SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

неотчитана на възраст EU домайни?

kseoeu

New member
Имам два eu домейна и със всички възможни онлайн инструменти не успява да отчете възрастта им. Някой има ли идея от какво е причинено това и как може да се оправи. Мислех с трансфер на домейна към друга компания. Дали това ще помогне?
 
Re: неотчитана на възраст EU домайни?

При EU, както и при много други разширение, данните за Whois не могат да се видят директно чрез протокола, а са достъпни само през страниците на регистратора.
 
За: неотчитана на възраст EU домайни?

За: неотчитана на възраст EU домайни?

Поради специфичните правила за регистрация и подновяване на .eu домейните се получават подобни аномалии. Най-точна информация можеш да намериш само на EURid
 
За: неотчитана на възраст EU домайни?

За: неотчитана на възраст EU домайни?

kseoeu, има някои тулове, които дават приблизителна възраст на еу домейни.
Ти кои тулове ползва? Имало ли е съдържание някакво на домейните?

cloxy, откъде си сигурен, че бат Гого няма идея на колко са еу домейните?
 
Re: За: неотчитана на възраст EU домайни?

Re: За: неотчитана на възраст EU домайни?

cloxy, откъде си сигурен, че бат Гого няма идея на колко са еу домейните?

Гугъл има идея, но е на база кога той самият пръв е открил сайта, а не на данните от Whois протокола. Така е и с всички домейни. Мат го е казвал и няма логика да е по друг начин, разберете.
 
За: неотчитана на възраст EU домайни?

За: неотчитана на възраст EU домайни?

Аз очаквах, че имаш причина да го кажеш, сори, че прозвуча като все едно не вярвам,
просто исках и аз да знам какви са аргументите в тая посока - и ето - научих, че Мат го е казвал.

Аз защото досега бях само с теорията, че Г са регистрар на икан и съответно имат инфо и
си мислех, че може и за еу-тата да имат някоя вратичка.

От друга страна, най-вероятно по-важно е времето от което на домейна има съдържание, а не самата дата на регистриране,
така, че те даже и да не ползват хуис дата пак каквото им трябва го имат за еу и за останалите.
 
Re: За: неотчитана на възраст EU домайни?

Re: За: неотчитана на възраст EU домайни?

Аз защото досега бях само с теорията, че Г са регистрар на икан и съответно имат инфо и
си мислех, че може и за еу-тата да имат някоя вратичка.

От друга страна, най-вероятно по-важно е времето от което на домейна има съдържание, а не самата дата на регистриране,
така, че те даже и да не ползват хуис дата пак каквото им трябва го имат за еу и за останалите.

Един ICANN регистратор няма никакъв достъп до данните на друг регистратор - могат да видят същото, което се вижда през whois.
 
За: Re: За: неотчитана на възраст EU домайни?

За: Re: За: неотчитана на възраст EU домайни?

Един ICANN регистратор няма никакъв достъп до данните на друг регистратор - могат да видят същото, което се вижда през whois.

А като се регистрира нов домейн как се процедира - не им ли се ъпдейтват базите данни на всички
регистратори от най-горно ниво или в някаква генерална база се записва новорегистрирания и
съответно при желание за регистриране на нов домейн се пита централната база?

Отново да поясня, че не знам и ме интересува инфото, не се заяждам нещо.
 
Re: неотчитана на възраст EU домайни?

използвах поне 4 сайта излизащи отпред на check domain age tool но го забелязах първо от spydermate.com
мерси за отговорите. аз питах 123 домайн за случая но ми отговориха по-такъв начин че ме домързя да им обяснявам. Щом те са в бизнеса и не знаят за какво става въпрос е ясно и какво им е качеството на подбора.
 
За: неотчитана на възраст EU домайни?

За: неотчитана на възраст EU домайни?

Само за сведение Google използват услугите на ENOM Inc. Поне до преди 2 месеца беше така.
 
За: неотчитана на възраст EU домайни?

За: неотчитана на възраст EU домайни?

Не са от нас, наскоро ми се наложи да прехвърлям домейни закупени чрез Google, при активиране на Google Apps Business account и ми отказаха трансфер чрез EPP, защото домейните били в системата на един и същи глобален регистратор.
 
За: неотчитана на възраст EU домайни?

За: неотчитана на възраст EU домайни?

Това не ми се беше налагало да го правя, Благодаря, Кулинарю!

За други ненаясно като мен ето линк, който намерих какво е

Domain Push Explained

Даже е пак с еном примера.
 

Горе