SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

няколко сайта на сървър с едно IP

hellstorm

New member
ЗДравейте, искам да попитам дали някой има представа дали ще се отрази негативно ако линквам няколко сайта един към друг , като се има предвид че въпросните сайтове са на едно IP .

Благодаря предварително на отговорилите
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

това е интересен въпрос. скоро се бях замислил по темата ..
entwickler прав си до колкото пише по дебелите източници така да се каже, но това беще преди време. с масовото развитие на блоговете, и блог системите мисля че този фактор би трябвало да е премахнат като играещ роля за класиранията. Най-малкото добре знаем че блогърите имат навика да се линкват един друг масово, а като вземем предвид че доста голям процент от блоговете се намират на места като blogspot.com, wordpress.com и т.н. и между тях има толкова линкове и блогове които са доста силно разнкирани дори само с линкове от други такива.
Искам да кажа просто че според мен този фактор ако не е отпаднал безгласно то вече просто не се взима под почти никакво внимание.

Някой с различно мнение ако има да се обажда ;D
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Моят случай е точно такъв.

Чувал съм за това, че ползата е по-малка и е възможно да е така, а практиката ми показва, че ако сайтовете са силни, а материалите - прилично съставени, този фактор няма голямо значение.
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Ако сайтовете са различни с качествено съдържание, то линковете предават с еднаква сила своето влияение.
При правилна перелинковка разбира се между самите сайтове :)
Не говоря за това че даже вътрешните линкове, в рамките на един сайт, ако правилно са създадени, могат да изкарат вътрешна страница на добри позиции по НЧ (ниско честотни) думи, без нито един външен линк, а само благодарение на силата на своята ЕЛМ (естествена линкова маса).
Има методи и програми за изчисляване на това каква част от ЕЛМ маса се предава на вътрешните страници при различните видове линкване.
Благодарение на това, човек лесно може да предаде тежест на тази или онази страница и да я изкара в СЕРП-а.
Това малко като оф-топик :)
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Да задам въпроса по малко по-различен начин.

Каква е тежеста на линкове между сайтове, за които Гъгъл знае, че са мои? Примерно всички са в моят уебмастър туулс или въртят адсенс реклами на един и същ акаунт.
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

ilieff ето това се казва въпрос ... и отговора живо ме интересува.. но ще оставя моето мнение по въпроса за един по-късен пост че трябва да бягам сега :)
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Да задам въпроса по малко по-различен начин.

Каква е тежеста на линкове между сайтове, за които Гъгъл знае, че са мои? Примерно всички са в моят уебмастър туулс или въртят адсенс реклами на един и същ акаунт.
Подозирам, че ще ти натресат наказание за купуване на линкове сам от себеси ;)
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

то за купените линкове не се ли смяташе това да са ти с един anchor текст всичките от съответния сайт?
тогава пък би трябвало да гръмнат форумите ако не е така ;D
тя заплетена историята :)
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

ilieff ето това се казва въпрос ... и отговора живо ме интересува.. но ще оставя моето мнение по въпроса за един по-късен пост че трябва да бягам сега :)

Наистина интересен въпрос. Е, дойде ли време за твоето мнение? :) Всъщност не е зле и друг да сподели какъв е ефекта?
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Абе аз мисля, че ботът няма да усети дали са на 1 IP или не са. Ще усети но не вярвам да го вземе под предвид

аз мисля че трябва да почетеш малко повече преди да пишеш
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Наистина интересен въпрос. Е, дойде ли време за твоето мнение? :) Всъщност не е зле и друг да сподели какъв е ефекта?

Еми ето го дойде, със доста закъснение поради различни причини но това е друга тема ;)
наблюдавам, че темата не се е развила много макар че е доста интересна и тънка така да кажа..
Значи моето лично мнение е, че определено се взима под внимание, аз лично много внимавам от какви IP адреси си отварям всякакви Google акаунти, не за нещо друго но мисля че връзката е твърде лесна за установяване особено когато за почти всяко нещо ти се иска удостоверяване на правата над сайта. Примерно правиш си акаунт в Г. с който си управляваш адсенса, със gmail-ска поща, със друг си аналитикс, а със 3-ти си правиш акаунт да си сложиш сайтмаповете на 2-3 сайта.
до тук добре .. само дето когато си правиш адсенс удостоверяваш личността си като име, адрес, парични данни разни, когато слагаш сайтмап удостоверяваш че си собственик на тези и тези сайтове, в същото време в адсенса също си ги сложил като също един вид си удостоверил че са твои защото кода си работи ;) , и като трето нещо изкача аналитикс акаунта където отново потвърждаваш че тези сайтове са твои .... за мен тези 3 пощи използвани за тези неща за Г. са свързани и се смятат за собственост на един и същ човек.

Относно влиянието свързано с линковете .. мнението ми е, че ако линк масата ти е основно от твои сайтове може и да нямат толкова силно влияние, но иначе линка си е линк.
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Определено гугъл знае всичко, всякакво засичане има чрез тези акаунти. Чрез тулбара пък знае за проектите преди да са пуснати. Скоро ще могат да пуснат и търсене "къде и с кой съм бил еди кога си". Алибито може да ти е "с подкрепата на гугъл" :).
Не виждам причина да имат особено мнение за тежестта на линковете между сайтовете на едно и също лице, пък било и на едно IP, по тази логика трябва да игнорират и собствените си връзки.
Както е в живота, ако сайта се приеме за индивид - имаш добри познати и полезни контакти-по лесно ти е да успееш
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Хора, това би била жестока дискриминация от страна на Г, ако взима предвид че са на 1 IP. Все пак сигурно 90% от всички сайтове са на shared hosting планове. С други думи, кат нямаш пари за dedicated IP - кофти. Г надали са чак таква екстремисти, все пак точно заради такива сайтове Г съществува.

Поне това е моето мнение. От практична гледна точка, не мога да кажа със сигурност. И аз съм на 1 IP.
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

Чела съм, вземи мисли ти!

Ей така се вдига топика от пясъка :). Браво! Имаме момичета във форума. flasher, не ги обиждай, трябва да ги носим на ръце.

Сега пък и по темата трябва да напиша нещо.

@ilief, BATTERY, негативното влияние на линкване на сайтове в едно gwt - мит.
 
Re: няколко сайта на сървър с едно IP

За негативно влияние съм сигурен че няма, но дали имат положително или просто не се отчитат?

Като всеки линк.
 

Горе