SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

цена за SEO на недвижими имоти

webmoney

New member
здравейте Майстори и БашМайстори!
кажете колко горе-долу може да струва (за клиент) първа страница на тази хубава тема в гугъл (примерно "недвижими имоти", "апартаменти", както и тези двете в комбинация с по-големите градове)

досега не съм имал проблем с гугъл но такова ТЛЪСТО запитване сигурно ще иска бая набутки

в Яндекс ми е ясно как се смята - разходите на оптимизатора по две - а разходите са корен квадратен от цената на клика по количеството запитвания на месец и това нали в долари

ама в БГ с тази SEO-стагнация (и тез стиснати клиенти) ми е много мътна водата
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

В БГ като гледам, специално ще трябва някой, който разбира от Local Business, което е по-различно от блъскането на линкове. Поне за първата дума.

кво пък е това животно Local Business?
аз иначе им предлагах и друга реклама освен контекстна и СЕО - от облепване на бусове и коли до печатна (руски и нашенски списания) - ама те СЕО та СЕО
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

Имай предвид, че и качеството и възрастта на сайта ще играят доста сериозна роля...
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

Може да опиташ следната съвсем базисна схема на ценообразуване:

Започваш с анализ на конкуренцията, където разбира се махаш думата "примерно" от ("недвижими имоти", "апартаменти", както и тези двете в комбинация с по-големите градове) , минаваш през разходите на оптимизатора, слагаш си някой лев за работата и им изпращаш оферта.
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

в Яндекс ми е ясно как се смята - разходите на оптимизатора по две - а разходите са корен квадратен от цената на клика по количеството запитвания на месец и това нали в долари
Това от собствен опит, индивидуален подход на някого или чуто-недочуто?
Ти лично правил ли си бюджет за Яндекс?
Направи ми бюджета за "кондиционеры" по този метод.
Не е заяждане.
Просто вкарваш в заблуждение, който те чете.
Ако мислиш, че не съм прав, чакам цена за думата, която съм написал.
И още нещо, коя цена за клик взимаш? :))))
В Яндекс Директ има 3 цени, ако не знаеш :)
Започват от 1.79$ за клик и свършват на 17.08$ за клик :)
А за твоя въпрос, пиши ми, знаеш ми контактите, ще ти дам реални цени.
 
Последно редактирано:
Re: цена за SEO на недвижими имоти

е па нямаше време за такива анализи казах му 1000 лева на ключ на клиента

аз така работя с БГ-Гугъла - много е просто - ако видя че на първа страница има случайни сайтове (примерно статии от новинарски портали или форуми) - казвам му 100-200 лева - ако ли няма случайни сайтове в ТОП-10 тогава хилядарка :rolleyes:
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

е па нямаше време за такива анализи казах му 1000 лева на ключ на клиента

аз така работя с БГ-Гугъла - много е просто - ако видя че на първа страница има случайни сайтове (примерно статии от новинарски портали или форуми) - казвам му 100-200 лева - ако ли няма случайни сайтове в ТОП-10 тогава хилядарка :rolleyes:

Колко клиента имаш, ако не е тайна? :))))
Аз моите си ги казвам, няма от какво да се срамувам :)
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

е па нямаше време за такива анализи казах му 1000 лева на ключ на клиента
Ключ = дума?
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

Ключ = дума?

еми да де - на ВЧ-фраза
те така или иначе ще измислят не повече от 2-3

кво да ги жаля строителите - те от 200-300 евро себестойност на морето брулят по 2К евро на първа линия - пари бол :rolleyes:

ето този дето в подписа ми с компютрите примерно го вдигам безплатно щото бил закъсал и иска да затваря магазина си а е на 22 години магазин за РС-та в центъра на града - такова нещо затваря ли се?

по повод клиентите, Seolab (това преведено от СеоХляб ли е :)) - малко клиенти имам - повече от половината им отказвам - примерно с твоето "кондиционеры" ако ми дойде някой сиромах и ще му кажа аее бегай - щото ще се набута за реклама а после като го затрупат с поръчки и ще се окаже че няма транспорт примерно (имах такива шматки с "шины и диски") АМА АКО МИ КАЦНАТ М-видео примерно или Елдорадо (бившото) и тн - тогава вече ще приема поръчката
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: biks
Re: цена за SEO на недвижими имоти

На този с компютрите в Пловдив сайтът му е потресаващ. Извинявам се за offtopic-a
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

ето този дето в подписа ми с компютрите примерно го вдигам безплатно щото бил закъсал и иска да затваря магазина си а е на 22 години магазин за РС-та в центъра на града - такова нещо затваря ли се?

Той пък да вземе да си го свежне малко магазина, 22 години същият гараж...
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

Той пък да вземе да си го свежне малко магазина, 22 години същият гараж...

сайта му (оригиналния desbg.com) наистина е гаден - правил го е баш-програмист без грам фантазия
другите сайтове съм ги взимал като "мулета" за да му сложа базата с артикули - също без претенции за красота

за гаража нищо не мога да кажа - навремето пловдивчани много му уважаваха магазина на Банкова (и преди това на моста на Герджика) и дилъри идваха от селата и малките градове

ама сега нещо криза ли кво не знам - вика че хипермаркетите много клиенти дърпали - аз гледам да го откажа от затварянето на магазина ама квото такова
 
Последно редактирано:
Re: цена за SEO на недвижими имоти

Това с хипермаркетите е супер рационализация (оправдание) - има доста малки магазинчета и магазини за компютри в Пловдив, които работят и то добре. Просто ако твоят човек е стоял последните години на едно място, пазарът и конкуренцията не стоят ... нищо, че е на Банкова.
 
Re: цена за SEO на недвижими имоти

Това с хипермаркетите е супер рационализация (оправдание) - има доста малки магазинчета и магазини за компютри в Пловдив, които работят и то добре. Просто ако твоят човек е стоял последните години на едно място, пазарът и конкуренцията не стоят ... нищо, че е на Банкова.

ама и доста фалирали има - ей ТурбоМип навремето ква фирма бяха - по радиото само тях чувах - след това се разпадна - отвориха Мироман (голяма РС-зала) и тя затвори - 4К и той затвори - Делсофт фалираха - Арт Систем сега като ICS само аларми продават - Гигахерц остана с 2 пъти по-малко работници - Магитон дължат 1 вагон пари - Неви се усетиха и направиха франчайзинг - Ресет пък ги изгониха от ПЛД
 

Горе