SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

  • Слаб 2

    Votes: 0 0.0%
  • Среден 3

    Votes: 1 25.0%
  • Добър 4

    Votes: 2 50.0%
  • Мн. Добър 5

    Votes: 1 25.0%
  • Отличен 6

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    4

Angel Kadreev

New member
Здравейте колеги, ето новия ни сайт, пуснат вчера http://tehnomania.net ! В него потребителите ще могат да следят последните новини от света на технологиите. Искам да си изкажете мнение всички, кое не ви харесва, за да вземем предвид и да го осъвършенстваме! В момента изработваме мобилни приложения за iOS, Android, Widnows Phone! Обичаме да пускаме анкетка за оценка когато, представяме нов сайт!
По-надоло в темите с рецензии има наша тема пак- ''Създадохме нов сайт за обяви....'', както виждате имаше доста проблеми с Обявалник и с помощта на вас, бяха взети мерки и поправени проблемите и извършихме осъвършенстване! Надяваме се така да стане и с този сайт! Поздрави на всички!
 
Re: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

Внимавайте с това име, като гледам има доста фирми с такова име. Може да имате проблеми със запазени марки, това онова.
 
За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

А какъв по-точно е сайта? Че ТехноМания.net го няма, TechnoMania.net също... ?
 
За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

И аз това се чудих и го намерих без с-то.
 
За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

Здравейте колеги, ето новия ни сайт, пуснат вчера http://tehnomania.net ! В него потребителите ще могат да следят последните новини от света на технологиите. Искам да си изкажете мнение всички, кое не ви харесва, за да вземем предвид и да го осъвършенстваме! В момента изработваме мобилни приложения за iOS, Android, Widnows Phone! Обичаме да пускаме анкетка за оценка когато, представяме нов сайт!
По-надоло в темите с рецензии има наша тема пак- ''Създадохме нов сайт за обяви....'', както виждате имаше доста проблеми с Обявалник и с помощта на вас, бяха взети мерки и поправени проблемите и извършихме осъвършенстване! Надяваме се така да стане и с този сайт! Поздрави на всички!


Извинявайте, ето сайта http://tehnomania.net
 
За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

1. Семпъл е, но по начало Wordpress ме натоварва много (лично мнение). Дати, последни новини, коментирани новини, топ новини, breaking news, надолу пак същите неща... Календари, анкети, архиви, етикети... В повечко ми идва.
2. Защо преди footer-а има една точка с h4 ?
3. Много inline CSS, който може да се отдели в самостоятелен файл.
4. От 155 фена само 4 се визуализират в уйджета вдясно.
5. Водещите новини ги направете малко по-малки - така като ме плесне в челото имам чувството, че е някакъв рекламен материал. То като влезеш в някоя категория и водещата новина/статия заема... всичко.
6. Махнете го това Tyxo и сложете един Analytics.
7. Обявите им сложете един target="_blank"...
8. "Следвай ни" го има на 2 места в дясно - горе и в средата. Не виждам смисъл.

И това е. Успех! Напълнете го със съдържание и дано потръгне!
 
За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

1. Семпъл е, но по начало Wordpress ме натоварва много (лично мнение). Дати, последни новини, коментирани новини, топ новини, breaking news, надолу пак същите неща... Календари, анкети, архиви, етикети... В повечко ми идва.
2. Защо преди footer-а има една точка с h4 ?
3. Много inline CSS, който може да се отдели в самостоятелен файл.
4. От 155 фена само 4 се визуализират в уйджета вдясно.
5. Водещите новини ги направете малко по-малки - така като ме плесне в челото имам чувството, че е някакъв рекламен материал. То като влезеш в някоя категория и водещата новина/статия заема... всичко.
6. Махнете го това Tyxo и сложете един Analytics.
7. Обявите им сложете един target="_blank"...
8. "Следвай ни" го има на 2 места в дясно - горе и в средата. Не виждам смисъл.

И това е. Успех! Напълнете го със съдържание и дано потръгне!


Благодаря... ще се вземе впредвид, да се изгладят нещата! ;)
 
За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

Мииии... опитах се да харесам сайта. Настройвах се така дълго време, обаче все пак съм работил 2.5 години за една от най-големите медии за мобилни телефони в САЩ... учил съм се от най-добрите технологични блогъри и чета най-големите тех блогове в света от вече 4 години.

Предупреждавам - в долните редове ще бъда адски директен, без да пестя критики (нямам време за градивни изказвания в момента).

Та, направих опит да се настроя позитивно, да видя нещо свежо, нещо ново, нещо по-различно... и този сайт не ми харесва защото:

- Не е уникален по негов начин - няма го "неговото" усещане. Това е просто поредният сайт, направен с Woo тема. Сякаш не сте вложили нищо от себе си в дизайна, а просто се нахакали темата и това е.
- Цветове - такива почти няма; все едно чета вестник... с малко червено по него.
- Отделно от горното има потрошен енкодинг и кирилицата се чупи на поразия - доста непрофесионално... особено за медия.
- Някакъв ***** pop-up изкача в момента, в която отворя сайта... Това е ужасно!
- Loading speed - по-добре да не казвам нищо, че ще взема да разплача някой...
- Не сте превели темата на 100% - има неща на английски :)
- Доста плосък стил на автора (което си е типично за 98% от БГ-тата) - чета поредните новини... с нищо не ме грабват. Семпло и плоско - новината може да се събере в 4-5 изречения, другото е ненужен талаш.
- Конкуренцията в нишата е сериозна... с доста повече годинки зад гърба си... и по-добра.

Какво бих препоръчал ли? Преразглеждане на цялостната концепция :) Проучване на конкуренцията; Проучване сред най-големите и най-добрите тех блогове в света - все още не е забранено да се крадат добре реализирани идеи.

И това бяха моите 20 стотинки по темата.
 
За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

За: ТехноМания ... Нов сайт за технологични новини! Кажете мнения!

5368560m.png
 

Горе