SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

27% потребители с изключена java

ted

New member
Вчера се загледах в статистиката ми на сайта за игри /на български/ - 27% от потребителите са изключили javascript.

Браузват си на воля без дори да виждат рекламите. В същото време подобни сайтове на приятел на френски и английски този процент е съответно 6% и 11%.

Явно у нас сме най-големите гяволи. Понеже, целта ми освен да доставям съдържание, е и да изкарам някоя стотинка от рекламите прекарах визуализацията на флаш файла през javascript - ако няма да гледат реклами, няма и да играят игри ....

Ще наблюдавам следващите няколко дни статистиката и ще видя дали ще има някаква промяна в показателите.

Какъв е във вашата ниша процента на потребители с изключен javascript?
 
Re: 27% потребители с изключена java

А правиш ли разлика между Java и Javascript?
Щото и моите ми ги показва 26%, но за Java.
A там нещата не опират до изключване от браузъра, а до инсталиране на Java на самия компютър.
И няма нищо общо с Адсенс рекламите.
 
Re: 27% потребители с изключена java

^^^

Освен другото потребител с изключен javascript напрактика няма да може да потребява вероятно около 1/3 от уеб. :)
 
  • Like
Реакции: Slav
Re: 27% потребители с изключена java

Да, за това не се бях замислил, значи в следващите дни не би трябвало да има съществени изменения в показанията на статистиката ... ще видим ...
 
Re: 27% потребители с изключена java

Аналиткса въобще не отчита JavaScript, а само Java.
Ако JavaScript не работи, въобще няма да може да се зареди аналитикса за въпросния потребител.
А аз какво написах??
А и няма да се отчете в analyticsa и другите подобни броячи ...
 
Re: 27% потребители с изключена java

Нещо пак пеете на няколко гласа същата мелодия :) Шумен консенсус се получава.

Накратко 27% нямат java поддръжка в браузърите си. За javascript не говорим в случая.

Като предлагащ услуга ползваща Java аплети за някои функции наблюденията ми са подобни.

Относно javascript процента вероятно е <5% за България.
 

Горе