SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

форсиране на download

webmoney

New member
направо ме е срам таковата ама не мога да намеря никъде нормално решение

значи на сървъра генерирам файлове (големи) и искам като цъкна джаваскрипт-бутон и да ми предлага даунлоад на файла

а то вместо това тръгва да го отваря в браузъра - и разширение RAR слагах и кво ли не - не помага

<button type="button" onclick="javascript:document.location='http://***.com/info.rar'">Дръпни</button>
 
Re: форсиране на download

оправих се :rolleyes:

търсил съм вярно ама в грешна посока - хедърите на PHP са му майката
 
Re: форсиране на download

е кво да му гледам като всичко си работи вече - учебници ли не съм виждал :rolleyes:

Header("HTTP/1.1 200 OK");
Header("Connection: close");
Header("Content-Type: application/octet-stream");
Header("Accept-Ranges: bytes");
Header("Content-Disposition: Attachment; filename=".$fname);
Header("Content-Length: ".filesize($fname));
readfile($fname);
exit;

тая пущина форсира даунлода на $fname вместо да го отваря в браузъра

"exit;" слагам щото по този начин нищо ново не отваря само ми предлага да съхраня файла - иначе презарежда страницата като преди това я добавя като сорс-код към файла който ще даунлоадвам - ей това много ме дразнеше
 
Re: форсиране на download

Бих добавил ... ако файловете ти са в една папка .htaccess начина и просто обикновен линк към файла върши работа :)

<Files *.rar>
ForceType applicaton/octet-stream
</Files>
 
Re: форсиране на download

Бих добавил ... ако файловете ти са в една папка .htaccess начина и просто обикновен линк към файла върши работа :)

<Files *.rar>
ForceType applicaton/octet-stream
</Files>

да - .htaccess върши добра работа - а прекия линк не върши работа (при някои хостинги може и да върши зависи от настройките) а отваря в браузъра
 

Горе