SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

2 въпроса за Google Ad words

borislav123

New member
1 - колеги, каква е разликата точно между

показва се рядко поради нисък качествен рейтинг

и

Малък обем на търсене (малко се търси за това?, може би )

ad-words-Untitled-1.jpg


2 - задал съм думи и изрази, при търсене за които рекламата не излиза

писах до съпорта, още чакам
 
За: 2 въпроса за Google Ad words

За: 2 въпроса за Google Ad words

Привет,
това, че има малко търсене се подразбира какво е. Това не трябва да те притеснява - малко е под 500 на месец или подобно. В такъв случай аз препоръчвам оптимизация, а не платена кампания.

Рейтингът какво число ти е?
Ако е под 7 - значи има вероятност изобщо да не се показват рекламите ти.
Най-вероятно става дума за ниска зададена парична стойност(но може да има и друга причина!!)
Нека и другите колеги да се изкажат по тази точка, не съм имала много проблеми с това, но се случва.
 
Re: 2 въпроса за Google Ad words

Изчакай няколко дни. Обикновено извежда съобщение, че трябва да заложиш някаква колосална сума на клик, за да се появиш сред рекламите на първа страница, дори и ако няма никаква конкуренция за фразите.

Гледай качествения рейтинг да е над 7/10 и при всички случаи вдигни цената на клик за начало докато тръгнат. После сваляш. Бавно :)
 
За: 2 въпроса за Google Ad words

За: 2 въпроса за Google Ad words

Аз също има 2 въпроса и се надявам, Боби да няма против, че ползвам темата му.

1. С какво най-лесно мога да направя сплит тест А/Б на лендинг пейдж на Уордпрес? Искам да тествам 2 раазлични заглавия.
2. Варианти за тракинг на кампаниите, различни от Аналитикс и статистиката на Адоурдс да препоръчате.
 
Re: За: 2 въпроса за Google Ad words

Re: За: 2 въпроса за Google Ad words

Аз също има 2 въпроса и се надявам, Боби да няма против, че ползвам темата му.

1. С какво най-лесно мога да направя сплит тест А/Б на лендинг пейдж на Уордпрес? Искам да тествам 2 раазлични заглавия.
2. Варианти за тракинг на кампаниите, различни от Аналитикс и статистиката на Адоурдс да препоръчате.


1. То и в WP има Experiments - където можеш да правиш А/Б сплит тестове, също както и в Аналитикс.

2. getclicky ми препоръчаха , сложих го, но още си ползвам аналитикс-а.
 

Горе