SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Трудова борса за студенти

na-chas

New member
Здравейте,

наскоро пуснах сайта си онлайн и ще се радвам за някой друг коментар или съвет за подобрение.
Сайтът (www.na-chas.eu) представлява трудова борса за студенти.

Интересува ме мнението ви за дизайна? Бихте ли се регистрирали в този сайт и дизайнът му би ли ви насърчил/спрял да го направите?
Някакви конкретни предложения как мога малко да "оживя" сайта от дизайнерска гледан точка?

Купих домейна, но сега като се замисля май съм купил доста гаден домейн от гледана точка на SEO.
Някакви предложения за алтернатива?
 
Re: Трудова борса за студенти

Здравей, няма да коментирам дизайна.

Но виждам още много работа за по-добрата оптимизация.

Кое ще е начална страница?

1. Трудова борса за студенти! Обяви за работа.

или

2. Трудова борса за студенти! Обяви за работа.

Избери си едно от двете и направи редирект от едното към другото. За предпочитане от (2) към (1).

Много дублирани тайтъли!

На почти всяка страница виждам "Трудова борса за студенти! Обяви за работа."
На всяка отделна страница напиши уникално заглавие, което не се дублира с другите страници.

Много дублирани части от текста!

Няма да цитирам кой е текста, защото ще се дублира и в този форум и тъй като той е по-авторитетен сайт, Google ще сметне твоят сайт за плагиат и може да те накаже.

Направи всяка обява на отделна страница.

От тук виждам всички обяви да се показват на една страница.

Можеш спокойно да махнеш тоя BGtop. Не знам как още се връзвате на подобни глупости. Сложи си един G+ бутон и ако хората искат да помогнат на сайта ти, то нека да гласуват с +1 отколкото в BGtop.

И друго - прекалено много JS има в сайта ти. Дори и линковете във футъра. Хубаво е да са реални (a href).

Успех с проекта!
 
За: Re: Трудова борса за студенти

За: Re: Трудова борса за студенти

Първо мерси за съветите!

Един въпрос?
Направи всяка обява на отделна страница.
Това има ли някаква полза откъм SEO? От потребителска гледна точка мисля, че така както са сега обявите (на една страница) е по-лесно/бързо.
 
За: Re: Трудова борса за студенти

За: Re: Трудова борса за студенти

Първо мерси за съветите!

Един въпрос?

Това има ли някаква полза откъм SEO? От потребителска гледна точка мисля, че така както са сега обявите (на една страница) е по-лесно/бързо.

Повярвай ми, нито от потребителска, нито от SEO гледна точка е добре.

Нали идеята е всяка обява да се индексира отделно, да си има собствен URL адрес.

Ако например имаш обява за хамалски услуги, гугъл няма да я позиционира добре, защото заедно с нея ще има още много обяви. И страницата става по-малко релевантна.

Ако случайно влезе потребител по някаква ключова дума, той дефакто няма да може да намери обявата която е търсил, защото заедно с нея ще има още много обяви на една и съща страница. Ще скролира всички обяви и ще се чуди коя е тази която е търсил.
 
За: Трудова борса за студенти

За: Трудова борса за студенти

Ясно, ще трябва да го променя като имам време.
Изглеждаше ми готина и някак си иновативна идеята да се спести HTTP-request-а при отваряне на нова обява, но явно че прецаква SEO.
 
За: Трудова борса за студенти

За: Трудова борса за студенти

Здравейте отново, промених изцяло дизайна, използвах Bootstrap за което.
Бих се радвал на някакви мнения за дизайна, съответно как мога да го направя по-добър.
 

Горе