SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Услуги за съкрхащаване на уеб адрес (URL)

Blinky

Geek
Екип
Едно бързо постче за тези, които си търсят услуга за съкращаване на URL-то си. Често се ползва, но малко хора знаят повече от 2-3 такива услуги.
  • cli.gs
  • budurl.com
  • tinyurl.com
  • zi.ma
  • bit.ly
  • is.gd
  • adjix.com
  • tr.im
  • tweetburner
  • snipurl.com
  • poprl.com
Ако и вие имате с какво да допълните, не се срамувайте, пишете. :) Ако нещо друго ми изскочи, ще пиша пак.
 
Изпозлвам предимно това, понеже дава тежест на редиректвания линк освен това беше основната препоръка след като гугъл спря техния туул за съкращаване на линкове
Проспал съм момента, в който Google са препоръчали този тул след затварянето на техния. Но определено доста по-често го срещам да се използва от всеки друг тул. ;)
 
Най-добре сами да си хостнете скрипт за съкращаване на адреси на собствен домейн и хостинг. Така ще имате контрол над връзките, ще може да ги променяте. Също така отпада рискът услугата да изчезне или да ви изтрият пренасочването заради репорт.
 
Най-добре сами да си хостнете скрипт за съкращаване на адреси на собствен домейн и хостинг. Така ще имате контрол над връзките, ще може да ги променяте. Също така отпада рискът услугата да изчезне или да ви изтрият пренасочването заради репорт.
Да, ако наистина услугата падне доста редиректи ще си заминат безвъзмездно. Има някакви опен сорс решения, които не съм си играл да разглеждам подробно, но определено изглеждат като добра алтернатива:
  • polrproject.org
  • yourls.org
  • lessnmore.net
Вече въпрос и на това, ако ще искат някакви статистики да си влачат от там, но едното имаше такава опция.
 
Да, ако наистина услугата падне доста редиректи ще си заминат безвъзмездно. Има някакви опен сорс решения, които не съм си играл да разглеждам подробно, но определено изглеждат като добра алтернатива:
  • polrproject.org
  • yourls.org
  • lessnmore.net
Вече въпрос и на това, ако ще искат някакви статистики да си влачат от там, но едното имаше такава опция.
то има решения и в Softaculous инсталатора ако става за въпрос ама...
Най-добре сами да си хостнете скрипт за съкращаване на адреси на собствен домейн и хостинг. Така ще имате контрол над връзките, ще може да ги променяте. Също така отпада рискът услугата да изчезне или да ви изтрият пренасочването заради репорт.
bit.ly е дъщеричка на гугъл и надали ще падне скоро. А иначе и собствен домейн може да падне гадно ако трябва да сме реалистични :D :D :D
 
то има решения и в Softaculous инсталатора ако става за въпрос ама...

bit.ly е дъщеричка на гугъл и надали ще падне скоро. А иначе и собствен домейн може да падне гадно ако трябва да сме реалистични :D :D :D
Да, представи си набучиш на много места нашортеното УРЛ и след време пада услугата и всичко що е линкове го губиш, доста тегаво.
 
Така де ама това мжое да стане дори и със собствен домейн да си позлваш за шортлинкове. Най-честото- лично на мен ми се случвало няколко пъти, от многото домейни да забравя по някой и то точно се случва да е важен. Така съм изтървал доста домейни и са ми ги крали :D :D :D
 
Така де ама това мжое да стане дори и със собствен домейн да си позлваш за шортлинкове. Най-честото- лично на мен ми се случвало няколко пъти, от многото домейни да забравя по някой и то точно се случва да е важен. Така съм изтървал доста домейни и са ми ги крали :D :D :D
То като имаш 100 домейна, всяка седмица идва мейл за подновяване на нещо. :) Имах един приятел, купуваше на поразия за какви ли не спамарии, та в един момент ги направи 600 домейна. Направо се озъби пича, имаше интересни неща на тях, но схемата беше желязна - да има повече, за да ги наспами навсякъде. :)
 
всяка не, аз ги купувам в някъв месец, применро началото на годината и края на годината :D :D :D и збаравям къде кво беше. Бяха накупил от някви промоции за нов профил супер много co.uk / .uk домейни.. язък, всичко почти загина :D :D :D бяха останали два, три понеже имах сайтове само на тях
 

Горе