SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

малко помощ за дизайн

netsurfer

Ипотпал ФЕН :)
Не ме бива много, та да попитам,
нещо взе да ми се чупи сайта за игри под IE
по-точно случайните игри.
Може ли някой които разбира да го погледне и да сподели какво му стана :mad:
Бирата е от мен :)
 
Re: малко помощ за дизайн

При мен при IE7 изглежда наред?

[offtopic]
BTW не беше ли ти тоя дето се хвалеше, че пускаш сайтове за 2мин? Сега да не си сърбаш попарата?:)
дизайна няма нищо общо със системата. Проблема е в дизайна и EI 6
 
Re: малко помощ за дизайн

Размера на див-овете в ИЕ ти е голям - не съм много спец по CSS но навсякъде където не е даден изрично размер на padding margin сложи 0
margin: 0;
padding: 0;
това обикновено помага
 
Re: малко помощ за дизайн

Когато имаш

float: left на див, съответно margin-left i padding-left под IE се удвояват и така заемат повече място от колкото им е отредено
 
Re: малко помощ за дизайн

Когато имаш

float: left на див, съответно margin-left i padding-left под IE се удвояват и така заемат повече място от колкото им е отредено

Взе ми думите от устата :) Птоеблема е точно от това. Най-доброто решение е да даеш място на целия фреим (див или табле) в който са тези колони. Увеличи го с 10-15px, за да може да влезне 3тата колона.
 
Re: малко помощ за дизайн

Взе ми думите от устата :) Птоеблема е точно от това. Най-доброто решение е да даеш място на целия фреим (див или табле) в който са тези колони. Увеличи го с 10-15px, за да може да влезне 3тата колона.

Ако увеличи целия див може да размести горната част защото ще стане по-дълъг от общата дължинa, която е фиксирана доколкото видях. Според мен е по-добре да намали маргин (-1 или -2) и паддинг (-1 или -2) и да види какво ще стане.

netsurfer Имай предвид чe формулата за дължина е следната:
ELEMENT_width = margin-left + border-left + padding-left + width + padding-right + border-right + margin-right

;)
 
Re: малко помощ за дизайн

Просто добави в класа на дадените колони:
Код:
display: inline;

успех
 

Горе