SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Яндекс "Остров"

lipa

New member
Руската търсачка Яндекс, прави сериозна крачка напред, пред конкуренцията. Новата версия на руската търсачка ще дава, много по-релевантни резултати. Яндекс "острова" е все още в бета вариант, но и така се вижда, че са готови да оставят Google с микро дата и структурни данни да им диша праха .Новата версия можете да видите тука: Яндекс
 
За: Яндекс "Остров"

За: Яндекс "Остров"

Дано не стигне в БГ скоро Яндекс, че бая дърво ще ям, няма ме из първата страница по търсените от мен думи. :)
 
За: Яндекс "Остров"

За: Яндекс "Остров"

Дано не стигне в БГ скоро Яндекс, че бая дърво ще ям, няма ме из първата страница по търсените от мен думи. :)
Повечето български сайтове са под филтъра на яндекс, според мен яндекс няма все още алгоритъм за бг сайтовете и разчина българския език като руски с правописни грешки.
 
За: Яндекс "Остров"

За: Яндекс "Остров"

lipa
Руската търсачка Яндекс, прави сериозна крачка напред, пред конкуренцията. Новата версия на руската търсачка ще дава, много по-релевантни резултати. Яндекс "острова" е все още в бета вариант, но и така се вижда, че са готови да оставят Google с микро дата и структурни данни да им диша праха .Новата версия можете да видите тука: Яндекс
Не знам защо тази инфомация се обсъжда чак сега (през септември) при положение,че Яндекс Острова навлязоха още през май. Основната им идея е да предоставят интерактивност и взаимодействие в реално време с потребителя. Кви микродати, кви пет лева?

cashit
Не виждам как някой скоро ще стигне google от гледна точка на обикновения потребител, а не през очите на уебмастърите
Потребителят не е запознат изобщо с темата и какво е Яндекс Острова, а уебмастърите за него не са потребители, а някакви блогери-графомани, които пишат-бришат неуморно.

vandv
Дано не стигне в БГ скоро Яндекс, че бая дърво ще ям, няма ме из първата страница по търсените от мен думи.
За да попаднеш на първа страница в Яндекс, бая боб трябва да се изяде. Предполагам, че уебмастърът е на същото ниво с тези думи и в Гугъл.

lipa
Повечето български сайтове са под филтъра на яндекс, според мен яндекс няма все още алгоритъм за бг сайтовете и разчина българския език като руски с правописни грешки.
Морфологията на Яндекс е разработена през 1997г. (реално тогава все още нямаше Гугъл). Повечето български сайтове се класират зле в Яндекс, защото са зле като сайтове и оптимизация. Това е реалната причина.

cicano
Острова на Яндекс има още много да работи по тема релевантност и полезност на потребителя за да стигне гугл.
Гугъл трябва първо да се оправи след тупика с пандите и пингвините, за да може по-безпроблемно да премине към нов тип алгоритъм и да въведе нещо подобно на Яндекс Острова след 2-3 години.
 
Последно редактирано:
За: Яндекс "Остров"

За: Яндекс "Остров"

strana, Погледни първите 10 резултата в гугл и в яндекс за кл. дума на SEO състезанието и с ръка на сърцето кажи кои на теб ти се струват по-релевантни, и по-полезни на читателите.
 
За: Яндекс "Остров"

За: Яндекс "Остров"

Резултатите от гугал, в случая са пълна пародия на релеватност,там има просто сайтове натъпкани с ключови думи и линкове от авторитетни сайтове. Ако Яндекс може да ти изкара някой полезен блог, на който да прочетеш,то Goole ще ти изкара реклми сайтове на сео оптимизатори натъпкани със СЕО щуротии. Самия факт, че в резултатите на Яндекс по конкорентни думи на първа страница не рядко излизат сайтове правени на ocoz или други сайт конструктори говори, че за яндекс е по важна релевантността, а не брендове ,възраст на димейна и линкове, както е при Google.
 

Горе