SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/домейн

Илиев

Well-known member
Имам следната ситуация: (домейните са примерни :))

Афилиейт сайт чушкопеци.com (PR3, Yahoo BL: 2900, Alexa: 260 000, 2009 г.), който се класира на първа страница по доста ключови изрази и има доста продажби, но не се класира добре по конкретен израз - "димитровградски чушкопеци", който ми е основна цел. По този израз сайтът е на страница 2-3.

Имам възможност да купя работещ сайт димитровградски-чушкопеци.com (PR2, Yahoo BL: 1700, Alexa: 3 800 000, 2009 г.), който е на страница 4-5 за съответния израз, но пък го съдържа в името.

Въпросът ми е, как най-добре да изпозвам димитровградски-чушкопеци.com за да постигна класиране по този израз на чушкопеци.com:

1. Пренасочване на димитровградски-чушкопеци.com към чушкопеци.com

2. Пускам сателитка на димитровградски-чушкопеци.com

3. Местя и пренасочвам чушкопеци.com на димитровградски-чушкопеци.com

4. Друго?

Освен това през последните месеци чушкопеци.com отнсесе няколко наказания от Google (наказание, махане, пак наказание, пак махане и т.н.) В момента няма наказание, но очаквам отново да го порежат. Вариант три дали ще реши ли окончателно проблема с наказанията? Наказанията мисля, че са ниво алгоритъм и идват след по-агресивен линк билдинг.

Благодаря :)
 
Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Сложи един ифраме на чушкопеците (каkто Калин ги нарежда) в димитровградските чушкопеци и продавай смело :p
 
Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Доколко това ще помогне на класирането на чушкопеци.com за "димитровградски чушкопеци", което е основната причина да купя и използвам втория сайт?

А и това мнение ме притеснява:

миналата година видях как изхвърлиха от индекса за фрейминг един сайт на колега от форума, нищо чудно и Калински да го застигне същата съдба :)

Ето и отговора на Google : (няма да кажа колко беше бърз, няма да повярвате :) )

This is a clear case of framing and we will take care of penalizing them.

Thanks again for the report.

Нишата е доста конкурента, веднага ще изпортят сайта. ;)
 
Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Доколко това ще помогне на класирането на чушкопеци.com за "димитровградски чушкопеци", което е основната причина да купя и използвам втория сайт?
Фреймовете помагат на фреймнатия сайт.

А и това мнение ме притеснява:

Нишата е доста конкурента, веднага ще изпортят сайта. ;)
Ами фреймни го така че хем да изглежда част от сайта, хем да не си за банан.
 
Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

А замислял ли си се да си направиш един поддомейн:

димитровградски.чушкопеци.com

и да буташ него като страница от чушкопеци.com?
 
Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

Re: Съвети за оптимизация чрез сходен сайт/доме

А замислял ли си се да си направиш един поддомейн:

димитровградски.чушкопеци.com

и да буташ него като страница от чушкопеци.com?
Ако ти се връзва названието /ясно е че чушкопеците са примерни/ мисля че това е най-добрият вариант - димитровградски.чушкопеци.com. А самият сайт димитровградски-чушкопеци.com ползвай като сателит или пренасочен към димитровградски.чушкопеци.com.
 

Горе