SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

С една дума - СПАД......

MadBoy92

New member
Здравейте колеги! Започвам със стартирането на използване на Адсенс.
Регистрирах се и започнаха приходите, имах 2 реклами на началната, на вътрешната страница 3 реклами (спазвах правилата). Вадих приходи от 25 до 50 евра на ден. Реших да добавя още една реклама в страницата със страницирането. Започнаха да падат приходите намаля CPC-то. Разбрах, че рекламата в страницирането и тази на предната страница по- надолу са нискооборотни и ги махнах. За сега останах със една на главната страница отгоре и 3 във вътрешната. CPC се вдигна беше на 0.6 цента,сега варира от 9-12 цента. Проблемът е че сега кликовете намаляха - това не знам на какво се дължи. Забелязах, че се показват някакви чешки, румънски, немски и друго езични реклами. Блокирах ги и оставих само български реклами. Ето показват се български реклами. Кликовете не се вдигат. Не разбирам защо ми са малко кликовете, посещенията не намалят те са си около 5000 и не спадат. Сега с тези кликове, които са 150 максимално правя по 12 евро макс, в сравнение от преди когато правих по 25-50, евра кликовете бяха 300-350. Знаете ли от къде може да е проблемът? Кажете как може да се оправи!?

П.С. - Блокирах много много чуждоезични реклами.
 
Re: С една дума - СПАД......

Когато си сложил рекламата в сайта е било нещо ново и потребителите може и да не са знаели, че е реклама. След това са научили, че това е реклама и са спрели да кликат, както в началото. Може да си сменяш периодично дизайна на сайта за да има някакво залъгване, но всичко ще е временно. Може да провериш и в Google за adsense design templates.
 
Re: С една дума - СПАД......

Ехеее, БГ трафик 5000 и си правил 25-50 евра на ден..било е някъв късмет.. сегашните 12 евра са си съвсем нормално за бг сайт с тия посещения. Дори може да се каже, че е повече от добре.
 
За: Re: С една дума - СПАД......

За: Re: С една дума - СПАД......

Когато си сложил рекламата в сайта е било нещо ново и потребителите може и да не са знаели, че е реклама. След това са научили, че това е реклама и са спрели да кликат, както в началото. Може да си сменяш периодично дизайна на сайта за да има някакво залъгване, но всичко ще е временно. Може да провериш и в Google за adsense design templates.

Не е така постоянно имам нови потребители. Сега се разрових из Адсенса, дали е възможно да е от това - Достъп на робота
---------Данни за вход за робота (0) редактиране на данните за вход Неуспешни заявки за обхождане (132) преглед на грешките----------
 
За: Re: С една дума - СПАД......

За: Re: С една дума - СПАД......

MadBoy92, mgrozdanov най-вероятно е прав. Това, че всеки ден имаш по няколко нови потребители нищо не значи, особено, ако това са хората които се регистрират на сайта. Тия пари за толкова посещения на български сайт си е направо екстра. Има и друго, зависи какъв е сайта, дали повечето посетители са редовни, ако е така затова са ти паднали кликовете. Хората са научили рекламите. Самите реклами (вече са ги виждали), не мястото им. А в БГ рекламите са малко в някои ниши и затова са ти се показвали чужди.
 
Re: С една дума - СПАД......

Сподели в коя ниша е сайта
 
За: С една дума - СПАД......

За: С една дума - СПАД......

Предпочитам да не го споделям. Да ви кажа 50 на 50 са ми посетителите, искам да кажа 50% нови и 50% завърнали се - Говоря за седмично.
 
Re: С една дума - СПАД......

Значи точно на тези 50% нови потребители можеш да разчиташ да кликат, старите вече са я научили. Затова са ти паднали и кликовете наполовина. Това е нещо нормално, потребителите просто научават рекламите и не искат да кликат по тях. Сменяй позицията на рекламата, човек запомня визуално даден сайт и всичко ново предизвиква интерес.
 
За: С една дума - СПАД......

За: С една дума - СПАД......

При 50/50 съотношение на потребителите е напълно нормално да ти падне click rate-а :) Точно както са го посочили колегите, хората, които ти посещават сайта често (returning) са научили къде са рекламите и ги игнорират на подсъзнателно ниво... освен ако рекламата наистина не ги привлича. Можеш да променяш дизайна, но това е временно решение. По-добре потърси и други рекламодатели - така ще предложиш разнообразие в рекламите и ще имаш по-голям шанс да спечелиш така желаните кликове.

С една дума - експериментирай :)
 
За: С една дума - СПАД......

За: С една дума - СПАД......

А дали няма да има проблеми ако използва и други рекламодатели освен Гугъл в един и същи сайт? Мен до колко са ми казвали (незнам колко съм прав) има някакви санкции за ползване на други реклами осен тези на големия Г
 
Re: С една дума - СПАД......

Няма такива санкции, освен ако не си пуснал някакви ***** реклами. Друг е въпросът обаче кой ще пусне други реклами при положение, че имаш действаш профил в адсенс. Трябва да си някакъв мазохист. Google дават в пъти повече от другите в България, за чужбина не знам как е.
 
За: С една дума - СПАД......

За: С една дума - СПАД......

Братле при 5000 посещения с тези приходи ти си цар, не знам какво повече искаш.
тези приходи нормално се правят при 10 000 посещения - например в сектора вицове
 
Re: С една дума - СПАД......

Доста добри резултати..... даже и на това трябва да се радваш... и да се надяваш да не падне под-това в момента...
 

Горе