SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся отделен cms или plugin за WP, за сайт подобен на платформите за вицове

devil

manual QA
Добър ден,

Търся отделна система или плъгин за wordpress, за листване на кратки текстове в списък (със странициране и по категории). Най-близкото като пример е сайт за вицове. В моя случаи обаче няма да са вицове, а коментари (събирани от разни места по интернета). Става въпрос за структура от 1 ниво. Т.е. на обща страница са листнати коментарите и няма нужда/необходимост, всеки от тях да може да бъде отварян в отделна страница. Това, на теория мога да го постигна и с WP, стига да намеря начин да премахна title-а на всеки пост, за да може просто да ги листна като списък.

Много търсих (и за самостоятелен софтуер, и за plugin), но не намирам нищо подходящо. За всякакви идеи ще бъда безкрайно задължен.
 
Няма ли да се получат нещата с обикновен сайт и съответно картинки, които се споделят. Доколкото съм запознат и наблюдавал вицовете по такъв тип дайтове са под формата на изображение, а за да гонят SEO гледат да имат тайтъл за дадения пост и съответно описание, което е самия виж, дори и може контента да е това също.

Ето нещо в тази насока: https://wordpress.org/plugins/share-this-image/

Ако пък търсиш нещо такова: themeforest.net/item/aruna-retina-meme-gag-image-sharing-template/6113126

Защо махаш тайтъла? Визуализацията на началната не е нужно да е тайтъл следван отдолу с тъмбнейл, може да е обратното или тъмбнейл само, като на ховър ефект да се появява тайтъл. А тайтъла винаги може да се изреже от кода с едно display: none. :) Или да се изреже от кода от дъщерната тема на основната WP темата.

Дай някакъв пример да погледнем и да видим какво решение може да се измисли. НО според мен един модифициран WP ще свърши идеална работа.
 
Здравей,

Благодаря за реакцията. Да уточня - не е опция да е като изображение. Щото...аз имам към 1000 коментара. Ако трябва ръчно да ги обръщам в изображения, ще гъбясам, брадясам и плесенясам. :)

А иначе пример е този сайт - по някаква причина се зарежда (поне при мен) болезнено бавно. Сайта е WP. Виж как имаш листинг с вицове. И всеки виц, можеш да го отвориш, кликайки на тайтъла му в негова си страница (на поста). Което, в моя случай е безмислено. А и при мен тайтъл на практика няма да има - понеже, ще поствам коментари, а е те обичайно са 1-2 изречения.
 
Този сайт е отврат. Едвам успявам да затворя и неутрализирам рекламите, за да стигна до съдържанието. Супер циклещ и за пръв ми се случва да цъкам без да съм искал толкова реклами. Абе голем шит е. :)

Това е WP с шер бутони, където пича не е преценил, че шера няма да е зле да има снимка:

Screenshot from 2022-02-10 16-45-24.png

Тайтълът ти защо не е един и също, примерно Коментар за ....

Каква е логиката на няма отделна страница. Сори, че питам ламерски, но как от шера ще попаднат точно на коментара, които са видели и е бил шернат?
 
За шерването си прав - друг е въпроса, до колко в моя случай това е подходящо. Понеже не става въпрос за вицове, а просто за смешни коментари. А иначе, единствено от гледна точка на опции за шерване за мен има логика да се влиза едно ниво по-навътре. Иначе, при положение, че целия коментар е 1-2 изречения, тази допълнителна стъпка каква стойност би имала за юзара? А в моя случай, не ми трябва тайтъл, това е проблема (ако се приеме, че всичко е на една страница (със странициране)). Коментарите няма какъв тайтъл да им мисля...то и не се връзва да имат такъв (поне според мен).
 
Нали стана ясно, че тайтъла може да се премахне и от html-а и от css-а. Няма да намериш това, което търсиш според мен, но поне да си пишем тук. :) Ниво на вътре? Как е ниво на вътре? Категория? Страница? :)
 
Title-а би трябвало да може да се премахне и без ровичкане в кода, но за целта ще ми трябва подходящия плъгин (който все още не съм го открил). Иначе, аз структурно ги виждам така нещата: Homepage > Categorie > Post. Може и да греша разбира се, по отношение на тази структура, но в контекста на моя въпрос, post-а е излишен.
 
Title-а би трябвало да може да се премахне и без ровичкане в кода, но за целта ще ми трябва подходящия плъгин (който все още не съм го открил). Иначе, аз структурно ги виждам така нещата: Homepage > Categorie > Post. Може и да греша разбира се, по отношение на тази структура, но в контекста на моя въпрос, post-а е излишен.
Не знам как би могло да е излишно. А как точно ще споделяш и ще насочваш към точно определено съдържание? Другото нещо, което ми идва да е част от страницата. Например с джъмп по определена страница, но тогава ще имаш много страници. А именно с #id-name - в кода ще си е това id, съответстваш на точната позиция на самия виц. Това се сетих в бързината, но не е много практично според мен, особено при голям брой такива секции с различни id-та.
 
