-добре. Става дума за изображения, които не се извикват никъде в сайта. Само стоят и пълнят папката. Въпроса ми е дали това забавя зареждането на останалите файлове от същата папка. Струва ми се логично хард диска по-бавно да ги намира заради многото файлове в папката, но не съм сигурен. Та това питам. Не знам дали стана ясно с предния ми пост. Извинявам се ако е бил подвеждащ.
Мястото и броя на файловете не ми е проблем, защото лимита ми е много, много по-голям и на двете.

@cloxy
След тези пояснения, твоето мнение същото ли е :).

@borislav123
gzip не ползвам, плъгин за кеширане имам

@Kalin4y
Не знам, това питам.

@bulram
Това не го открих. Това да не е в най-новия wp, че в момента не съм с него. С 3.3.1 съм.
 
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

Дали ще има забавяне зависи от много фактори, като файловата система, сървърния софтуер и други. При всяко положение ще е забавяне на цялата система, а не само на твоя сайт. Ако беше проблем, от хостинга да са ти писали до сега.

Така че можеш и да ги оставиш, аз лично обаче ги чистя, не че имам много WP инсталации.
 
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

Дали ще има забавяне зависи от много фактори, като файловата система, сървърния софтуер и други. При всяко положение ще е забавяне на цялата система, а не само на твоя сайт. Ако беше проблем, от хостинга да са ти писали до сега.

Така че можеш и да ги оставиш, аз лично обаче ги чистя, не че имам много WP инсталации.
Имаше една мисъл от сорта на: Не слушай както ти казват великите хора, а гледай какво правят! ;)

ЕДИТ: Току що установих, че подхода към въпроса ми е малко грешен. Аз питам дали си струва да се занимавам с тях, а реално може да стане така, че да отделя повече време в темата :D :D
 
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

wp-admin -> Dynamic Images -> Enable Dynamic Image Resizer
при мен е в настройките на темата. Аз работя с няколко теми и във всичките го има, но предполагам може и да има теми в които да отсъства.
Ето тук има малко инфо по въпроса:
Код:
http://www.woothemes.com/2010/11/goodbye-thumb-php-hello-native-image-resizing/
 
Re: Струва ли си да разчистя изображенията цел по-бързо зареждане?

@bulram
Аха, ясно. То това е друго и явно е само в тези woo теми. А и аз вече съм си го направил да не ползва динамични изображения през php файл. Навсякъде си се викат директно статични файлове на снимките. Просто при качване се създават ненужни размери. Това може и да е добавено някъде в кода на темата с add action, ще трябва да проверя.
 

Горе