SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся подходящ CMS

Dimo

Active member
Опитвам се да направя сайт за промотиране на музикални изпълнители. Можете ли да препоръчате подходящ CMS, който да изпълнява следните изисквания:
  1. При регистрацията изпълнителя да получава собствена страница или страници, които сам да администрира.
  2. Да е с улеснено въвеждане на текст, снимки, медия (външна), събития.
  3. Добре е да има календарна система, която да показва предстоящите събития от всички потребители групово.
  4. Ниско натоварване на сървъра.
  5. Коментарна система, но това не е задължително.
  6. Някаква система за рейтинг по брой преглеждания.
Май е това.
 
За: Търся подходящ CMS

За: Търся подходящ CMS

изискване 1, 5 и 6 автоматично изключват изискване номер 4. Иначе мисля, че Wordpress MU би трябвало да ти свърши работа, но ще трябва да помислиш за сериозен сървър, ако очакваш сериозен трафик.
 
За: Търся подходящ CMS

За: Търся подходящ CMS

Много CMS-и могат да ти свършат тази работа, но без допълнителна работа и модификации няма да стане. На първо четене Drupal и Wordpress.
 
За: Търся подходящ CMS

За: Търся подходящ CMS

Ти му даде най-тежкият пример. Аз използвам WP и забелязвам, че много нови български уебсайтове също се "открехнаха" за възможностите й и стартират с нея.Навън отдавна е така.

Но моето мнение е, че WP не става за това което търсиш, може да ти послужи за основа, но много семпла. Пробвай Social Engine 4 или Dolphin, но те са за изграждане на социална мрежа и също имат нужда от много игра по тях
 
Re: Търся подходящ CMS

Сънчо - би ли си обосновал частта от мнението с тежките работи, защото можем доста да поспорим ...

Това, което съм му предложил се прави без допълнителни модификации по кода - само инсталиране и настройка по принцип
 
Re: Търся подходящ CMS

@Dimo - За тази цел и аз също бих изпозлвал "Joomla (CMS) + EasyBlog (Компонент) + JomSocial (Компонент)" двата компонента за са добре направени с функционалностите които искаш.
 
За: Търся подходящ CMS

За: Търся подходящ CMS

Благодаря на всички. С джумла съм добре запознат, но за съжаление поне моят опит показва, че това не е CMS, който да държи на голямо натоварване. Поради тази причина не искам да тръгвам с него, защото ако случайно проекта се наложи (за което естествено ще се боря) очаквам посещения от рода на 50-60к дневно и ако трябва тогава да преправям всичко сами си представяте колко потребители ще загубя ако нещо се обърка.
Между другото не искам темата да става за/против определен CMS. И джумла и уърдпрес си имат мястото и нишата, в която са много подходящи.
Wordpress - да виждам все повече огромни сайтове направени на него. Явно при него са изчистени тези безконечни обръщания към базата, но с MU версията му не съм чел/сблъсквал. Сигурно ще я погледна.
Между другото гледах един много олекотен руски CMS - DLE. Погледнах в кода - добре са го направили братушките откъм лекота. Остава само да си изясня това с мултипотребителите и как да им дам отделно местенце на всеки.
Открит съм за всякакви предложения и отново благодаря на всички, които отделиха време да отговорят.

Какъв е таргета. Искам да се получи нещо като това:
official(dot)fm
и страница на определен артист
helvet.official(dot)fm
 
За: Търся подходящ CMS

За: Търся подходящ CMS

Благодаря на всички. С джумла съм добре запознат, но за съжаление поне моят опит показва, че това не е CMS, който да държи на голямо натоварване. Поради тази причина не искам да тръгвам с него, защото ако случайно проекта се наложи (за което естествено ще се боря) очаквам посещения от рода на 50-60к дневно и ако трябва тогава да преправям всичко сами си представяте колко потребители ще загубя ако нещо се обърка.
Между другото не искам темата да става за/против определен CMS. И джумла и уърдпрес си имат мястото и нишата, в която са много подходящи.
Wordpress - да виждам все повече огромни сайтове направени на него. Явно при него са изчистени тези безконечни обръщания към базата, но с MU версията му не съм чел/сблъсквал. Сигурно ще я погледна.
Между другото гледах един много олекотен руски CMS - DLE. Погледнах в кода - добре са го направили братушките откъм лекота. Остава само да си изясня това с мултипотребителите и как да им дам отделно местенце на всеки.
Открит съм за всякакви предложения и отново благодаря на всички, които отделиха време да отговорят.

Какъв е таргета. Искам да се получи нещо като това:
official(dot)fm
и страница на определен артист
helvet.official(dot)fm

Колкото Joomla е тежка, толкова и WordPress.... при 50-60к посетители ще трябва да помислиш за сериозен VPS. При WP можеш да си спестиш доста голяма част от обръщенията към db-то с един хубав кеширащ плъгин, като Hyper Cache Extended примерно.
 

Горе