SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

borislav123

New member
Колеги, домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят? По-рано беше 30 дена.
==========
Please note that 15 days have passed since your domain expired, and we can no longer guarantee that we will be able to renew it for you.
 
За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

това зависи от регистратора. по принцип могат да пазят до 45 дни домейна. ако си искат таксата за задължително автоматично подновяване от ICANN обратно, на 45-я ден трябва да го изтрият
 
За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

Зависи от регистратора, някой поддоставчици слагат и по-малък период за да се презастраховат. Имало е случаи, когато дори регистратора не си спазва сроковете и поставят домейн в redemption преди настъпването на крайния срок за последващо подновяване (след изтичането). Общо взето не е никак добра идея да се оставя подновяването на един домейн за последния възможен ден или след изтичането му.
 
Re: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

Бързат да ти го вземат, някои дори още в деня на изтичането с цел да го пуснат на аукцион. Повечето големи регистратори си имат собствени аукциони. Godaddy примерно ти пазят домейна 1-2 седмици и след това го пускат на аукцион и някой спокойно може да ти го вземе, без да изчаква да изтича.
 
За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

бе не е съвсем така с GoDaddy. аз нали съм им фен ... :) случвало се е въпреки, че съм спечелил домейна на аукцион, стария собственик си го подновява и му го връщат.
 
Re: За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

Re: За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

бе не е съвсем така с GoDaddy. аз нали съм им фен ... :) случвало се е въпреки, че съм спечелил домейна на аукцион, стария собственик си го подновява и му го връщат.

Малко извън темата, но това пък е минус за потребителите на аукциона. На мен ако ми се случи ще полудея :evil:
 
За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

За: домейните след изтичане вече 15 дни ли се пазят

Аз дори си спомням за един случай в този форум, как изнамериха собственика и взеха домейна като прескочиха аукциона.
 

Горе