Това с насочването към определен контент на страницата е определено въпрос на място. Но има и една друга истина (за мен) - трябва да реализирам този проект (ако може да се нарече така) за да начеша крастата на човека, които е потрошил няколко месеца да събира коментарите. И разбира се, тук идва слабото звено (за мен е слабо, понеже не съм запознат с материята към днешна дата) - популяризацията на създаденото (нито имам бюджет, за да си платя на фирма).
 
Това с насочването към определен контент на страницата е определено въпрос на място. Но има и една друга истина (за мен) - трябва да реализирам този проект (ако може да се нарече така) за да начеша крастата на човека, които е потрошил няколко месеца да събира коментарите. И разбира се, тук идва слабото звено (за мен е слабо, понеже не съм запознат с материята към днешна дата) - популяризацията на създаденото (нито имам бюджет, за да си платя на фирма).
Те бате, вицовете сами си се популяризират и шерват, ако са добри. ;) Аз от познати получавам постоянно някакви от сайтове или само картинки. ;) С фейсбук, няколко покани и от там задвижване чрез споделяне и нещата би трябвало да запалят. Но моля те, не го прави като сайта, който пусна. Доста е отблъскващ и много реклама се излива там, което само драсни.
 
Сайта който пуснах беше само за илюстрация. Нямам намерение да го копирам нито като визия, нито като нефелна реализация. Нито пък да слагам реклами - по принцип ще го правя за чест и слава, без търсене на монетаризация. Е, виж...ако в някой момент почнат да идват по 100к посетителя на ден, може и да се замисля. Но такава мисъл, сама по себе си е виц... :)
 
Сайта който пуснах беше само за илюстрация. Нямам намерение да го копирам нито като визия, нито като нефелна реализация. Нито пък да слагам реклами - по принцип ще го правя за чест и слава, без търсене на монетаризация. Е, виж...ако в някой момент почнат да идват по 100к посетителя на ден, може и да се замисля. Но такава мисъл, сама по себе си е виц... :)
Честно казано няма какво хубаво да вземеш от този сайт, така на първо гледане. Но идеята им може би е добра, монетаризацията им е прекалено агресивна по мое скромно мнение. Защо да е виж да идват по толкова. Цитатите, които са бисери се харчат много повече, особено ако са на известни личности, така де - популярни. Виж на Бижинката изцепките. Обикалят всеки ден мрежата. На Стоичков, на Ицо Хазарта....и куп други.

Казвай с какво можем да сме полезни тук, да ударим едно рамо с идеи, предложения и напътствия. Но такива сайтове при правилното им задвижване спокойно може да започнат да правят по 20 000 трафик на ден. ;)
 
Ключовото е - правилното им задвижване. Аз не знам какво е. От отдавна се отказах, да се бутам в SEO. Прекалено е динамична тази ниша, с прекалено много новости на дневна база и човек трябва да се занимава само с това (поправи ме, ако греша) за да прокопса. Така че, в тази област не бих питал (нямам бюджет, за да си го позволя, най-малкото). По-скоро съм ви задължен, за помоща оказана до тук с идеи и съвети. Та...остава ми само да го реализирам технически. Пък после вече...ще е просто някакъв ресурс в мрежата, за който никой не знае. :)
 
Не ти трябва SEO, това с този метод няма да имаш успехи. По-скоро социалните медии са нужните и по-важните канали за привличане на трафик в твоя случай. Задвижването и цялостното развитие може да е само там, а вече каквото дойде от другите източници като Google, сайтове със статии и прочие. Щом за момента сме забуксували на техническата част, кажи още нещо да помагаме, но ако не са на отделен пост, ще ти е трудно по друг начин да ги отделиш и съответно споделяш.
 
Социалните медии...там освен със спам (което по принцип е кофти подход) не виждам как иначе ще стане - разбира се, има и вариант с платени публикации, но като нямам бюджет и това не е много опция (поне за момента). Иначе, техническата реализация (на база на изговореното до тук, имам поне някаква визия как трябва да са нещата) ще я реализирам първо. После, ако няма да е много нахално ще потърся вашите мнения (пак в тази тема, за да спамя форума). И вече, чак след това ще е момента със популяризацията.
 
E, кой говори за спам тук. Нали идеята е да са интересни и хората да си ги споделят на профилите, на приятели. Никакъв спам, напротив, изцяло вайръл, това ти е целта. Всичко друго ще обрече проекта на провал. Виж много добре какво ще се прави и с тази техническа част, защото веднъж направена натам имаш само споделяне и разширяване на обема съдържание. Ние от своя страна сме си тук да удряме по едно рамо само и само да върви напред. ;) Грам няма да е нахално, така се прави. За това са форумите и потребителите в тях.
 

Горе