SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

проблеми с ромб - �

go6o78

New member
след малко ъпдейт на съвръва се получи проблем с �
появява се в урл-тата на статиите в администрацията, и в сайта когато новините са орязани. Шаблона е редактиран
променяте substr в mb_substr

и до преди преинсталациите на сървъра си беше ок
от какво може да е
 
Последно редактирано:
Re: проблеми с ромб - �

след малко ъпдейт на съвръва се получи проблем с �
появява се в урл-тата на статиите в администрацията, и в сайта когато новините са орязани. Шаблона е ректиран
променяте substr в mb_substr

и до преди преинсталациите на сървъра си беше ок
от какво може да е

За UTF-8 трябва да се ползва mb_substr. Другото не знам как работи на някой машини.
 
Re: проблеми с ромб - �

да това е променено в шаблона, или трявба да се инсталира

п.п инсталирано ми е
 
Последно редактирано:
Re: проблеми с ромб - �

А в щаблона накрая на mb_substr имали следният стринг "UTF-8"? Ако го няма го добави, нещо такова трябва да се получи: mb_substr($string, $start, $length, "UTF-8");
 
Re: проблеми с ромб - �

Е това е ясно, аз още на момента ти казах, че не го захапа. И затова да сме сигурни, че винаги ще сработи най-добре направо в php.ini файла да се бутне. Това разбира се когато всеки домейн си има собствено php.ini, както е и в конкретния случай.
 

Горе