SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Цветове в дизайн

traki

Оптимист ReMember
Здравейте, имам един сайт за публикуване на продукти и услуги за обзавеждане и ремонт. "Обзавеждане с цени" от подписа ми.

Основата му е готов скрипт за обяви, който съм попроменил доста, но нещо все не мога да му уцеля цветове за фон, шрифт и линкове. Уж е добре, но ми се струва, че може и по-добре. Ще помоля тези които се занимават с дизайн да го погледнат и ако могат да предложат някаква палитра. Нужна ми е комбинация от 5-6 цвята, които да контрастират и да си пасват, не повече.
 
Re: Цветове в дизайн

Червено-оранжевия цвят на шрифта в средата нещо не ме дразни. Остави го такъв най-много за имената на категориите, а подкатегориите ги направи стандартно черно като им сложиш и underline.
 
Re: Цветове в дизайн

Дръпни си artisteer - дори и в демо версията имаш много готови цветови комбинации - избери си нещо за основно а после си поиграй с нюансите

Изтеглих я, ще свърши работа. Точно такова нещо ми трябваше, да виждам веднага как се отразяват промените в различните зони. Мерси, Ted
 
Re: Цветове в дизайн

@Pifa мерси за връзките към комбинациите.
@Vha, много ми хареса селектора. Лесно и бързо се работи с него.
Благодаря на всички, утре ще експериментирам
 
Re: Цветове в дизайн

Днес си поиграх с цветовете. Слоших малко бакграунди, болдвания и овър ефекти по текстовете. Моля ви за мнения и препоръки

сайта е "Обзавеждане с цени" от подписа
 
Re: Цветове в дизайн

На твое място не бих оставил линковете в средата оранжеви, а сиви (65%-75%). Менюто в дясно е подходящо за оранжевия цвят (там можеш да помислиш за махане на болда при маусовер, защото подскача неприятно).
 
Re: Цветове в дизайн

На твое място не бих оставил линковете в средата оранжеви, а сиви (65%-75%). Менюто в дясно е подходящо за оранжевия цвят (там можеш да помислиш за махане на болда при маусовер, защото подскача неприятно).

Мерси, Jindo!

В дясното меню така и не разбрах, защо точно на Благоевград разширяваше колоната и се получаваше прескачането, въпреки че това не е най-дългото име на град. Увеличих размера на буквите и сега при овър е само с подчертаване, добре стана. Цвета ще го оставя така. Целта ми беше максимално да огранича орнжевите линкове, затова и го махнах този цвят от всички десни менюта, да може да изпъкне при използването в самите обяви, иначе много се губеха.
Линковете в средата на индекса, за сега ще ги оставя така, много тъмно става когато и те са сиви. Ще сменя картинките срещу имената на главните категории и оттам ще гледам да пречупя цветоусещането.
 
Последно редактирано:

Горе