SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35€

nullsoft

Active member
Колеги чудясе дали в Българския пазар може да се продаде такъв сайт които прави на ден от 25 до 35 и е стгал до 40€ дневно.

Ако смятате да колко горе долу мога даму искам.

Приходите са от адсенсе.
 
Последно редактирано:
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Нали имаше нещо от сорта на "направените инвестиции" + приходите за 1г :)
Ако не ме лъже паметта де :)
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Аз бих го сметнал по-малко по-различен начин.
http://dox.bg/files/dw?a=b1855b9d05

Имайте предвид, че голяма част от променливите могат да отпаднат ако не са релевантни или да се добавят нови...
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

За такива пари може и да е за повече от 1 година. Колкото повече прави един бизнес толкова по-дългосрочно се гледа на него. Това е мой принцип де :)
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Грубо казано, не знам колко човека биха извадили 10к евро (грубо) в момента. Всичко зависи от самия проект разбира се.
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Тва вече не са ли 2 различни фактора които се влияят един от друг :) В смисъл проекта може да струва 20к, но да няма купувач за повече от 10 ...
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

За немския tatoo сайт ли става дума ?
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Сайта е Български.

сайта които прави тези приходи има трафик около 3-4000

Чудя се дали изопщо да се занимавам да пращам емайли на другите по големи сайтове от бранша, не сам сигурен дали биха дали 10к за сайта, пък аз не знам колко даму сложа минимум.


ПС: Не подценявайте немския трафик :)
 
Последно редактирано:
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Леле, я поне нишата може ли да споменеш. 3000 посещения и 30 евро, браво :)
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

момчета не само смятането на парите е проблема, а дали може да се намери купувач??

Купувач може да се намери. Стига офертата да е изгодна.

Примерно, аз съм потенциален купувач. Говоря сериозно.

Но за сериозни цени ми трябват сериозни обносновки.

Относно ценообразуването мога да ти дам различни примери, които да те ориентират горе долу в идеята на ценообразуването ми.

Примерно, имам един речник, дето съм го правил много отдавна. Още преди ерата на Гугъла. И хората са го научили и има 99% директен трафик при това стабилен и доста голяма част от него е от българи в чужбина. Една страничка на безплатен хостинг, която прави около 100 Евро месечно от Адсенс. Нулева работа. Нито оптимизации, нито промени, нито нищо. Единствената ми работа е да кеширам Вестерн Юниона - буквално.


Друг пример със сайт за запознанства, който прави 1000 лв на месец от реклами и от СМСи. Някои директни, някои АдСенсе. И има приличен брой регистрирани потребители. Но сайтът изисква ежедневна модерация и ежедневна занимавка. Един човек трябва да се занимава с него. Т.е. ако дадеш на някой 500 лв да го модерира на теб ще ти останат 500 примерно след инвестицията. Но от друга страна пък купуваш потребители. Ако имаш идеи можеш да ги развиваш, да им продаваш други услуги, екстри и пр. Но ако няма как да го комбинираш с друг бизнес. Това си чиста набутка. Лично аз за такъв сайт не бих дал повече от 5000 лв. Някой ще каже, ти ще ги избиеш за 5 месеца. Да ама тези 5 месеца ще трябва да го модерираш. И след тях пак ще трябва да го модерираш по цял ден. Т.е. тук не купуваш кой знае каква печалба, а просто си купуваш работа/занимавка. Отделно Фацебука бие рибата, кърти мивки и прибира потребители.

Някоя голяма група, да кажем, примерно, Нетинфото, които нямат сайт за запознанства, могат да се бръкнат 150к и да го купят, примерно. Ама на тях целите им са други.

Както казваш сайтът прави сериозни кинти - 25-35Е на ден са 900 Е на месец. Но насреща трябва да се знае какво стои. Колко работа? Колко поддръжка? Какъв потенциал има? Нишата също е важна. Трафика? Гаранции които се поемат.

Както се казва факторите са много и най-различни.

Отделно ако няма купувач от форума можеш да се насочиш към някоя уеб медия група.


Както ти казах аз съм потенциален купувач. Суми от 10к Евро не са кой знае какъв проблем.
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Купувач може да се намери. Стига офертата да е изгодна.

Примерно, аз съм потенциален купувач. Говоря сериозно.

Но за сериозни цени ми трябват сериозни обносновки.

Относно ценообразуването мога да ти дам различни примери, които да те ориентират горе долу в идеята на ценообразуването ми.

Примерно, имам един речник, дето съм го правил много отдавна. Още преди ерата на Гугъла. И хората са го научили и има 99% директен трафик при това стабилен и доста голяма част от него е от българи в чужбина. Една страничка на безплатен хостинг, която прави около 100 Евро месечно от Адсенс. Нулева работа. Нито оптимизации, нито промени, нито нищо. Единствената ми работа е да кеширам Вестерн Юниона - буквално.


Друг пример със сайт за запознанства, който прави 1000 лв на месец от реклами и от СМСи. Някои директни, някои АдСенсе. И има приличен брой регистрирани потребители. Но сайтът изисква ежедневна модерация и ежедневна занимавка. Един човек трябва да се занимава с него. Т.е. ако дадеш на някой 500 лв да го модерира на теб ще ти останат 500 примерно след инвестицията. Но от друга страна пък купуваш потребители. Ако имаш идеи можеш да ги развиваш, да им продаваш други услуги, екстри и пр. Но ако няма как да го комбинираш с друг бизнес. Това си чиста набутка. Лично аз за такъв сайт не бих дал повече от 5000 лв. Някой ще каже, ти ще ги избиеш за 5 месеца. Да ама тези 5 месеца ще трябва да го модерираш. И след тях пак ще трябва да го модерираш по цял ден. Т.е. тук не купуваш кой знае каква печалба, а просто си купуваш работа/занимавка. Отделно Фацебука бие рибата, кърти мивки и прибира потребители.

Някоя голяма група, да кажем, примерно, Нетинфото, които нямат сайт за запознанства, могат да се бръкнат 150к и да го купят, примерно. Ама на тях целите им са други.

Както казваш сайтът прави сериозни кинти - 25-35Е на ден са 900 Е на месец. Но насреща трябва да се знае какво стои. Колко работа? Колко поддръжка? Какъв потенциал има? Нишата също е важна. Трафика? Гаранции които се поемат.

Както се казва факторите са много и най-различни.

Отделно ако няма купувач от форума можеш да се насочиш към някоя уеб медия група.


Както ти казах аз съм потенциален купувач. Суми от 10к Евро не са кой знае какъв проблем.

Щом си сериозен купувач ако имаш скайп миго прати с ЛС. Мога всичко дати докажа. Даже ще кача днешните приходи на този сайт.

сайта няма много работа на ден по 15 20 минути са напълно достатъчни. Аз понякога сас седмици него обновявам.
 

Прикачени файлове

  • sss.jpg
    sss.jpg
    7.2 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Зависи и на каква възраст е сайта и в продължение на какъв период е вадил месечно тези суми. Как се е развивал от към приходи, какъв е темпа и ръста. Трябва да е с 12 или минимум 6 месечен приход в тези рамки, иначе цената която ще ти предложат, може много да се различава от твоите очаквания
 
Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Re: разузнаване на пазар за сайт които прави 25-35

Аз купувам сайтове, прати ми на лични информация за сайта и ще се разберем нещо ако е чист :)
 

Горе