SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Уникално съдържание с един клик

BullBlogger

С рогите напред
ВАЖНО! Абстрахирам се от всички съвети на Мат Кътс за качествено съдържание написано за потребителите.

Още по-важно: в секция black hat сме - да не ми начерви репичката някой борец за оригинално съдържание

Обичаен проблем при по-активното "промотиране" и използването на сателитни сайтове за набавяне на тежест към основния сайт е съдържанието. Естествено най-хубаво би било на всяко място, където публикуваме статия, пост и т.н. да пишем оригинално и авторско съдържание. Практически обаче това е доста трудно постижимо особено в някои ниши, където се искат тонове беклинкове и съдържание. Ако пренебрегнем качеството и търсим количество ни трябва какво да е уникално съдържание. Има много решения за "уникализиране" на съдържание. Това тулче "произвежда" относително качествени статии с един клик.

1. http://articlemixer.com/
2. копнете си една статия по темата от някъде (ezinearticles.com е любимото ми място)
3. пуснете я в тулчето
4. настройте си броя на думите
5. в гранулирането изберете 10-20

Натиснете бутона и имате прилична статия. Четима и относително оригинална. Проверих я с copyscape и за моя много голяма изненада открива само отделни пасажи от други публикации. Засече 3 до 6 копия с малки откъси т.е. нивото е абсолютно достатъчно за гугъл.

Предимството на така получената "статия" е, че тя е що годе четима, за разлика от автоматичното спинване. Процентът на дублирано съдържание е относително нисък и мат`рялът е годен за тъпкане на сателити, както и на непретенциозни артикъл директории.

Съществен недостатък на тулчето е, че бълва само по една статия на кликване
 
Re: Уникално съдържание с един клик

и капча няма все още дори :)

то горкото още беклинкове няма. авторът му вероятно още дори не подозира какви перверзии могат да направят с невинното му тулче група разюздани спамери
 
Re: Уникално съдържание с един клик

Аз като гледам само разменя местата на изреченията Теста е направен с копиране на параграфите от началната им страница. Ако това е уникално съдържание... :)

Но пък е добра идея. Нали се сещате колко баламурници ще си постнат статиите, ако си ги запазва ще натрупа уникален или поне опитващ се да бъде уникален контент :) Да взема да направя и аз едно такова сървисче ... :)
 
Re: Уникално съдържание с един клик

в гранулирането изберете 10-20''

какво се има в предвид под гранулиране?
 
Re: Уникално съдържание с един клик

Сега и аз ще го пробвам, макар че съм се насочил към Wordpress Aggregator Platinum. Мисля че за сателитки стават.
 
Re: Уникално съдържание с един клик

мдааа, тулчето има нужда от доработване интересно защо копискейп не засече толкова много дупликейт. това гранулиране е дълбочина на мешаницата.
 
Re: Уникално съдържание с един клик

от българин ли е писано?
работи доста добре с български. :)
ББлогър имаш от мен + но не ми дава да давам.
 
Re: Уникално съдържание с един клик

в гранулирането изберете 10-20''
какво се има в предвид под гранулиране?

И аз не разбрах какво е това :( ще трябва да потествам малко и да сравня резултатите. Мислил съм си нещо такова да вградим в мега-спам-агрегатора всъщност :)

Какви са впечатленията ви, има ли смисъл да го направим за разбъркване на текстовете?
 
Последно редактирано:
Re: Уникално съдържание с един клик

И аз не разбрах какво е това :( ще трябва да потествам малко и да сравня резултатите. Мислил съм си нещо такова да вградим в мега-спам-агрегатора всъщност :)

Какви са впечатленията ви, има ли смисъл да го направим за разбъркване на текстовете?

Ако не ползва translate ще е изключително удачно.
 
Re: Уникално съдържание с един клик

Иво, просто ще има още 1 опция - за разбъркване по изречения (то по-скоро разбърква до препинателен знак).

Транслейт-а е с отметка, като ползваш само разбъркването без траслейт какъв е проблема :)

Да не забравя: BullBlogger, благодаря за линка, не че ще го ползвам, но идеята ще я внедря в наши инструменти. Чудно как не съм се сетил по-рано, то от много работа човек изглупява :)

Най-добре се твори когато си безработен и имаш време да мислиш, а не правиш едни и същи рутинни неща всеки ден
 
Последно редактирано:
Re: Уникално съдържание с един клик

Ами ето идея за доразвиване:

1. вместо една вкарвам пет или десет статии
2. вместо да джуркам изреченията от една статия джуркам изреченията от всички статии на случаен принцип (от статия 1 изречение 2, от статия 2 изречение 5 и т.н.)
3. Да се задава дължина на статията (около ХХХ думи)
4. На база на дължината на статията да се рандомизират изреченията в параграфите (в смисъл не винаги всеки параграф да е от три изречения примерно)
 
Re: Уникално съдържание с един клик

Иво, просто ще има още 1 опция - за разбъркване по изречения (то по-скоро разбърква до препинателен знак).

Транслейт-а е с отметка, като ползваш само разбъркването без траслейт какъв е проблема :)

Да не забравя: BullBlogger, благодаря за линка, не че ще го ползвам, но идеята ще я внедря в наши инструменти. Чудно как не съм се сетил по-рано, то от много работа човек изглупява :)

Най-добре се твори когато си безработен и имаш време да мислиш, а не правиш едни и същи рутинни неща всеки ден

Не няма проблем :) Мисля, че транслейт и джуркане ще доведат до тотално безсмислено съдържание :)
 
Re: Уникално съдържание с един клик

Не няма проблем :) Мисля, че транслейт и джуркане ще доведат до тотално безсмислено съдържание :)
Хехехе, тогава ще е на 100% уникално.


BullBlogger, точка 2 ще даде абсолютно добро генериране и ако всички новини във фийда са на една тематика резултата няма да е никак лош.
 
Re: Уникално съдържание с един клик

Дано не вкарвате такова съдържание в някоя смислена ниша. Нишата мебели за бг е заприличала на едно голямо нищо от такива текстове.
 
Re: Уникално съдържание с един клик

В интерес на истината всяка ниша в бг ще заприлича на кочина ако се вкара подобно съдържание. На този етап нашият нет е направо девствен и непорочен, но за съжаление това положение няма да е вечно.
 
Re: Уникално съдържание с един клик

Сори че ъпвам темата, но Има развитие: новата версия ще е готова до 1-2 дена - вече тестваме първата бета на инструмента.

BullBlogger, Иво и traki (а също и всички заинтересувани от придобиването на подобен инструмент, но автоматично работещ), може ли да ви помоля да гласувате в анкетата тук. Необходимо ми е за да разбера мнението ви за новите екстри.
 

Горе