SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Хакнат сайт?!

yuliyan

Active member
Здравейте и весели празници!
Преди около 5-6 дена ми казаха, че Google алармирал посетителите на сайта ми, http://yuliyan.info, че хоствам опасен software. Аз хоствах 2-3 html статични странички, един wordpress към сайта ми и още един тестов. Реших да се сбогувам с всичко и затрих целия сайт. Сега сложих една error страничка и тестовия wordpress отново. Забелязах, че към html-a ми се връзват няколко iframe-а към китайски сайтове, които NOD-а веднага засича. Дайте някакви съвети да се изчистя от тези хакерски отпадъци, не че хоствам нещо кой знае колко сериозно там, но не обичам някой да ме следи... Благодаря!

*** сега делнах javascripta, но той изглеждаше така: http://yuliyan.info/index2.html
 
Последно редактирано:
Re: Хакнат сайт?!

говори направо с хостинг компанията
може вируса да не е в твоя хостинг акаунт
 
Re: Хакнат сайт?!

Тези обикновено ги качват с ftp като преди това открадват ftp паролата от компютъра на потребителя. Но може и чрез exploit. Виж дали wp не е някоя стара версия и го ъпгрейдни. От хостинг фирмата да проверят ftp логовете дали е качено с фтп. Ако да, не си запаметявай паролата в фтп клиента и си провери за вируси.
 
Re: Хакнат сайт?!

И на мен ми стана така като ползвах Filezilla :) Бях си запаметил паролите...
Сайтове на три различни хостинга с вградени iframes и се чудя какво става
 
Re: Хакнат сайт?!

а според разни акнети Filezilla
е винги начело

горе посочения кодира паролите или?
 
Re: Хакнат сайт?!

Filezilla съм, FTP протокол...
имах и инсталнати wordpress-и... оязвин от няколко страни... сега да видим какво ще се получи...
 
Последно редактирано:
Re: Хакнат сайт?!

то настройките добре, но не успявам да се конектна с него
пробвах и с различно протоколи нестава
 
Re: Хакнат сайт?!

Добра алтернатива на криптирана FTP връзка е ползването на файлов мениджър през https. cPanel, например, имат добър файлов мениджър.

Когато се налага качването на много файлове, архивират се в .zip и след качването се разархивират през мениджъра. Става много по-бързо от катерене на файловете един по един през FTP. ;)
 
  • Like
Реакции: ragi
Re: Хакнат сайт?!

Добра алтернатива на криптирана FTP връзка е ползването на файлов мениджър през https. cPanel, например, имат добър файлов мениджър.

Когато се налага качването на много файлове, архивират се в .zip и след качването се разархивират през мениджъра. Става много по-бързо от катерене на файловете един по един през FTP. ;)

Вариянт е, ама нещо не ми е удобно :) Ще видя дали пак ще се шмугне някой и може да сменя доставчика...
 
Re: Хакнат сайт?!

SFTP-то ползва SSH порта, освен ако няма някаква друга забрана при колегите. Дори и протокола да е различен от FTP, FileZilla пази времене файл заедно с логин данните по време на FTP сесията. Който иска, може да си пусне една FTP сесийка и да си потърси потребиелското име и паролата с F3 ще останете учудени. WinSCP използва ключове за достъпа и държи паролите в RAM-а, а не на диска в plain text format. Айде да видим колко по-трудно е да се намери информация в RAM отколкото на диска? ;)
 
Re: Хакнат сайт?!

SFTP-то ползва SSH порта, освен ако няма някаква друга забрана при колегите. Дори и протокола да е различен от FTP, FileZilla пази времене файл заедно с логин данните по време на FTP сесията. Който иска, може да си пусне една FTP сесийка и да си потърси потребиелското име и паролата с F3 ще останете учудени. WinSCP използва ключове за достъпа и държи паролите в RAM-а, а не на диска в plain text format. Айде да видим колко по-трудно е да се намери информация в RAM отколкото на диска? ;)
Ето затова ползваме линукс.:D
 
Re: Хакнат сайт?!

Ето затова ползваме линукс.:D

А какво ползваш зьа FTP клиент под Linux, това ще е интересно за тепърва прекрачващите границата на прехода от Windows. Аз използвам FireFTP плъгина на FireFox с SFTP конекция, или под конзола scp командата. Случвало се е да ползвам и ncftp но уви не е направен сигурно с криптиращи функции :(
 

Горе