SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся си хостинг

MacTeP

Senior Member
Тръся си хостинг къде мога да хостна сайт чиято база данни е над 1 GB...
Много е важно на някой избозил админ да не му хрумне да ни спира скриптовете щото много им товарили базата или машината...
Някой с някакви идеи, че за момента ще го хостваме на наша машина... ама като машината е наша си е допълнителна занимавка и си търся приличен хостинг на цена която да ни устройва.

Edit: Също ме интересува ако има възможност да се прави външна конекция към DB-то
 
Re: Търся си хостинг

Мастер, да не звуча клише, но 1bclicks.com го хоствам при hostbulgaria.com, db-то е ~1гб и до сега съм нямал никакви проблеми :)
 
Re: Търся си хостинг

Благодаря!
Ще го помислим, обаче гледам, че цените им са доста ниски. Надявам се и другите да имат идеи и да видим какво ще се получи :)
А тия пичове фактури тва онова издават ли? Не че има голямо значение при такава малка сума ама да питам :)
 
Re: Търся си хостинг

Издават, да :)

И няма проблем за външен достъп до DB-то - от cPanel-а задаваш IPто на другия сървър и си правиш връзката като пич, и то при висока сигурност :)
 
Re: Търся си хостинг

Зависи какъв сайт ще хостваш и дали ще може да използваш споделен хостинг. VPS на icn.bg или някой нает сървър ще ти свърши работа.
 
Re: Търся си хостинг

аз използвам услугите на icq.bg, база данни при тях е над 1гб., но за съжеление нямат бакъп и ъптайм.
 
Re: Търся си хостинг

Мисля, че СуперХостинг.БГ е добър избор. Цените са много добри, но нямата възможност за отдалечена връзка към базата. Ако се отвори порт на mysql да слуша навънка - няма максимална сигурност ;-)
Защо ти е да слуша порт навънка?
 
Re: Търся си хостинг

И това е решение, но така правиш избра да поемеш цялото бреме на това решение:
- системна администрация;
- 24/7 мониторин;
- ъпгрейди;
- проблеми с хардуера (ами , ако ти изгори нещо ;-) )
- избора на добър Datacenter;
По-удачно е да си наемеш сървър (или VPS), понеже
- ще можеш да се фокусираш върху развититето на сайта;
- няма да се занимавашс технически аспекти по поддръжката му;
- Средствата, които ще дадеш, за:
- закупуване на машина;
- наемане на администратор, който да я следи 24/7 и при проблем да тича до datacenter-a;
- разходи по колокиране на сървър;
ще можеш да ги вложиш в развитието на сайта и реклама
Think about it ;-)
 
Re: Търся си хостинг

g.mitov каза:
- системна администрация;
Горе-долу оправяме се с колегите
g.mitov каза:
- 24/7 мониторин;
no fuckin' way
g.mitov каза:
- ъпгрейди;
Правят се редовно
g.mitov каза:
- проблеми с хардуера (ами , ако ти изгори нещо ;-) )
Случи се вече ;)
g.mitov каза:
- избора на добър Datacenter;
За момента съм доволен
 

Горе