SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

дропнат домейн с 1 вагон субдомейни

webmoney

New member
кацна ми едно дропче с над 100 субдомейна

сега какво да ги правя субдомейните - къде да видя пълния списък и как да ги оправя че да ми носят златни яйчица?

към главния ли да ги насоча с 404-та грешка или да ги възстановя? (поне които виждам през беклинковете)
 
Re: дропнат домейн с 1 вагон субдомейни

ок!
а има ли някъв туул който да показва културно така списъка с всички бивши субдомейни на дропнатия домейн - нещо като archive.org ама да дава списък със суб-ове

аз знам че има тулзове дето дават списъци с огледала (като въведеш някой домейн) ама това не е баш същото
 
Re: дропнат домейн с 1 вагон субдомейни

Паркираш в седо и те сами ще си се покажат.

сигурно ще кажа глупост но не ми е ясно - борсата за домейни SEDO има нещо като архив ли? как ще ми каже колко субдомейна е имал даден домейн (в момента няма никой вкъщи щото съм го купил пресен пресен)
 
Re: дропнат домейн с 1 вагон субдомейни

сигурно ще кажа глупост но не ми е ясно - борсата за домейни SEDO има нещо като архив ли? как ще ми каже колко субдомейна е имал даден домейн (в момента няма никой вкъщи щото съм го купил пресен пресен)

Като ги паркира ще започнат да излизат 1 по 1 субовете и предполагам, че има някаква статистика в Седо и показва referer и така ще види кои са субдомейните.
 
Re: дропнат домейн с 1 вагон субдомейни

Като ги паркира ще започнат да излизат 1 по 1 субовете и предполагам, че има някаква статистика в Седо и показва referer и така ще види кои са субдомейните.

а какво инфо да качвам на тия субдомейни - да търся из архивите на archive.org или кво да е ново инфо?

има ли чалъм да не създавам наново през ГоДеди всичките субдомени а през .htaccess да направя някакъв редирект-пиниз примерно като търсят subhidden.domain.com да ги препраща на domain.com/index.php?sub=subhidden но да си дава все едно са отворили subhidden.domain.com

дайте някакъв жокер бе майна - кажете какви магарии мога да правя оттук нататък за да си хапна PageRank 6-7 от златната кокошчица :rolleyes:

P.S. току-що получих жокер от друго място - значи да гледам логовете на хостинга за вход към субдомейните на тоя моя
сега някой знае ли къде в ГоДедди трябва да се навра за да ги видя тия логове (или да ги активирам)
 
Последно редактирано:
Re: дропнат домейн с 1 вагон субдомейни

СЕДО, както вече са ти отговорили, освен борса можеш да паркираш домейни. Понеже паркираните в Седо имат чудесното свойство да се връщат в индекса, ще видиш след време и поддомейните, към които са останали връзки.

webmoney каза:
а какво инфо да качвам на тия субдомейни - да търся из архивите на archive.org или кво да е ново инфо?
Tова е един вариант, обаче е доста ръчна работа и трябва да е имало връзки към поддомейните, за да ги "засечеш" през архива.

webmoney каза:
има ли чалъм да не създавам наново през ГоДеди всичките субдомени а през .htaccess да направя някакъв редирект-пиниз примерно като търсят subhidden.domain.com да ги препраща на domain.com/index.php?sub=subhidden но да си дава все едно са отворили subhidden.domain.com
Има, но трябва да направиш събдомейн уайлдкарт и да насочиш всичко към главния.

webmoney каза:
P.S. току-що получих жокер от друго място - значи да гледам логовете на хостинга за вход към субдомейните на тоя моя
сега някой знае ли къде в ГоДедди трябва да се навра за да ги видя тия логове (или да ги активирам)
Ако се хоства при татенцата, трябва да си активирал логовете (по дифолт са деактивирани) и имай предвид, че логовете са едни и същи за всички домейни в акаунта и ще падне голямо ровене.
 

Горе