SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

daisy84

New member
Здравейте,

Занимавам се "леко" със SEO от около година и като се има предвид колко опит имат повечето потребители във форума още дълго време ще съм начинаещ мисля. Въпроса ми е доста общ, знам си го, но все пак може някой да удари едно рамо като погледне сайта v o x . b g и каже какво не му харесва или му липсва. Основно питам за off page оптимизацията, защото по on page още се работи. А и както установявам старите методи за търсене на линкове все повече не вършат работа, а си беше по-лесно преди половин година дори. Оказва се,че е много по-лесно да търсиш връзки за авточасти или газови инжекциони, отколкото нещо свързано с рекламна агенция-дейности като тиражиране на дискове, криейтив дизайн, печат и предпечат и т.н. Може би ще трябва да се предложа за guest blogger срещу 2 линка, но като се има предвид че мразя да разтягам безсмислени локуми, май ще трябва да си поръчам статия, но за 1лв/100 думи какво ли ще получа? А между другото защо толкова са паднали цените на статия?
Благодаря предварително!
 
Последно редактирано от модератор:
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Основно питам за off page оптимизацията, защото по on page още се работи.

Прав си, on page ти куца много, въобще го няма.

...А между другото защо толкова са паднали цените на статия?

Защото има разни екземпляри, които подбиват цената, но не предлагат качество. Те залагат на количество.
Потърси си някой който работи качествено, плати си и ще успееш - една качествена статия е равна на десет некачествени, че и повече даже.
 
Последно редактирано:
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

mod_mode: нещо ми подсказва, че точно за линкбилдинг се е регистрирал автора.
Ако успее да докаже обратното, ще може да получи линк от авторитетен домейн :)
 
Re: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

On-page ако е на място, и без много много линкове с достатъчно социални сигнали, ако няма много висока конкуренция, ще успееш.
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Една рекламна агенция ако не знае как да си направи офф-пейдж SEO-то .. извинявай! Ако не ти се занимава с гест блогинг, наблягаш на Facebook и Google+, малко инфографики и нещата потръгват - особено ако нацелиш добрите канали.
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Опс, и аз съм на мнение, че една рекламна агенция, ако се оплаква от ниски цени на статии и не знае как да поддържа качество на своя собствен продукт - как може да предлага нещо на клиентите?
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Честно казано, на дали някой ще те приеме за гост блогър, ако разтягаш безсмислени локуми. А и как го казваш, малко ми се струва пренебрежително. Гост блогването е един уникален инструмент, ако знаеш как да си служиш с него. С него не взимаш само линкове, а изграждаш контакти.
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

И ето автора се опитва да докаже, че не ползва регистрацията си само за "партизански методи". Нали все от някъде се започва и всеки е бил junior member. Аз най-чистосърдечно поисках съвет и както казах помагам на приятел с рекламна агенция, така че не може да си правите крайно заключения колко зле е рекламната агенция щом не може да се справи сама с SEO-то си, просто си имат достатъчно друга работа въпреки някои недостатъци на сайта(явно все пак им върши добра работа). Но иначе благодаря за съветите/мненията.
И бих попитала модератора какво още да направя, че да се докажа и все пак някога да получа линк от авторитетен сайт?
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Проблема на повечето хора в България, е че се държат надменно и пренебрежително, дори когато търсят помощ.

В този форум, както спомена, са се събрали много доказани специалисти, които обичат да помагат на новаците в бранша, дори и да им се явяват пряка конкуренция, стига да зададеш въпросите си правилно и да приемаш градивната критика като урок, а не като упрек.

Аз също съм нов в SEO средите, но съм се нагледал на надъхани постове като първия ти, и ти гарантирам, че до момента вървиш в негативна насока.

Ясно е, че това си го знаеш (както вече спомена, а и Хиподил го изпяха преди много години), но ти препоръчвам да промениш начина си на комуникация, ако наистина желанието ти е да научиш нещо полезно, да получиш линк или трафик. Както те посъветва toniintro, не гледай линковете а полезните контакти.

Успех!
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Явно доста хора са ме разбрали погрешно. Съжалявам, но изобщо не съм искала да звуча надменно, когато търся мнение или съвет. И съвсем чистосърдечно, без следа от сарказъм зададох въпроса в последния си пост. А и едва ли някой очаква от мен като се има предвид, че все още се уча да поствам по темите само, за да събера необходимия брой постове, за да имам право на подпис с линк примерно и т.н. Ако само вписвам по 2-3 думи като отговор по тема, колкото да се разпиша за мен е по-голям спам отколкото да пусна линк към сайта, по който работя в момента. Но това явно си е мое мнение само. Благодаря!
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Според мен, е добре първо да си направите он-пейдж оптимизацията и чак след това оф-пейдж. Не върви примерно сайта да ти се зарежда бавно, да липсват картинки, да има правописни грешки и да липсват тръст маркери, като тестимониалс и социални плъгини и в същото време да каниш потенциалните клиенти било чрез търсачки, форуми, блогове или социални канали. През това време можеш да събираш мнения и идеи от хората тук, да четеш при кой какво не е сработило, как да се предпазиш от съвременните животинки и да направиш един добър старт.
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Благодаря за съвета, работи се по он-пейдж оптимизацията в момента, само леко имаме разминавания в мненията относно съдържанието, но скоро ще постигнем единомислие надявам се. Предложих и блог или секция новини да се добави и най-вероятно ще стане скоро и това.
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

@ daisy84: Аз се опитах д ати обясня, че гостблогването може да ти е от голяма полза. Не съм искал да се заяждам, напротив, опитвам се да променя виждането ти по въпроса. Когато участваш в един блог като гостуващ автор, трябва да се постараеш да накараш хората, които четат този блог да посетят твоя сайт чрез линка в статията, която си написала. Няма как да накараш някой да посети този линк, ако в статията разтягаш локуми. Ако напишеш смислена статия, която предлага интересна иформация, то тогава ще имаш не само 1 линк, а поток от потенциални клиенти. Ще започнат и други автори в твоята свера да цитират твоя информация и да получаваш допълнителни връзки. Но това е възможно само, ако успееш д аизградиш отношения и контакти с тези автори.
 
За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

За: Съвет за Off page оптимизация на сайт на рекламна агенция?

Благодаря за съвета и мнението. Разбира се, че съм съгласна с теб, но да пиша за БГ блогове ми е малко по -трудно, отколкото за американски/английски такива. По-малко като че ли се доверяват хората тук на информацията, публикувана в блог по каквато и да е тема, освен ако автора вече не е с изграден авторитет. Но аз не се отказвам, съжалявам че съм прозвучала по-негативно настроена.
 

Горе